poster

Best Laid Plans

Drama

Velká Británie, 2012, 108 min

Režie:

David Blair

Scénář:

Chris Green

Střih:

Pia Di Ciaula

Scénografie:

Kristian Milsted
(další profese)
 • jafuska
  **

  Tento film jsem prostě nedocenila vadil mi celý příběh, fajn, hudba byla vcelku dobrá,ale dějově pro mě hodně slabé, jsem zvyklá na jiný žánry, a hlavně na sympatický herce, což se tady rozhodně nedá říct.(24.2.2013)

 • sona123
  **

  Britské sociální drama. Hajzlík, co se kamarádí s mentálně postiženým velkým černochem. Kdo by to byl řekl, tenhle hajzlík má ale i dobré srdce, a byť kazí, na co šáhne, všichni mu to odpustí a mají ho rádi. Best laid plans prvoplánově hraje na city, tváří se intelektuálně, ale je to slabé a já čekala, že konec třeba bude pecka, leč nebyl, bohužel.(27.4.2013)

 • Malarkey
  ****

  Skvělý kousek skrývající naprosto klasickou Británii. Nebudu ale skrývat jen to, že mě na tenhle film lákala země původu. Byl jsem i docela zvědavý, co předvede Stephen Graham a Adewale Akinnuoye -Agbaje a musím říct, že byla radost na ně koukat. Takové to klasické drama o životě a jeho problémech, natočené po svém. Výhodou pak budiž i fakt, že Adewale hraje postiženého. A i když to chvíli bylo dost komické, Stephen Graham to hezky po Anglicku srovnával. Bylo to fajn. Nebyla to žádná hvězda, ale na poli dramat to odvedlo hodně slušný výkon.(27.8.2012)

 • emma53
  ****

  To bylo spíš drama střihnuté romantikou a krïmoškou s málo úsměvnými momenty. Na Oskara to nebylo, to je pravda, ale mně Ti kluci přirostly během filmu tak nějak k srdci. Každý byl jiný. Jeden mentálně postižený a druhý, který sám nevěděl, co se sebou má dělat, takový zadlužený rošťák, který měl ale to srdce přece jen ještě trochu otevřené. A Joseph ho měl dokořán úplně. Bylo to s nima tudíž docela i náročné. Stephen Graham patřil tady mezi herce sympaťáky, takže jsem ho občas i chápala. No a nakonec jsem si je pustila oba k sobě do býváku bez toho bílýho prachu a hlavně u mě fungovaly emoce a to je podstatný. Je mi úplně jedno, jak to hodnotí IMBD, já jdu na čtverec.(1.9.2016)

 • Fr
  ***

  ,,A POKUD MI NEDOKÁŽEŠ SPLATIT DLUH, ZAKOPU TĚ, DANNY. A NEŽ TAK UČINÍM, BUDU MUČIT TOHO TVÝHO ZAOSTALCE PŘÍMO PŘED TVEJMA OČIMA“..... /// Danny a jeho parťák maj solidně nakročeno do problémů. Ten chytřejší je totiž pěknej vůl, kterej může bejt rád, že má za přítele velkýho ,,rozbitýho“ černocha. A i když je hajzl a vůl, má ,,postiženýho“ Josepha rád, stará se vo něj a zápasy v kleci jsou jen malým detailem jejich života. Co je pro film hlavní? Není to ani stará kurva, ani podobně švihlá dívka, ani... no možná asi to, že je Danny debil a tak filmu vévodí Stephen Graham. Lehce (kurva říkám LEHCE!!!) bych to přirovnal k Danny the Dog, protože tady nikdo nehraje na klavír, neumí karate ani není žlutej. A vlastně si celou dobu přeju, aby všechny ty sračky dopadli dobře. Jen se mě zdá, že tu není nic na 100%. Emoce? – jasně že přijdou, protože žádnej konec (ani ten nešťastnej) není zadáčo, ale něco mi tam prostě s tý lidský stránky, na kterou celej film sází, chybí. Možná se mělo víc tlačit ,,na pilu“. Nevím. /// NĚKOLIK DŮVODŮ, PROČ MÁ SMYSL FILM VIDĚT: 1.) Sedím Mezi ploty a dárcovsky smskuju na konto Bariéry. 2.) Baví mě filmy, kde se originálně přejou ,,Veselé Vánoce“. 3.) Thx za titule ,,Jives“. /// PŘÍBĚH **** HUMOR ne AKCE * NAPĚTÍ *(17.4.2012)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace