Muzikál / Komedie / Drama / Romantický

USA, 2012, 123 min (Director's cut: 136 min)

• Genero

Poetiku a smysl díla o nejděsivějším období rockové hudby (a dost možná hudby vůbec) jsem nějak nepochopil, ale rozumím tomu, že pro ty rockery, kteří mají ve své náruči nejraději jiné rockery a barva jejich masivního, plastového prstenu s lebkou je vždy růžová, to musel být ultimátní nářez. Velmi mě překvapilo angažmá tak vysokého počtu poměrně známých tváří, ale pan Cruise v kůžákách mi doslova vyrazil dech. Domnívám se, že mu musel Michal David držet keytar u hlavy a hrozit, že pokud to Tomáš nepodepíše, stiskne Cis. Ba ne, dělám si prdel. Já vím, že alimenty, ty svině zelené, se sami nezaplatí. Ale jinak to bylo tak skvělé a zábavné, až jsem si ze samého nadšení říkal, že se hned zítra nechám najmout do Buzikálu ze střední a celých 56 natáčecích dnů proklečím Efronovi pod lavicí.(9.10.2012)

• mcb

Mělo se to spíš jmenovat Pop of Ages. Nejenže to naprosto degraduje a zesměšňuje veškeré rockové legendy svým popíkovým ztvárněním jako z High School Musical, má to i naprosto odfláknutou dějovou výstavbu, která spolehlivě zazdívá všechny postavy. Kdyby byla alespoň nosná klasická linka o holce z maloměsta, která si přijede splnit americký sen do LA a přitom se zamiluje do jednoho rockera, bylo by vše v pořádku. To by ale v hlavních rolích nesměly být dvě největší dřeva z Hollywoodu a děj na krátkometrážní snímek roztažený na nesmyslně neúnosnou stopáž. Zdá se, že se Adamovi Shankmanovi v Hairsprayi povedl husarský kousek, když dokázal vytvořit jedinečnou mozaiku osudů (byť velmi naivních), v níž měla každá i malá vedlejší role své místo. V Rock of Ages jsou postavy zcvrknuty na bezživotné figurky, jež jsou charakterizovány jednou holou větou a následně dovedeny k předvídatelné katarzi (většinou wtf muzikálové vystoupení). Navíc na ně ve filmu, kde asi 80% času zabírají songy, bohužel nezbývá místo. Tahle plochá disneyovka (řekl bych, že i plošší než proklínaný HSM) je zkrátka další obětí konzumerismu, která převrací vše, co patří k hudebnímu žánru rock, v povrchní a neuvěřitelně mainstreamové podání. Zároveň jde o další snímek, který kritizuje to, čím sám je (viz nenávist postav k popu a mainstreamu). Tohle bohužel nezachrání ani pár hezkých choreografických výstupů a Tom Cruise, jehož postava má jako jediná něco do sebe. Zklamání 4/10(7.10.2012)

• verbal

Mamma mia! Audiovizuální terorismus dosáhl svého pomyslného vrcholu. Dvouhodinové ztrapňování charakterních herců, ošklivých neherců a jednoho sektářského fanatika (ten si to jako jediný zaslouží), doprovázené "hudbou" glamrockových transek a scénářem, za nějž by se nemusela stydět ani otylá autorka venezuelských telenovel, je bezesporu jedenáctým zářím americké kinematografie. A opravdu si přeji, aby jich po tomto útoku zařvalo co nejvíc a já se mohl smát těm hereckým mrtvolám, co vlezly do něčeho takového. Je mi trapně a na blití, až si musím pro spravení nálady pustit 138. díl Rozervaných srdcí a oroštovat u toho na tytrubko.com nějakou nesmrtelnou homoplíseň od Pretty maids.(30.9.2012)

Plno rockových pecek poslepovaných do dvou hodin, jenže to ani zdaleka nestačí.. hezky se to poslouchá, hůř se na to ale dívá, jako kdyby Shankman ztratil veškerej svůj styl a to ho měl už tak málo. Velkááá škoda, přitom tam toho potenciálu bylo plno, už od trailerů.(7.10.2012)

• Fr

,,ZTIŠTE SE PROSÍM, VY ŽHAVÁ PLODNÁ POLÉVKO ESTROGENU A TESTOSTERONU. OVLÁDNĚTE SVÁ OČEKÁVÁNÍ A PROSÍM PŘIVÍTEJTE NA PÓDIU BOURBON ROOMU BRILANTNÍ....“ /// Slaďouši jak z muzikálů pro parchanty maj vyvolat emoce ve starým rockovým houmelesákovi, kterej tu dobu zažil? (Hovno Los Angeles, totalita! V ní by ty americký sračky nevydržely ani tejden!) Příběh plnej songů – ty demente, není to ani vtipný ani …. ani nic. Ses nedíval na ABBU nebo aspoň na Travoltu? Tohle mohly bejt rockový orgie, kdyby kokot co měl na starost casting použil tu vrchní hlavu, kdyby chorea u songů měly šmrnc a ftip, kdyby scénárista napsal příběh pro rockery a kdyby režisér v pauzách nemasturboval nad filmy s Miley Cyrus. Moje sympatie má jen Catrin Zeta, páč na ní se na rozdíl od ostatních známejch jmen, kteří vypadaj spíš jak publikum z Woodstocku, dá čumět. A proto POJĎME ROZBÍT TĚM ČURÁKŮM DRŽKY! (A pak můžem dát u mě špeka a mrknout třeba na Almost Famous). Co taky s filmem, kdy nejvtipnější herci jsou vopičáci. PS:Soráč za tenhle možná nekorektní pohled na něco, vod čeho jsem čekal film o rocku a (hlavně) s rockem. Místo toho jsem dostal další díl High School Musical s tunou teploušskejch naondulovanejch rokerskejch atrap. Na druhou stranu pro ty, kteří toužej právě po tomhle, je to dobrá zpráva! Ale u mě to má blíž k odpadu! než ke druhý ,,*"! /// NĚKOLIK DŮVODŮ, PROČ MÁ SMYSL FILM VIDĚT: 1.) Na stejnojmennej muzikál, kterej měl premiéru v roce 2005 a dotáhl to až na Broadway se nechystám. 2.) Páč moje rocková hvězda má trvalou, dlouhý řasy, BDSM doplňky a na péru náušnici. 3.) Jsem autorem songu ,,Rozbalím ti to v puse“. 4.) Thx za titule ,,Brousitch“. /// PŘÍBĚH ** HUMOR * AKCE ne NAPĚTÍ ne(1.10.2012)

• - V rámci sžití se se svou postavou si Tom Cruise v rámci přípravy přečetl mnoho knih s historií různých skupin z inkriminovaného období, biografie hudebníků a historii rock and rollu obecně. (Miro_CZ)

• - Tom Cruise kvůli filmu cvičil 5 hodin denně zpěv a hodinu denně tanec. (Miro_CZ)

• - Tom Cruise absolvoval kvůli roli 4 a půl měsíce lekce zpěvu. (Missa08)