47 róninů

47 Ronin

• slovenský

47 roninov

Fantasy / Akční / Dobrodružný

USA, 2013, 118 min (SE: 128 min)

• johnn333

Já už vůbec nevím, že jsem to viděl... Teda, abyste mi rozuměli, já vůbec nevím, zda náhodou nepíšu komentář k nějakýmu jinýmu filmu... 30%(27.12.2013)

klasické japonské pokoukání, které mě přenáramně bavilo. Až si to dám příště, a nebude to dlouho trvat, možná přidám(18.5.2014)

Čtyřicet sedm bylo ronilů, a jen jeden ronil do Miko. Zcela nečekaně onen bílý. Filmařsky docela povedené bláboleníčko. Faktograficky lautr mimo mísu. Nebudu si hrát na obdivovatele společností ,,cti a hanby", v tomto ohledu jsem krutě evropocentrický a zanícený rovnostář. Mešuge šógunovi bych flusnul do saké, nasral do bot a na jeho starou vyndal svojí ,,Evropu", aby měl o čem brečet. Zaplať strejček za Velkou francouzskou revoluci, neb to nakonec nakopla přece jen správným směrem.(24.3.2014)

• CrypzzXD

Solidní a nešťastně se parodující pakárna s idiotským scénářem a nedotaženými triky, které při dvousetmiliónovém rozpočtu vyznívají nepatřičně zoufale. Kam se ty prachy proboha poděly?! 40%(2.1.2014)

Vizuální ikebana, emoční chudokrevnost (absence explicitní krve naopak přidává na stylovosti), samurajové nacházející čest a upřímnost až samuraji nejsou(?), mezitřídní lovestory za účelem navýšení zajímavosti (tržeb) a pobledlý Reeves schovávající se pod slunečníkem značky Sanada.. Zklamání, při kterém úzkoprsý japanolog hlavou bušidó zdi, Rinsch trpce poznává, že pro producentské samuraje je jen pouhým míšencem a divák, milující kulturu země sakurového květu, zažívá jen prchavé pozdvižení. Blockbuster, který se snaží být vším (výpravnou fantasy, milostným příběhem, popisem legendy, uctívačem tradic), ale ve finále mu od každého něco schází. Ze závěrečného seppuku se tak stává spíše harakiri..(7.5.2014)

• - Jedná se již o sedmou filmovou adaptaci japonského příběhu, ale teprve o první americkou. (Cheeker)

• - Film mal veľké produkčné problémy - došlo k niekoľkým mesiacom pretáčok, bol prekročený rozpočet a režisérovi Rinschovi nebolo umožnené dohliadnuť na finálny zostrih. (Macejko)

• - Okrem maďarskej metropoly Budapešť pracovali filmári aj vo Veľkej Británii, konkrétne v Londýne a Škótsku. (MikaelSVK)