poster

Nepřítel pod ochranou

 • USA

  Safe House

 • Slovensko

  Nepriateľ pod ochranou

Akční / Krimi / Mysteriózní / Thriller

USA / Jihoafrická republika, 2012, 115 min

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • genetique
  ****

  Obstojný thriller s nádychom špionáže, ktorý najviac dopláca na deptajúcu dĺžku a príliš prekombinovaný scenár. Akcia obstojná, réžia, herecké výkony a hudobný podmaz s mnohých prípadoch zachraňujú situáciu. 75%.(19.11.2013)

 • nash.
  ****

  Přestože v závěru už lze žánrová klišé přehazovat vidlemi, jde jinak o slušný a svižně ubíhající thriller na jedno použití, který si pro sebe zdánlivě bez námahy ukradl skvělý Denzel Washington.(5.6.2016)

 • Superpero
  ****

  Takhle perfektní akce tu už dlouho nebyla. Bitky, honičky i přestřelky zasluhují římskou. Herci taktéž super. Plnému hodnocení stojí v cestě asi jen předvídatelnost. Přesto doporučuju se na to podívat. Hned teď, všichni.(6.10.2013)

 • Psema
  ***

  "Tony Scott na kapačkách"... Generické thrillerové cvičení, jichž se musí po hollywoodských studiích válet mraky. Všechny se přitom ohání hezkými myšlenkami (špionážní agentury jsou zlo... hm, díky, to jsme nevěděli), aniž by v zásadních bodech fungovala elementární logika, nejelo se permanentně podle žánrových učebnic a na každém rohu nevyčuhovalo kvanta klišé, jejichž výskyt odhadnete s přesností na setinu vteřiny. Jako film mladšího ze Scottů by to možná ještě fungovalo. Díky ospalé rutině Mr. Espinosy (toho chlapa snad taky vygeneroval počítač) upadnete do apatie po půl hodině a proberete se leda u závěrečných titulků, jejichž hip-hop v pozadí má větší "drajv" než jakákoliv akční scéna (nepovedená snaha o Greengrassovské snímání bolí) a font písma šťávu, již mu může smutně spotřební Washington leda závidět. Mrzí mě to hlavně kvůli Reynoldsovi, který by akční pecku potřeboval jako sůl a tady se evidentně snažil jet naplno. Asi jako jediný. 5/10(9.2.2012)

 • teutates
  ***

  Toš Denzel na to pořád má, horší s flubberem Reynoldsem, který po vesmírných templářích si to u mně jaksi posral. Přijde mi, že neumí hrát a Safe House v jeho podání lapá po dechu. No naštěstí tady nechybí černý Alonzo, který i na svůj věk pořád "nešediví" a rozdává rány, láme vazy... bla, bla. Akční jízda politá dnešním konspiračním harašením, kde všichni lžou. 7/10(28.5.2012)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace