Nepřítel pod ochranou

Safe House

Nepriateľ pod ochranou

Akční / Krimi / Mysteriózní / Thriller

USA / Jihoafrická republika, 2012, 115 min

ZÁSILKA JE NEBEZPEČNÁ. POSTUPUJTE VELMI OBEZŘETNĚ..... /// Denzel jako znalec červenýho vína a Ryan v roli učedníka, kterej ho nechce ztratit. Nee, až taková milostná etuda se mezi nima neodehraje (i když k ní maj solidně nakročeno). Nepřítel je i tam uvnitř (což vás asi taky nepřekvapí...) a když se něco děje – což je celkem často, má to i (svou) logiku. V těch klidnějších částích je kapku nuda, ale není to žádný přiblblý béčko, takže i efekt – veřte/nevěřte je celkem snesitelnej. Přiznávám, že mi chybí Tony Scott, ale Daniel Espinosa by mohl dorůst ve slušnýho vypravěče. Takovej normální špiónskej thriller s dobrou akcí, pro kterej jsou 3* málo. /// NĚKOLIK DŮVODŮ, PROČ MÁ SMYSL FILM VIDĚT: 1.) Chystaj se mě zadržet pro ohrožení národní bezpečnosti. 2.) Ještě furt mě bavěj zkorumpovaní agenti. 3.) Thx za titule ,,fčelí medvídek“. /// PŘÍBĚH *** HUMOR ne AKCE *** NAPĚTÍ *(7.6.2012)

Obstojný thriller s nádychom špionáže, ktorý najviac dopláca na deptajúcu dĺžku a príliš prekombinovaný scenár. Akcia obstojná, réžia, herecké výkony a hudobný podmaz s mnohých prípadoch zachraňujú situáciu. 75%.(19.11.2013)

Reynols s Washingtonem střílí, mluví, střílí, mluví... a divák rychle upadá do polospánku. Nejnudnější rutina roku. 50%(10.2.2012)

Zase jednou ohromně lituji promarněné návštěvy kina. Právě jsem totiž viděl strhující akční thriller, který mě nenechal ani na vteřinu vydechnout. Nemám sebemenší ponětí, co viděli (skoro všichni) ostatní uživatelé...(22.6.2012)

Je to celkom dobrý akčný thriller s Denzelom Washingtonom. Má dosť dobrý príbeh o bývalom špičkovom agentovi CIA, ktorý časom odišiel zo služby a začal obchodovať s tajnými informáciami, kvôli čomu sa stal nepohodlným, ale nikto ho nevie dostať, až ho raz okolnosti prinútia prihlásiť sa sám. A tak je prevezený do utajeného domu tajných služieb, kde sa zoznámi so schopným, ale nevyužívaným a podceňovaným agentom a keď sa mu podarí uniknúť, mladý agent urobí všetko preto, aby ho chytil a ukázal svoje schopnosti. Spracovanie je ale skôr sklamaním, s úvodnou polhodinou som nadmieru spokojný, film je dynamický, dá priestor obom hlavným protivníkom a celé to pôsobí veľmi zaujímavo, obzvlášť všetko, čo súvisí s utajeným domom, takže na úvod viac než ideálne, ale únikom z domu sa to výrazne zhorší, síce stále sa na to dá bez problémov pozerať, ale už ma to až na pár výnimiek moc nezaujímalo, až príliš moc priestoru dostane práve ten nudnejší z dvojice, mladý agent, čo je škoda, až záverečná fáza dojem vylepšuje, ale už je dosť neskoro. Akcie mohlo byť aj viac, ale aspoň tá je v rámci svojej kategórie celkom slušná. Nájde sa tu pár súbojov v modernom štýle, takže jeden na jedného pri roztrasenej kamere, ale dá sa na to pozerať, trochu väčšinou nenápaditého strieľania, ale najviac priestoru dostanú rozličné naháňačky, či už v automobiloch alebo aj pešo a tie sú celkom vydarené. Najviac sa mi páči všetka akcia z prvej polhodiny, obzvlášť slušná situácia na toaletách a nasledovné prenasledovanie. Herecké obsadenie nie je zlé, najväčším a zároveň jediným záporom je Ryan Reynolds, jeho postava síce nie je zlá, ale on sa na niečo podobné vôbec nehodí a nanešťastie má aj najviac priestoru, neporovnateľne lepší je Denzel Washington, ktorý v prvej fázi takmer nezmizne z obrazu, ale potom už má menej priestoru, ako by som chcel a viacero slušných vedľajších postáv ako Brendan Gleeson, Vera Farmiga alebo aj Robert Patrick. Réžia a technická stránka nie sú zlé, síce mi tento štýl až tak moc nevyhovuje, ale nemám s ním väčší problém. Spočiatku som bol príjemne prekvapený, čo ale nanešťastie nevydrží, Nepriateľ pod ochranou určite nie je zlý film, na jedno pozretie ideálny, ale znovu by som to už nepozeral. 59%(10.6.2012)