Best Laid Plans

Chris Green

Pia Di Ciaula

Scénografie:

Kristian Milsted

Přátelství mezi dvěma naprosto rozdílnými muži je centrem příběhu. Černý obr s mentalitou dítěte, kde se jaksi sympatie očekávají automaticky a pouliční hajzlík Stephen Graham, který se svým ksichtem jinou roli nedostane. Taková špinavá britská klasika jakou já rád, plná klení a podzemních bitek v kleci, nicméně tohle frustrující drama je hlavně o vztazích.(9.10.2016)

Jsem rád, že jsem svými čtyřmi hvězdičkami pozvedl hodnocení tohoto povedeného dramatu z 62% na 63%. Best Laid Plans je založený na kvalitních výkonech britských herců, kteří odvádějí kvalitní práci. Film je smutný, hodně emotivní (zejména závěr) a hlavně po celou dobu u diváka vzbuzuje zájem. Stephen Graham zde podal podle mého životní výkon. Je vidět, že nejenom role gangsterů mu jdou. A co se týče Davida O´Hary, je mi čím dál víc sympatický. Vyhledám jeho další filmy. Každopádně doufám, až se dostane film do distribuce, nebo ho zaznamená široká veřejnost, aby ho kritika nesežrala jenom kvůli tomu, že se může zdát, že film hraje na city. Mám tím zejména na mysli vztah mezi dvěma retardovanými lidmi. Taky si přejme, aby po přeložení do češtiny dostal film povedený název. (Navrhuji: "Podle nejlepšího plánu" - to by myslím filmu celkem slušelo). Po prvním shlédnutí hodnotím malinko s rezervou, ale určitě za nedlouho plánuji další shlédnutí. Prozatím 75%(7.5.2012)

Žáner tohto filmu by som nazval zľahka '' športový, dráma, rodinný, psycho, krimi''. Tie prvé dve sú jasné a tie posledné by naznačovali, že ide o zločin, ak sa dvom spešl osobám povolí založiť si rodinu. Tiež sa mi zdalo psycho obsadenie tých ksichtov do úloh záporákov. Prišli mi ako takí totálni chuji neomalení, trochu seknutí ťažším stupňom demencie. Takže blížiac sa k záverečným titulkom som pomaličky žáner krimi, v čele s alkáčom z pred Lidla Curtisom, vypustil. No a záver dramaticky vyústil v happyend, ked' dvaja chlapi z azylového domu dostali na Vianoce pod stromček peknú káru a k tomu ešte kurvu zadara ! Ale... Je to anglické, je tam môj favorit Tommy, plus pár dobrých hlášok ( napríklad tá, že je to v štádiu dokončovania, alebo i tá s tými drobnými na taxík ) a odpočinkovo sa mi na to dívalo po dnešnej jedenásťhodinovej šichte, takže tie tri hviezdičkysi to zaslúži v pohode.(14.4.2012)

• sona123

Britské sociální drama. Hajzlík, co se kamarádí s mentálně postiženým velkým černochem. Kdo by to byl řekl, tenhle hajzlík má ale i dobré srdce, a byť kazí, na co šáhne, všichni mu to odpustí a mají ho rádi. Best laid plans prvoplánově hraje na city, tváří se intelektuálně, ale je to slabé a já čekala, že konec třeba bude pecka, leč nebyl, bohužel.(27.4.2013)

Výborný film - mě nadchl !!! Docela mě překvapuje, že se tu nelíbí i ostatním. Myslela jsem, že ho tu podhodnocujete, ale i na IMDB má pouhých 60%....(29.1.2013)