Best Laid Plans

Chris Green

Pia Di Ciaula

Scénografie:

Kristian Milsted

Žáner tohto filmu by som nazval zľahka '' športový, dráma, rodinný, psycho, krimi''. Tie prvé dve sú jasné a tie posledné by naznačovali, že ide o zločin, ak sa dvom spešl osobám povolí založiť si rodinu. Tiež sa mi zdalo psycho obsadenie tých ksichtov do úloh záporákov. Prišli mi ako takí totálni chuji neomalení, trochu seknutí ťažším stupňom demencie. Takže blížiac sa k záverečným titulkom som pomaličky žáner krimi, v čele s alkáčom z pred Lidla Curtisom, vypustil. No a záver dramaticky vyústil v happyend, ked' dvaja chlapi z azylového domu dostali na Vianoce pod stromček peknú káru a k tomu ešte kurvu zadara ! Ale... Je to anglické, je tam môj favorit Tommy, plus pár dobrých hlášok ( napríklad tá, že je to v štádiu dokončovania, alebo i tá s tými drobnými na taxík ) a odpočinkovo sa mi na to dívalo po dnešnej jedenásťhodinovej šichte, takže tie tri hviezdičkysi to zaslúži v pohode.(14.4.2012)

,,A POKUD MI NEDOKÁŽEŠ SPLATIT DLUH, ZAKOPU TĚ, DANNY. A NEŽ TAK UČINÍM, BUDU MUČIT TOHO TVÝHO ZAOSTALCE PŘÍMO PŘED TVEJMA OČIMA“..... /// Danny a jeho parťák maj solidně nakročeno do problémů. Ten chytřejší je totiž pěknej vůl, kterej může bejt rád, že má za přítele velkýho ,,rozbitýho“ černocha. A i když je hajzl a vůl, má ,,postiženýho“ Josepha rád, stará se vo něj a zápasy v kleci jsou jen malým detailem jejich života. Co je pro film hlavní? Není to ani stará kurva, ani podobně švihlá dívka, ani... no možná asi to, že je Danny debil a tak filmu vévodí Stephen Graham. Lehce (kurva říkám LEHCE!!!) bych to přirovnal k Danny the Dog, protože tady nikdo nehraje na klavír, neumí karate ani není žlutej. A vlastně si celou dobu přeju, aby všechny ty sračky dopadli dobře. Jen se mě zdá, že tu není nic na 100%. Emoce? – jasně že přijdou, protože žádnej konec (ani ten nešťastnej) není zadáčo, ale něco mi tam prostě s tý lidský stránky, na kterou celej film sází, chybí. Možná se mělo víc tlačit ,,na pilu“. Nevím. /// NĚKOLIK DŮVODŮ, PROČ MÁ SMYSL FILM VIDĚT: 1.) Sedím Mezi ploty a dárcovsky smskuju na konto Bariéry. 2.) Baví mě filmy, kde se originálně přejou ,,Veselé Vánoce“. 3.) Thx za titule ,,Jives“. /// PŘÍBĚH **** HUMOR ne AKCE * NAPĚTÍ *(17.4.2012)

• jafuska

Tento film jsem prostě nedocenila vadil mi celý příběh, fajn, hudba byla vcelku dobrá,ale dějově pro mě hodně slabé, jsem zvyklá na jiný žánry, a hlavně na sympatický herce, což se tady rozhodně nedá říct.(24.2.2013)

• sona123

Britské sociální drama. Hajzlík, co se kamarádí s mentálně postiženým velkým černochem. Kdo by to byl řekl, tenhle hajzlík má ale i dobré srdce, a byť kazí, na co šáhne, všichni mu to odpustí a mají ho rádi. Best laid plans prvoplánově hraje na city, tváří se intelektuálně, ale je to slabé a já čekala, že konec třeba bude pecka, leč nebyl, bohužel.(27.4.2013)

To bylo spíš drama střihnuté romantikou a krïmoškou s málo úsměvnými momenty. Na Oskara to nebylo, to je pravda, ale mně Ti kluci přirostly během filmu tak nějak k srdci. Každý byl jiný. Jeden mentálně postižený a druhý, který sám nevěděl, co se sebou má dělat, takový zadlužený rošťák, který měl ale to srdce přece jen ještě trochu otevřené. A Joseph ho měl dokořán úplně. Bylo to s nima tudíž docela i náročné. Stephen Graham patřil tady mezi herce sympaťáky, takže jsem ho občas i chápala. No a nakonec jsem si je pustila oba k sobě do býváku bez toho bílýho prachu a hlavně u mě fungovaly emoce a to je podstatný. Je mi úplně jedno, jak to hodnotí IMBD, já jdu na čtverec.(1.9.2016)