Její pomsta

• Velká Británie The Vengeance of She
všechny plakáty

Zdá se, že Carol (Olga Schoberová) ovládají nevysvětlitelné síly, které nepochází z tohoto světa a dokonce ani z našich časů. Netuší, kým je ani odkud se vzala, ví jen jedno, všem kolem sebe přináší smůlu. Ať už je to řidič náklaďáku, který za své nemravné choutky zaplatí životem, nebo zhýralý majitel jachty z Monte Carla, na jehož palubu vystoupí z moře, puzena vnitřními hlasy volajícími jediné jméno: Ayesha. Ayesha, královna ztraceného města Kuma, brzy dozná nesmrtelnosti. (dopitak)

pepua odpad!

Eh, tak to sem si teda dal s tímhle filmem. Jedná se o volné pokračování filmu She (1965), který mne sice zklamal, ale byl dobře zahraný a atmosféry tam byla alespoň špetka, ale zde? Herci špatní, příběh špatný, nějaká ta „filmová chybička“, zkrátka kde nic, tu nic..snad jen vždy a za všech okolností sexy Olinka Berová, ať už ji honí úchyl po lese, je zachráněna z moře, vlečena jako zajatkyně po poušti nebo jí vítr jen tak lehce nadzvedává sukénku...ale to mi v tomto případě nestačí. ()

Scaevola

Scénaristicky je tento snímek asi podobně povedený jako předchozí díl, z hlediska Hammer Studia se zde koná netypický přesun do "současnosti", z čehož vyplývají některé prvky, kterých bych se nenadál (úvod na lodi, honička džípem v poušti, ...). O to tajemněji však vznívají záběry na čarující mystiky i scény z fantastického města, jež se od minula rozrostlo a zazelenalo. Ale abych se dostal k tomu hlavnímu - O. Schoberová je sice krásnější a odvážnější než její předchůdkyně, avšak vrcholem jejího herectví je komické cupitání pustinou a jakýsi stín z minulosti na její duši předstírá jen se soucitným dovolením okolních zúčastněných i diváků samotných. ()

Ironfood

Zatímco film She z roku 1965 s Ursulou Andressovou byl takový docela normální dobrodružný snímek, tohle pokračování už je spíše taková docela normální slátanina. Krom špatného scénáře za to bohužel může i přeobsazení hlavní hrdinky. Olinka je sice taky hezká a navíc "naše", bohužel nepůsobí moc přirozeně a nějaké charisma taky zrovna moc nevyzařuje. V důsledku toho prakticky všechny scény s ní vypadají jak z nějakého soft porno filmu. Zatímco jednička měla takovou naivně-tajemnou atmosféru, tady nějaká atmosféra zcela chybí (teda samozřejmě krom té atmosféry soft porno filmu). Ve scénáři zase chybí nějaký zajímavější nápad, je to v podstatě jen taková převařená jednička. Takže pro toho, kdo jedničku viděl, už tu není v podstatě žádný prvek nějakého tajemna... ()

darkrobyk

Pokračování Vládkyně Ayeshy je průměrným oddechovým dobrodružstvím, které osloví samozřejmě především fanoušky Olgy Schoberové. A i když zde své tělo zcela neodhalila, je se na co dívat, jelikož byla opravdu krásná. A nevadí, zda je vytahována z rozbouřeného moře, umírá na poušti, je vedena spoutaná nehostinnou krajinou či se snaží prchnout z hořícího pekla - vždy perfektní jak z módního žurnálu, což beru s povděkem. Pro současného diváka nejspíš pomalý snímek, byť dojde i na akci - úvodní potyčka s lačným řidičem nebo pronásledování únosců v drsné, ale nádherné přírodě Afriky. Samozřejmě by člověk od Hammeru čekal více strašení, jenže to se zde smrsklo na jediný rituál, jenž je sice vizuálně příjemný, avšak nijak mrazivý, i když dojde na lidskou oběť. Na deštivé odpoledne....proč ne, ale milovníci akce by měli sáhnout po něčem úplně jiném. ()

dopitak

Příšerný paskvil, který snad Hammer ani nemůže myslet vážně. Jediné, ale opravdu jediné kvůli čemu lze ospravedlnit takhle zabitý čas, je neskutečná Olinka, která sice tentokrát kromě bleskurychlého bočního pohledu na její levé ňadro nic lepšího nenabídne (a bůhví, jestli by vůbec dokázala zahrát víc), vy ale přesto křičíte blahem a svlíkáte jí pohledem. Proč jenom nemůžeme mít v naší době tak pěknou českou herečku, jakou svého času byla Ola Berová. ()