Automatic for the People (studentský film)

Krátkometrážní / Drama / Komedie

Česko, 2010, 32 min

Úvod má svoje mouchy, ale námět je natolik silný, zajímavý a skvěle zpracovaný (jen to přeostřování není zrovna podle mého gusta), že je nějak nemám potřebu řešit. A poslední scéna je vysloveně lahůdka, na níž se pozná filmař. Stačí jeden pohled a víte, že česká kinematografie má ještě naději.(9.12.2010)

Vydařená komedie o dvojici mladých lidí s velice zvláštními zaměstnáními. Na to je naroubovaný klasický příběh typu „chlapec potká dívku“ a jako bonus na závěr ještě další drobné legrácky kolem původního nápadu včetně výborného závěrečného potitulkového gagu (70%).(23.1.2011)

Ucelený vizuál, střih, zvuk a hudba, která nijak neruší vyprávění, výborní herci (šikovně vybraní i vedení) a mnoho dalších legrácek. Nejde ani o to CO se děje, ale JAK se to děje. Kdyby byla vystřižena Špalkova etuda, úvodní sekvence v kuchyni nebo Google, nic by se vlastně nestalo. Ale stejně jako zbytek filmu, jsou opravdu pěkně a vtipně natočené.(18.12.2010)

Vynikající práce s herci! Film mě baví, ale mám pocit, že by z toho tématu šlo vyždímat víc.(18.12.2010)

I když mě tento námět nikdy nenapadl, bavil jsem se od počátku snímku. Od chvíle, kdy jsem pochopil kam se to bude ubírat. Svěží, zajímavý a vtipný příběh je umocněn hereckými výkony a zpracováním. A počkejte, co se na vás chystá po titulkách.(21.4.2011)

Viděno jako první na Cinema Open, tudíž ještě zcela při smyslech. Výborný Petr Brukner a samozřejmě Michal Kern. Jak už řekl Psema, přeostřování je zajímavá věc, zde se ale používala moc často a trochu rušila celkovou atmosféru. Film bych ještě malinko prostříhala, aby nebyl tak dlouhý, ovšem jinak velmi působivý film. Co skrývá za každým automatem? Mám se bát?(11.11.2011)

Skvělí herci a jejich vedení. Výborně napsané dialogy. Několik originálních nápadů. Vizuálně funkční, byť pár slabších míst by se našlo (pro mně hlavně terapie a několik podivně komponovaných záběrů). Zvuk taky ok. Jen hudba mi z větší části přišla nevhodně vybraná. Film je audiovizuální záležitost a měl by vyprávět nejen pomocí dialogů a herců, ale i obrazu, zvuku a hudby. A z tohohle hlediska má dle mne film, co dohánět. Trošku mi chybí sevřenější koncepce celku a dramaturgie, která by film pročistila. Několik scén mi přišlo zbytečných (setřihy z ulic, poslední část terapie po odchodu Adama). S vyjímkou hlavního hrdiny jsou ostatní postavy spíše jen figurky alá "český film". A ani o hlavním hrdinovi se toho příliš nedozvíme. Snad jen, že je nesmělý a že má hezký úsměv. :) Finále chybí výraznější gradace. Film jsem viděl již půlctucekrát a přijde místy zdlouhavý, ale o to ví se těším na to množství gagů a situací, které jsou opravdu výborné a směju se znovu a znovu. Takže i přes větší množství chyb na některých "frontách", nemůžu dát méně než 4 hvězdy.(9.12.2010)

Asi nejlepší absolventský film, který jsem viděl za poslední dobu. Skvělý námět a ještě lepší scénář. Velice originální vybroušené téma s dávkou oblíbených herců v menších rolích. Kamera je velice akční a místy neklidná, ale vyhovuje to tak celkově způsobu vyprávění. Ano, takováto komediálně laděná dramata by neměla u nás chybět, byť to není realistické. Připomíná mi to trochu rukopis Petra Zelenky. Chválím Jana Vejnara za jeho filmeček a přeji mu velkou kariéru... !!!(11.9.2011)

Neskutečné, co na FAMO v Písku vymyslí :)) Skvostný kousek, který mě dostal!(16.2.2012)

Napodruhý už mi to přišlo delší a vím přesně, kde do toho sáhnout, ale celkový dojem rozhodně silný. Férová filmařina.(18.12.2010)

Podařené a vtipné.(29.12.2010)

Momentalne muj nejoblibenejsi FAMO film.(9.12.2010)

Krátká anekdota roztáhnutá do celkem dlouhé stopáže. A typický problém české tragikomedie, v nichž většina humoru vychází právě z dramatických situací, které jsou křečovitě konstruovány tak, že svou trapností diváka rozesmívají. Herecké výkony jsou průměrné a hlavní hrdina lehce přehrává. Originálních nápadů je poskromnu, většinu času zaberou zbytečně dlouhé scény jako například ,,terapie." Mimochodem mi námět trochu připomněl pár let starou scénku od Zdeňka Izera http://www.youtube.com/watch?v=XAzJNpvrpzY(8.10.2011)

Moc pěkné!Geniální nápad,určitě by z toho šlo vyždímat víc.Ale přesto-na studentský film vysoká úroveň.(24.1.2011)

Velmi pěkně zpracované. Občas vtipné a nakonec i trochu dojemné. Stálo to za to.(29.8.2012)