Svätohor

Ivan Renč

Scénář:

Ivan Renč

Dušan Jamrich (vypravěč)

Bábkový animovaný film na motívy ruských bylín rozpráva o hrdinstvách bohatiera Svätohora a jeho boji s drakom Gorynom Goryničom. (oficiální text distributora)

anderson

Drak Goryn Gorynič, Mária Lichodejevna, matička rieka Dneper, majestátny Kyjev, ľúty lúpežný Tatár, bohatier Svätohor a skvelý komentár Dušana Jamricha. To všetko je bábková klasika vyrobená Štúdiom Jiřího Trnky pre ČST Bratislava. Tie ruské byliny veru nemajú chybu. (15.12.2014) ()

Crocuta

Animace docela pěkná, příběh o poznání slabší. Car, místo aby něco dělal, jen neustále objímá sloupy jak Zeman stromy a všechno za něj musí vyřešit bohatýr Svätohor. Ještě že proti němu stojí naprostý dement "drak" Gorynič, který je tak neschopný, že mu nejsou k ničemu ani jeho zázračné rukavice a jeho údajná lstivost se projevuje tak slabomyslným jednáním, že se Svätohor s jeho "porážkou" ani moc nenadře. ()

corpsy

Má to snáď jedinú chybu. Skratkovitosť. Natiahnuť to do celovečernej minutáže, a mať to rovnaké kvality, asi by som plesal blahom. ()

DEMON

V detstve naprosto skvele, po vyse 20 rokoch sa mi akurat podarilo zabit si dalsiu nostalgicku spomienku. Ale kedze tento film nie je urceny ani pre dnesnu dobu a uz vonkoncom nie pre dospeleho divaka, hodnotim podla toho, aky dojem vo mne tento film zanechal pri jeho prvom vzhliadnuti. Koniec koncov, "prekutral" som kvoli nemu cely internet, kedze som si opat raz nepamatal nazov, ani ziadne klucove postavy, len bohatiera s ostepom, mecom a lukom... ()