Apollo 18

USA / Kanada, 2011, 86 min

Brian Miller

Harry Cohen
  • Hakha

Promarněná šance, a to mě tvůrci trailerem příjemně navnadili na hororově dokumentární podívanou... bohužel mě mrzí, že klaustrofobického zážitku jsem se nedočkal a navíc mě chyběl pocit, že sleduji autentické záběry. Škoda to velká... nebavil jsem se, mé hodnocení 1,5 hvězdičky...(8.11.2011)

• Gilmour93

That´s one small stone for a man, one giant pseudoauthenticity for mankind… Zvuk zní, neexistující kamery snímají a gravitace nebývale přitahuje až se i Těreškovová diví a Armstrong žasne. Nedostatkem peněz a odvahy pro klasické natáčení vzniká živná půda pro found footage, nedostatkem atmosféry, napětí a invence zase vzniká živná půda pro zívání a já ten žánr začínám po jistém období tolerance znova nesnášet.. Pro ty, co ještě nepropadly skepticismu - v ruských archívech údajně existuje 5 hodin záběrů z 8mm kamery, co byla umístěná na hřbetu Lajky. Kdyby je prý viděl Fox Mulder, tak roztrhá legitimaci FBI, posere se a zjistí, že pravda je tam venku a ještě se z ní kouří..(6.1.2014)

• M.a.t.t.

Samotný koncept nie je márny ale s filmom je to horšie, nakoľko ani po jednej stránke poriadne nefunguje. To pri snímku v štýle found-footage nie je žiadne prekvapenie, nakoľko prostriedky s ktorými autori môžu pracovať sú obmedzené ale i s týmto sa dá v správnych rukách pracovať. Apollo 18 ale dosť nezdarne balansuje na hrane autentického materiálu a hororu a ešte horšie je, že akákoľvek snaha o navodenie bezútešnej atmosféry sa stratila na Mesiaci. Z filmu sála len chlad a nepochopiteľne rozkmitaná a zmätená kamera už ku koncu otravuje poriadne. Diváci však za túto hru s autenticitou platiť budú, dokým je táto téma atraktívna a podobné lacné projekty budú naďalej vznikať za minimálne prostriedky. Ale ak to ešte ľudí baví...(4.11.2011)

Velice zvláštní a zajímavý found footage sci-fi horor. Ze začátku vypadá poměrně tuctově, postupem času a vyhrocováním situace čím dál realističtějí a dramatičtěji. A "kameňáci" nakonec mají můj respekt.(24.11.2011)

Dobre vymyslené, super atmosféra, no mizerné spracovanie. Snaha o to aby každý jeden záber pôsobil ako pôvodný videozáznam len zbytočne uberá na kvalite filmu - a to je aj dôvod, prečo sa pôžitok z pozerania tohto filmu ani zďaleka nepribližuje filmom ako sú Apollo 13 či Moon.(22.6.2012)

• - Dřívější verze filmu obsahovala obří měsíční kamenná monstra. (Cheeker)

• - Scénář byl během natáčení neustále přepisován. (Cheeker)

• - Filmovanie prebiehalo v meste Vancouver, v kanadskej provincii Britská Kolumbia. (MikaelSVK)