Best Laid Plans

Velká Británie, 2012, 108 min

David Blair

Chris Green

Rob Lane

Výborný film - mě nadchl !!! Docela mě překvapuje, že se tu nelíbí i ostatním. Myslela jsem, že ho tu podhodnocujete, ale i na IMDB má pouhých 60%....(29.1.2013)

Silný příběh, typicky britská špinavá atmosféra a výborní Agbaje s Grahamem. Sakra já měl na konci co dělat, abych se nerozbrečel. Ty čtyři slzy se nepočítají. 85%(9.11.2013)

Jsem rád, že jsem svými čtyřmi hvězdičkami pozvedl hodnocení tohoto povedeného dramatu z 62% na 63%. Best Laid Plans je založený na kvalitních výkonech britských herců, kteří odvádějí kvalitní práci. Film je smutný, hodně emotivní (zejména závěr) a hlavně po celou dobu u diváka vzbuzuje zájem. Stephen Graham zde podal podle mého životní výkon. Je vidět, že nejenom role gangsterů mu jdou. A co se týče Davida O´Hary, je mi čím dál víc sympatický. Vyhledám jeho další filmy. Každopádně doufám, až se dostane film do distribuce, nebo ho zaznamená široká veřejnost, aby ho kritika nesežrala jenom kvůli tomu, že se může zdát, že film hraje na city. Mám tím zejména na mysli vztah mezi dvěma retardovanými lidmi. Taky si přejme, aby po přeložení do češtiny dostal film povedený název. (Navrhuji: "Podle nejlepšího plánu" - to by myslím filmu celkem slušelo). Po prvním shlédnutí hodnotím malinko s rezervou, ale určitě za nedlouho plánuji další shlédnutí. Prozatím 75%(7.5.2012)

,,A POKUD MI NEDOKÁŽEŠ SPLATIT DLUH, ZAKOPU TĚ, DANNY. A NEŽ TAK UČINÍM, BUDU MUČIT TOHO TVÝHO ZAOSTALCE PŘÍMO PŘED TVEJMA OČIMA“..... /// Danny a jeho parťák maj solidně nakročeno do problémů. Ten chytřejší je totiž pěknej vůl, kterej může bejt rád, že má za přítele velkýho ,,rozbitýho“ černocha. A i když je hajzl a vůl, má ,,postiženýho“ Josepha rád, stará se vo něj a zápasy v kleci jsou jen malým detailem jejich života. Co je pro film hlavní? Není to ani stará kurva, ani podobně švihlá dívka, ani... no možná asi to, že je Danny debil a tak filmu vévodí Stephen Graham. Lehce (kurva říkám LEHCE!!!) bych to přirovnal k Danny the Dog, protože tady nikdo nehraje na klavír, neumí karate ani není žlutej. A vlastně si celou dobu přeju, aby všechny ty sračky dopadli dobře. Jen se mě zdá, že tu není nic na 100%. Emoce? – jasně že přijdou, protože žádnej konec (ani ten nešťastnej) není zadáčo, ale něco mi tam prostě s tý lidský stránky, na kterou celej film sází, chybí. Možná se mělo víc tlačit ,,na pilu“. Nevím. /// NĚKOLIK DŮVODŮ, PROČ MÁ SMYSL FILM VIDĚT: 1.) Sedím Mezi ploty a dárcovsky smskuju na konto Bariéry. 2.) Baví mě filmy, kde se originálně přejou ,,Veselé Vánoce“. 3.) Thx za titule ,,Jives“. /// PŘÍBĚH **** HUMOR ne AKCE * NAPĚTÍ *(17.4.2012)

Klasická špinavá britská práce. Silný příběh, který musí chytit za srdce. K tomu kvalitní herecké výkony. Škoda jen, že tento film mnoho lidí nejspíš neuvidí.(28.9.2012)