poster

47 róninů

 • USA

  47 Ronin

 • slovenský

  47 roninov

Fantasy / Akční / Dobrodružný

USA, 2013, 118 min (SE: 128 min)

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • Stegr
  ***

  65%(24.8.2014)

 • Cervenak
  ***

  Celkom sympatická rozprávočka so stopami anime. Krv zúfalo chýba a dobová japonská mentalita tam nie je ani náhodou (emancipované manželky a dcéry samurajov, haha), ale príbeh má hlavu a pätu, hlavný hrdina (nie Keanu Reeves) prejde nejakú cestu a celé to výborne vyzerá - super kostýmy a dekorácie a veľmi dobré triky. Stráviteľná jednohubka.(17.1.2014)

 • -bad-mad-wolf-
  *

  Vyprázdněný rádoby exotický blockbuster, jehož zpracování má diváka střídavě buď za debila, nebo za nenáročného ignoranta. Mimochodem, řeči o atraktivitě dálno-východní historie/fantazie či o pronikání asijských témat do západního zábavního průmyslu jsou malinko zcestné. Když si stopadesátikilová blonďatá mamina vezme kimono, nestane se z ní nějakým zázrakem gejša - bude to pořád stopadesátikilová blonďatá mamina. Ve srandovním županu.(29.12.2014)

 • D.Moore
  **

  O historické události, která tento film inspirovala, nevím vlastně nic, a tak mi ani v nejmenším nevadí, že si s ní tvůrci pohráli s jemností kováře. Podstatně horší je, jak nudně působí výsledek jejich práce. Špetku originality jsem v něm nenašel a ani snaživý Keanu Reeves, charismatický Hirojuki Sanada či poměrně nečekaný závěr snímek příliš zajímavějším neudělali. Co do míry zklamání a nezáživnosti mi 47 róninů připomnělo unylý remake Souboje Titánů z roku 2010. Škoda.(20.6.2015)

 • H34D
  **

  Japonská kultura po americku - japonci mluví anglicky, vysvětlují pojmy jako "ronin" a "seppuku", důležité symboly se doslovně opakují a celková absence nápadů se zbytečně nahrazuje nadpřirozenými prvky. Megalomanský rozpočet není příliš znát, akčních scén není mnoho a přitom děj je k uzoufání přímočarý... Přesto musím podotknout, že film vyloženě nenudí a v žádném slova smyslu se na něj nedívá špatně... Oddechovka. 5/10(8.11.2014)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace