poster

Vor v zakoně, vládce podsvětí

 • Německo

  Ehre der Paten - Russlands Mafia, Die

 • Německo

  Diebe im Gesetz

  (Německo)
 • Izrael

  Ganavim Ba Hok

  (Izrael)
 • anglický

  Thieves by Law

 • český

  Zločinci podle zákona

  (festivalový název)

Dokumentární / Životopisný

Německo / Izrael / Španělsko / Norsko, 2010, 90 min

Scénář:

Alexander Gentelev

Hudba:

Andreas Moisa
Nastala chyba při přehrávání videa.
 • EastWicka
  *****

  "Rusko je jen zdánlivě součástí Evropy. Ve skutečnosti je to jiný, mnohem drsnější svět..." Vynikající a vzhledem k tomu, s kým jsou rozhovory - u čaje a v domácím prostředí - vedeny, také nesmírně překvapivý dokument. Prosvítají z něj psychologické miniportréty několika bosů ruské mafie - vorů v zakoně. Mluví otevřeně, bez servítek, pragmaticky a pyšně o tom, jak budovali svá impéria a přibližují pravidla, podle nichž se v jejich světě hraje. Všichni strávili téměř 20 let op ruských věznicích, od raného mládí, a v krutém prostředí ovládaném podsvětím (podle jednoho z vorů však "čistším, čitelnějším než svět venku") se vypracovali, získali si moc, respekt, cvik v "byznysu", v zabíjení lidí bez mrknutí oka. Některým se při rozhovorech žoviálně blýskají očka: "A podle vás se třikrát trestaný člověk nemůže stát poslancem? Ani starostou? Ne? Kde to, proboha žijete?!". Z mimiky jiných zase člověku v hlavě zabliká radar: predátor! Nedalo se nevzpomenout si na Kmotra - a taky na Putina.(21.1.2016)

 • ghatos
  ****

  Pozor! Dokument patří do kolonky: drsná pravda. Natočený materiál má sílu. 82%.(21.7.2011)

 • MrPierc
  ***

  Krásně si zde tři vysoce postavení ruští mafiáni zdůvodňují svoje zločiny. Oni nemohu za vraždy, taková byla doba. Dnes konají pouze dobro a pomáhají ostatním. Jsou hodnější než policie a tak se také sami popisují v tomto dokumentu. Divadelní fraška u které dobráckou postavu hraje ruská mafie. Ano, sem tam sice někoho odpálíme trhavinou v autě, ale jinak pomáháme chudým. Dojímavá prezentace jako ve filmu Kmotr.(9.8.2011)

 • Hwaelos
  ****

  Gentelevův dokument je zajímavý především informativně. Popisuje, jak Vory v Zakoně vlastně za komunismu vznikly, odhaluje, jakým způsobem se jejich podnikání vyvíjelo za doby privatizace a překvapivě otevřeně ukazuje, jak prorůstají poloilegální lobby bývalých (?) mafiánů do politiky a obchodu současného Ruska. Velké emoce nečekejte. Je taky trochu škoda, že krom špiček současného byznysu tohoto ražení, neuvidíme v televizi, jak vypadá život normálních pěšáků. Ale je jasné, že film nemůže obsáhnout úplně všechno.(16.11.2011)

 • esopesokeso
  ****

  Neuveriteľné.Pár ruských bosov si dali na zrejme na zakázku spraviť o nich dokument.Pekne vypovedali o svojej kriminálnej minulosti, že peniaze ležali na ulici, len stačilo niekoho zabiť..normálne sa jeden boss pýtal, nech im ukážu aspoň jedného jediného milionára, čo nemá kriminálnu minulosť.Kto chcel podnikať musel platiť, kto neplatil, potom zaplatil, ten kto nezaplatil už nie je medzi živými.Ale vraj bývala veľká kriminálita je už minulosťou..pekne prešli na legalizovaný obchod.Zrazu prišiel telefonát: Čo on kandiduje do volieb?No ale neohlásil sa..toto musím preveriť a dám ti vedieť...teraz ti to nemôžem všetko o tom povedať." Nepostihnuteľní, borec má knížku od Borisa Jeľcina s jeho podpisom, kontakty všade... Dalšia ukážka bola v jednej francúzskej reštaurácii... prišiel za ním kamarát, že keby on dostal za bagateľ túto reštauráciu, tak by ju zveľadil...nebol problém, lebo majiteľ reštaurácie bol vraj jeho "kamarát", tak no problem..dnes reštaurácia prekvitá.No ako drzé, vravia to do očí, nič konkrétne, ale všetci o tom vedia... Vor v zakoně(14.7.2013)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace