poster

Nepřítel pod ochranou

 • USA

  Safe House

 • Slovensko

  Nepriateľ pod ochranou

Akční / Krimi / Mysteriózní / Thriller

USA / Jihoafrická republika, 2012, 115 min

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • cukorek
  ***

  Nepriateľ pod ochranou na mňa pôsobil ako dobre vyzerajúci vojenský nôž, s dobre vyleštenou čepeľou, ale keď trebalo odrezať väčší kus mäsa, tak to veľmi nešlo, pretože čepeľ bola trocha tupá. Dejové usporiadanie s ľahkosťou naplnilo thrillerovú podstatu, ale herecké prejavy u mňa nepochodili. Ryan Reynolds doteraz "romantik" tento krát hodený do akčnej stopy, sa stal "nepríjemnou muškou, ktorá stále bzučí okolo ucha a znepríjemňuje sledovanie", tak ako to bolo aj s Ryanom Goslingom vo filme Driver. Jednoducho mi tí herci do tých rolí ťažko zapadajú. Viac by mi imponovalo ešte obrátenie úloh, keď D. Washington by bol ten ktorý to všetko zvládne a chráni slabšieho agenta, alebo obsadenie herca so všestrannejším vystupovaním ako napríklad C. Farrell. Pri osobných súbojoch sa ďalej prejavil zanedbaný výcvik bojovej inštruktáže, ale to kompenzovali dobré auto naháňačky a dobre spracované akčné scény do ktorých tvorcovia zapojili aj spomalenú sekciu. Film je pre mňa lepším priemerom 60 %.(14.6.2012)

 • Sonnery
  ****

  Solidní práce. Jedinou mouchou je předvídatelnost, která se dá přirovnat k pointě hádanky "Jakou uzeninu si František koupil v prodejně párků?". Ale i přesto, že přesně víte, kdy přijde párek, je to zábavná a poctivá podívaná.(1.9.2012)

 • klerik
  ***

  Washington je výborný. Aj celkový koncept je fajn, stále sa niečo deje, ale postupne to trochu upadne do žánrovej rutiny. Sympatický film, kde zamrzí, že tvorcovia nevyužili šancu na vykreslenie zajímavejšieho (menej klišovitého) vzťahu medzi hrdinom a darebákom...(18.3.2016)

 • Kaka
  ****

  Je dobré na to nahlížet jako v podstatě na režijní prvotinu Daniela Espinosi, téměř neznámého režiséra - alespoň pro tuto chvíli. Zároveň je Safe House film, který už podle scénáře nemá žádné vyšší ambice. Ale v rámci středního proudu zabodoval více než solidně. Není to naštěstí jen tupý akčňák, ačkoliv tématicky k němu lehce směřuje. Vše zachraňují výteční herci (Reynolds, Washington) a dravá, kynetická akce ala Jason Bourne. Espinosa určitě žánru ostudu neudělal a docela bych se nebál mu svěřit větší rozpočet, zajímavější téma, trochu ho srovnat do latě a nechat jej čarovat. Ten člověk ví jak má vypadat akce a rychlé tempo.(7.7.2012)

 • Ilicka
  ***

  Další příspěvek do velké rodinky žánru thrillerů. Šablony naplňuje s jistotou, nijak zvlášť je nepřesahuje, snad jen charismatem Denzela Washingtona. I vizuály jsou navrženy podle thrillerové šablony, Trošku mě štval brutálně nepřehledný střih v honičkách. Víc se o tom filmu snad ani napsat nedá...(3.7.2012)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace