Apollo 18

Horor / Sci-Fi / Thriller

USA / Kanada, 2011, 86 min

Brian Miller

Harry Cohen

Ta snaha o autenticitu je naprosto úžasná. Funguje to skvěle. Co pohořelo, je absolutně nezáživ[CENSORED]řítel a celková neatraktivita toho, co dělá astronautům na Měsíci problémy. Bohužel musím konstatovat, že na horor jsem se silně nudil a VŮBEC se nebál (jedno, dvě mrazení). Čím víc mě to ale mrzí, tím víc jsem si - jak si uvědomuji zpětně - užil atmosférickou vesmírnou expedici jako takovou.(12.12.2011)

Apollo 18 od začiatku naberá na temnej a tajomnej atmosfére čomu dopomáha aj nie často videný štyl found footage, ktorý mne osobne spríjemňoval pozeranie. Ťažko toto nazvať hororom skôr obyčajným sci-fi thrillerom, ktorý drží diváka stále v napätí čo stane. Akurát ma mrzí málo mimozemských a srdcedransajúcich scén, inak nemám čo vytknúť.(15.11.2011)

• Šakal

Tak takhle to tedy bylo. Teď nezbývá, než si („nedočkavě“) počkat na pokračování a zjistit, jak to bylo s (utajenou) misí na Mars. Vůbec bych se nedivil, kdyby k nám v pokračování dorazily AUTENTICKÉ záběry z bezstarostné (pro ukrácení si volné chvíle) pokerové partie mezi Usámou Bin Ládinem, Saddámem Husajnem a Muhamadem Kadáfím, přičemž karty by jim rozdával http://www.csfd.cz/film/6648-predator/ . Zajímavé, jak jeden člověk použije odborný výraz a ostatní se na to vrhnou jak slepice po flusu. Tak jo, já taky. Jdu „zrecyklovat“ svůj odpadkový koš, třeba na něco (chutného) ještě narazím (uhnětu z toho blafu novou netradiční pochutinu) a spravím si tak po tomhle chuť a třeba na tom ještě něco i trhnu. Tenhle snímek je dobrý tak max jako kulisa k usínání. Když pominu tu spoustu do očí bijících lapsů (když už se to tedy ohání přívlastkem „skutečný dokument“), tak jednoduše nepřejdu fakt, že námět několikanásobně předčil následné zpracování. S dovětkem, že srovnávat toto s komorním snímkem Moon D. Jonese nemůžete (snad) myslet vážně? P.s. to uživ. Becket51 – to opravdu byla! P.p.s. zajímavý komentář (pro mě): xxmartinxx(16.1.2012)

Škoda zoufalých lapsů typu nahrávání zvuku na 16ku ve vzduchoprázdnu a dalších "lahůdek". Atmosféra prima, srdeční téma... Vidění nelituji.(12.11.2011)

• dr.horrible

Nič proti štýlu - vzniklo v ňom niekoľko výborných filmov,ale všetkého veľa škodí.A pri takomto tempe sa čoskoro vo found footage budú točiť aj komédie.On to nie je vyslovene zlý film a tie tri hviezdy by si pravdepodobne zaslúžil,ale ja som im to tentokrát proste už nežral.Teraz vážne;keď ste na mesiaci;koľko kamier naraz vás môže snímať?Všimnite si tie strihy! SPOILER! A hlavne,keď posádka zahynula na orbite,ako sa vôbec niekto dostal k tomu filmu?Pri hororoch väčšinou nejaké tie diery v logike prekusnúť dokážem,ale muselo by ma aspoň zaujať spracovanie a toto bola nuda.Zmätená a otravná.A príšery nestáli za nič.Keď už niečo z mesiaca,tak radšej Iron Sky(1.10.2012)