• Adam Bernau

Tenkrát jsem to viděl. Strašný trapas. Film pro blbce.(4.3.2011)

z nostalgie nemužu miň než za 3;)(27.7.2009)

"...BUDEM SA BRÁNIŤ AŽ TAM, KAM BRÁNI SA LÁSKA..." V roce 1993 vzniklo u nás i na Slovensku po jedné neblaze proslulé komerčárně přisvojující si žánrovou nálepku akčního filmu. Jak NAHOTA NA PRODEJ, tak druhá FONTÁNA nakonec dopadly stejně - akce ustoupila úplně jinému žánru a podle očekávání nestála za moc. Zatímco exploatační NAHOTA vsadila na snahu diváka šokovat, F2 se vytasila s romantickou hudební pohádkou, v níž se často úchvatným způsobem střídá odzbrojující naivita (společný silvestr kamionistů a šlapek) s béčkovou brutalitou (skvostná úvodní scéna znásilnění Zuzany ve vězeňské sprše, následovaná ještě dvěma neuspěšnými pokusy o totéž) a patetická moudra s drsnými hláškami ("MYSLÍŠ, ŽE ZA TVOJE ŠPINAVÉ PRACHY HNED ZVLHNIEM?" --- "JSOU STRAŠNĚ TVRDÍ." JA SOM TVRDŠÍ." --- "VEM SI TOHO ZKURVENÉHO MOTÝLA A PRIPNI SI HO NA PTÁKA." a má oblíbená "KAMARÁDI MI ŘÍKAJÍ PIRAŇA. JÁ NEVÍM PROČ."). Jelikož nemám nejmenší problém takový guláš strávit a ještě si na něm pochutnat, soundtrack mě nadchl a Eva Vejmělková okouzlila, dávám za tři a hvězdu navrch z nostalgie a stejně jako u NAHOTY zato, že kdyby se dnes točily podobné filmy, byl bych ochotný se na ně vydávat do kina. Díky tomuto jedinému filmu akceptuju slovní spojení slovenská kinematografie.(6.9.2007)

• gouryella

Dojemný filmeček pro pubertální holčičky - ovšem stále kvalita opoti tomu co nám tvůrci přichystali ve třetím (a doufám, že i posledním) pokračování.(7.10.2002)

• Anderton

Je to desné, nič v tomto filme nie je dobré, ani priemerné, iba zúfalo trápne. Vymenovávať to vážne nemá význam.Pretože tým myslím úplne všetko (teda okrem ultra populárneho dobového soundtracku, preto **). Medzi tou trápnosťou vyhráva asi najviac Maiga, pretože horšie to už nejde. Zároveň je to ale neskutočná zábava, ktorá zvádza k odpadovému hodnoteniu. No škoda tej legendárnej hudby, potom by nebolo o čom :).(1.8.2009)