47 róninů

47 Ronin

• slovenský

47 Roninov

Fantasy / Akční / Dobrodružný

USA, 2013, 118 min (SE: 128 min)

Fantastický souboje, super vizuál, úžasná hudba a po dlouhé době zase konečně Keanu Reeves.... normálně bych plnej počet nedal, kvůli tolika zbytečně ukecaným scénám, ale prostě si myslím, že si film zaslouží červenou barvu, tak dám plnou. A je mi docela líto, že mnoho lidí nepochopilo že tohle je fantasy, nikoliv historickej film.(22.3.2014)

• Xmilden

Mé obavy se potvrdily, televizní kamera, špatní herci (jediná vyjímka Sanada, který ovšem musí hrát s prominutím, jen to co mu scénář nachystá, že toho scénář moc nenachystal), on tedy příběh sám o sobě je hodně zajímavý, jenže v nesprávných rukách se promění v hromadu sr....k. Koukám na jména co se pod tuhle tragédii podepsaly žádné mě nic neříká. Hodně špatný nápad bylo obsazení Reevese. S prominutím, ale Cruiseovi ať je vytýkáno cokoliv, tak jeho postavy mají patřičné charisma. Keanu nemá nic. Jen tak kolem chodí, smutně kouká a pronáší ty své jednoslovné věty z kterých pláčou uši. Hodně procent filmu ubírá všudypřítomná angličtina, která se sem opravdu nehodí. 40%(24.3.2014)

• arachneuss

Film, který se snaží zavděčit každému. Dětem, japoncům, příznivcům samurajských klasik ("megahit" Toma Cruise je hotový masterpiece v porovnání s tímhle), mainstreamovému divákovi a akčním fanouškům. Triky na úrovni druhého Hobita (rozumně k zblití) a když už, tak rovnou dvě hlavní postavy pro jak asijskou, tak západní kulturu. Ani jedna však k srdci nepřiroste, takže finální sepuka místo soucitu vzbuzuje nadšení, že tohle G. I. Joe v japonských kulisách se už dostalo za cílovou rovinku. Film vysloveně neurazí, ale šance nadchnout tu nikdy v první řadě ani nebyly.(28.12.2013)

Můj zcela nejoblíbenější filmový subžánr (japonskésamurajské řežby) dostal v dnešní době, kdy se tyto filmy již moc netočí, dalšího bratříčka. Film mne velice mile překvapil, příliš jsem od něj neočekával. Zasazení do fantasy světa kouzel, magie a až "pohádkové" atmosféry zpočátku trochu vadí,ale později jsem si zvykl a bylo to příjemné. Můj obrovský japonský oblíbenec, kterého jsem poprvé viděl porcovat ninje za socialismu ve filmu Šógunovy ninjové (1980) Hirojuki "Henry" Sanada, mistr řady bojových umění a boje s mečem kendo, se dokáže stále ohánět mečem rychle jako za mlada a k tomu mu sekunduje nevýrazný, ale ani ničím nevadící Keanu Reeves. Tihle dva si film evidentně "rozdělili" na pasáže,kde vždy jeden vystupuje do popředí a pak zase ten druhý. Atmosféra úžasná, hudba také. Co mi ale vadilo, tak příšerné digitální efekty, které jsou opravdu špatné a připomínají nějakou videohru. Tak moc mi to vadilo, že tomu nemohu dát proto plný počet .. Ale jinak řežba od začátku do konce, film byl "odkrven" pro možnost přístupnosti mladším divákům, holt těm 70.kovým řezničinám, kde krev stříkala téměř na diváka v kinosále je pryč ... Ale jinak prostě za mne super!!(18.3.2014)

Tak tohle me docela zklamalo, cekal jsem totiz podle ukazek akcni fantasy becko, coz tenhle film rozhodne neni. Jedna se o zpracovani jakysi japonsky legendy, takze prvni pulku filmu se vlastne nic moc nedeje, jen sledujeme pomery v stredovekym japonsku a do toho se mota trochu zbytecna postava Reevese. Kdyz konecne 47 roninu vyrazi, zacne bejt film docela akcni i zabavnej, dojde na nejakej ten souboj a zacne to bejt i krapet fantasy. Coz je paradoxne dalsi problem, protoze k ty prvni polovine se to moc nehodi. Tvurci se meli rozhodnout, jesli chtej zpracovat co mozna nejrealnejc legendu a nebo natocit cistokrevny fantasy, fantasy by me potesilo vic, precejen Rinsch neni Zwick a Reeves neni Cruise, jenze ve vysledku tu je podivna smeska, s par fajn soubojema, prumernejma trikama a zbytecnou delkou.(10.5.2014)