Muzikál / Komedie / Drama / Romantický

USA, 2012, 123 min (Director's cut: 136 min)

Hell yeah! Konečně muzikál, který je do poslední noty přesně podle mého hudebního gusta. Výborný Cruise v roli rockenrollového boha, nádherná Julianne Hough a sympaťák Diego Boneta v roli hlavní zamilované dvojice a spousta dalších překvapivých castingových tahů, které téměř bez výhrad vyšly na jedničku. Komu však rocková hudba let osmdesátých nic neříká, ten si rozhodně tolik nepošmákne. Soundtrack je totiž nabitý pop-rockovými šlágry, které dnešní generace nosící kšiltovky bokem bohužel jen těžko docení. Rock of Ages má na klasický film sice jen průměrný a průhledný příběh, ale jako muzikál funguje téměř dokonale. Jedno z nejpříjemnějších překvapení roku. 90%(21.6.2013)

Zvláštní muzikál, který přebírá pecky 80. let a nechává je přezpívat do nových verzí slavnými herci jako Cruise nebo Zeta-Jones. Příběhově okoukané, ale díky tomu, že mi použitá hudba není cizí, jsem tento jinak nevýrazný muzikál ustál a občas si ho i docela užil.(1.8.2013)

// Distribútor: Warner Bros. (New Line) // Počet premietajúcich kín v USA: 3,470 // Otvárací Víkend USA: $14,437,269 // Do teraz som videl 20 filmových muzikálov a ani tak kvalitné muzikáli, ako sú Moulin Rouge! a Hair ma nebavili tak moc, ako Rock of Ages. Je pravda, že dej mohol byť menej romantický a viac zameraný na rockový žáner, ale stým už nič neurobíme. Hity ako Shadows of the Night, Any way you want it, Just like Paradise a We built this City hovoria jasne svojou rečou a hlasový potenciál Mary J. Blige a Julianne Hough? nádhera.(30.9.2012)

• Fr

,,ZTIŠTE SE PROSÍM, VY ŽHAVÁ PLODNÁ POLÉVKO ESTROGENU A TESTOSTERONU. OVLÁDNĚTE SVÁ OČEKÁVÁNÍ A PROSÍM PŘIVÍTEJTE NA PÓDIU BOURBON ROOMU BRILANTNÍ....“ /// Slaďouši jak z muzikálů pro parchanty maj vyvolat emoce ve starým rockovým houmelesákovi, kterej tu dobu zažil? (Hovno Los Angeles, totalita! V ní by ty americký sračky nevydržely ani tejden!) Příběh plnej songů – ty demente, není to ani vtipný ani …. ani nic. Ses nedíval na ABBU nebo aspoň na Travoltu? Tohle mohly bejt rockový orgie, kdyby kokot co měl na starost casting použil tu vrchní hlavu, kdyby chorea u songů měly šmrnc a ftip, kdyby scénárista napsal příběh pro rockery a kdyby režisér v pauzách nemasturboval nad filmy s Miley Cyrus. Moje sympatie má jen Catrin Zeta, páč na ní se na rozdíl od ostatních známejch jmen, kteří vypadaj spíš jak publikum z Woodstocku, dá čumět. A proto POJĎME ROZBÍT TĚM ČURÁKŮM DRŽKY! (A pak můžem dát u mě špeka a mrknout třeba na Almost Famous). Co taky s filmem, kdy nejvtipnější herci jsou vopičáci. PS:Soráč za tenhle možná nekorektní pohled na něco, vod čeho jsem čekal film o rocku a (hlavně) s rockem. Místo toho jsem dostal další díl High School Musical s tunou teploušskejch naondulovanejch rokerskejch atrap. Na druhou stranu pro ty, kteří toužej právě po tomhle, je to dobrá zpráva! Ale u mě to má blíž k odpadu! než ke druhý ,,*"! /// NĚKOLIK DŮVODŮ, PROČ MÁ SMYSL FILM VIDĚT: 1.) Na stejnojmennej muzikál, kterej měl premiéru v roce 2005 a dotáhl to až na Broadway se nechystám. 2.) Páč moje rocková hvězda má trvalou, dlouhý řasy, BDSM doplňky a na péru náušnici. 3.) Jsem autorem songu ,,Rozbalím ti to v puse“. 4.) Thx za titule ,,Brousitch“. /// PŘÍBĚH ** HUMOR * AKCE ne NAPĚTÍ ne(1.10.2012)

Tohle bylo tak.. příšerný. Hrozný. Šílený. Pitomý. Trapný. Nechutný. Bizarní. Strašný. Ujetý.(18.4.2013)

• - Vedle Malin Akerman tvůrci při rozhodování nad obsazením role Constance Sack uvažovali také nad Gwyneth Paltrow a Oliviou Wilde. Oslovena byla rovněž Anne Hathaway, která se však role zřekla kvůli natáčení snímku Temný rytíř povstal (2012). Amy Adams pak nabídku odmítla kvůli účasti na natáčení filmu Man of Steel (2013). (Zdroj: ČSFD.cz)

• - Roli bodyguarda ztvárnil profesionální wrestler Kevin Nash alias Diesel, superstar WWF a WCW. (Zdroj: ČSFD.cz)

• - Postava Paula Giamattiho Paul Gill je částečně založena na spolupracovnících režisérova otce, který se živil jako hudební manažer. (Brousitch)