poster

Vor v zakoně, vládce podsvětí

 • Německo

  Ehre der Paten - Russlands Mafia, Die

 • Německo

  Diebe im Gesetz

  (Německo)
 • Izrael

  Ganavim Ba Hok

  (Izrael)
 • anglický

  Thieves by Law

 • český

  Zločinci podle zákona

  (festivalový název)

Dokumentární / Životopisný

Německo / Izrael / Španělsko / Norsko, 2010, 90 min

Scénář:

Alexander Gentelev

Hudba:

Andreas Moisa
Nastala chyba při přehrávání videa.
 • Cappuccino
  ****

  Obdivujem, že sa traja účinkujúci nebáli takto otvorene rozprávať o svojom "biznise", ale zas na druhú stranu nepovedali ani nič konkrétneho, čo by o nich pravdepodobne polícia nevedela a mohla použiť proti nim. Kto by bol povedal, že zločinci môžu pôsobiť sympaticky? Teda aspoň spočiatku. Časom ma to ich obhajovanie seba samých a presviedčanie o tom, že oni niesú vlastne vôbec zlí začalo unavovať. Ale inak je vnútro škrupinky mafie vcelku zaujímavé.(1.9.2012)

 • gudaulin
  *****

  Tak schválně, který zločinec je úspěšnější - ten, který šestkrát utekl z vězení, honila se za ním policie šesti států i sám Interpol a poté dával exkluzivní interview do novin a časopisů, aby se stal uznávanou celebritou, nebo ten, který si v anonymitě krade ve velkém a nikdy neodhalen si se slušnou pověstí možná i filantropa užívá neprávem získaný majetek. Ruští zločinci zobrazení v dokumentárním snímku patří do té první sorty a je svým způsobem fascinující sledovat jejich výpovědi před kamerou, i když ten, kdo chce, dokáže si už dávno předtím udělat obrázek o divokých jelcinovských letech v privatizovaném Rusku i o chaosu nezvládnuté Gorbačovovy perestrojky a nemůže ho překvapit obrovská míra korupce a neexistence státních struktur, které by dokázaly čelit vlně zločinu. Zatímco jinde v postkomunistické Evropě byl zločin sice vlivný a zašantročily se nemalé částky, tady v Rusku prakticky neexistovalo podnikání, které by nevycházelo z kriminálních kořenů a metod. Člověk se nestačí divit otevřenosti zločineckých bossů, kteří jsou si prakticky stoprocentně jistí svojí nepostižitelností. Ruský organizovaný zločin není chytrý a efektivní, je spíš brutální a drzý. Podobný dokument nikdy v minulosti nevznikl a ani nevznikne např. o činnosti nigerijských podvodných gangů, čínských triád nebo mafie a Camorry. Tyhle skupiny jsou daleko efektivnější a dobře ví, co znamená zákon mlčení. Každopádně jde o hodně zajímavý a po obsahové stránce mimořádně silný dokument, který hodně prozrazuje o současném Rusku a jeho společnosti. Celkový dojem: 95 %.(11.5.2013)

 • Superpero
  ****

  Opravdu zajímavý dokument. Vůbec bych netušil, že jde něco podobného doopravdy natočit, že ti zůčastnění budou tak ochotně vypovídat. Pokud vás alespoň trochu zajímá mafie, tak vás tenhle film bude bavit.(28.9.2011)

 • F.man
  ****

  No, tak po tomhle filmu bych vážně business do Ruska dělat nejel. Zločinci podle zákona jsou hodně silnou sodou a bez cenzury ukazují, jak v Rusku vznikalo dnešní spojení vláda - podnikatelé - mafiáni. Gentelev si navíc vybral pro svůj film strašně zajímavé postavičky u kterých mi místy vážně padala brada. Těšil jsem se sice, že se Gentelev zaměří ještě více na to, jaká je ta situace dnes, a v druhé části tak opustí tyto konkretní příběhy. Nestalo se a příběh tak až do konce je spíše konkretní a vztahuje se k oné trojce. Přesto teda hodně silný dokument plný neuvěřitelných historek. Jeden svět 2011 (3.4.2011)

 • MrPierc
  ***

  Krásně si zde tři vysoce postavení ruští mafiáni zdůvodňují svoje zločiny. Oni nemohu za vraždy, taková byla doba. Dnes konají pouze dobro a pomáhají ostatním. Jsou hodnější než policie a tak se také sami popisují v tomto dokumentu. Divadelní fraška u které dobráckou postavu hraje ruská mafie. Ano, sem tam sice někoho odpálíme trhavinou v autě, ale jinak pomáháme chudým. Dojímavá prezentace jako ve filmu Kmotr.(9.8.2011)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace