Život v jednom dni

Dokumentární / Drama

USA, 2011, 95 min

Liza Marshall

Joe Walker

Deň v životoch rôznych ľudí 24. júla 2010 bol v mnohých prípadoch zaujímavý, i nič nehovoriaci zároveň. Narodenie malej žirafky v pražskej ZOO, kórejčan cestujúci naprieč zemeguľou za zjednotenie Kórei, kábulský fotodokumentarista snažiaci sa dokázať, že Afganistan nie je nebezpečná krajina, homosexuál priznávajúci svoju orientáciu starej mame a tak ďalej a tak ďalej. Množstvo emócií však sršalo aj z letmých záberov (usmievavé španielske dievčatko). Zjednotenie množstva videí do výsledného celku muselo dať množstvo roboty. Life in a Day určite stojí za pozornosť, ide o zaujímavý počin.(10.6.2013)

• honajz

Souhlas s Kmotrem. Jako Youtube projekt a uvedení na Sundance festivalu se tento "film" jako alternativa dá brát, ale jako celovečerák do kin moc ne. A přesně - jen samé sentimentální výpovědi, tlačení na pilu, skutečně zajímavých videí pomálu.(12.7.2011)

• bassator

46th KVIFF 2011 - ANOTHER VIEW - Jiný pohled (Life in a Day / LIFE IN A DAY / Život v jednom dni)(18.8.2011)

Je to film ľudí o ľuďoch, no dosť nesúmerné a dosť chaotické, aj keď to také možno má byť, podobný český film sa mi páčil viac. Kamera úžasná, rozmanitosť akú by ste len ťažko hľadali v inom filme, musel by byť tiež dosť podobný, napríklad o Zemi, ale dojem som mal z toho miestami rozpačitý, zaujal ma najviac koniec. Keby to tam nepovedali, ani by som nevedel identifikovať, z ktorého roku to je. Posplietané veci, efekt zaujímavý, ale neviem či by som si to chcel častokrát púšťať, možno ani nie, svoju pôsobivosť to však má veľkú.(14.4.2013)

Prakticky tenhle film znamená, že během jednoho dne se na světě stane všechno.(22.1.2013)

• - Producentom filmu bol známy režisér Ridley Scott. (lilina133)

• - Do celovečerního filmu byl z celého světa vybrán také jeden český videoklip kameramana a střihače Sergeje Kondakova, který zachycuje narození žirafího mláděte v Zoo Praha. (thecentre)

• - Do experimentu se aktivně zapojili i čeští uživatelé, kteří celkem poslali 472 příspěvků a předstihli tak i země, jako je Indonésie, Čína nebo z evropských zemí Maďarsko. (thecentre)