poster

Vor v zakoně, vládce podsvětí

 • Německo

  Ehre der Paten - Russlands Mafia, Die

 • Německo

  Diebe im Gesetz

  (Německo)
 • Izrael

  Ganavim Ba Hok

  (Izrael)
 • anglický

  Thieves by Law

 • český

  Zločinci podle zákona

  (festivalový název)

Dokumentární / Životopisný

Německo / Izrael / Španělsko / Norsko, 2010, 90 min

Scénář:

Alexander Gentelev
Nastala chyba při přehrávání videa.
 • ghatos
  ****

  Pozor! Dokument patří do kolonky: drsná pravda. Natočený materiál má sílu. 82%.(21.7.2011)

 • Compadre
  *****

  Výýýbornej dokument na vskutku mrazivé téma. Ruská mafie je taková kapitola sama pro sebe, nikdo do jejích útrob moc nevidí, ale každej ví, že je schopná neuvěřitelných sviňáren. A mají pravdu. Situaci kolem ruských bossů a jejich spolupracovníků popisuje několik nadmíru zasvěcených osob (viděl jsem to před měsícem, tak už si postavy moc nepamatuju) a co to vykládají, z toho někdy fakt tuhne krev v žilách...nahlídnem do ruských kriminálů, poodhalíme hierarchii věznů. která zde funguje, význam vězeňských kérek, praktiky a zvyklosti ruských mafiánů..jak říkám, takovýhle dokument se nevidí často, ale je dobře, že se ho někdo ujal a natočil to tak dobře. Skvělé.(8.7.2012)

 • mr.filo
  *****

  Vrazi s otevřenými srdci a ve zlatě. Sehnat si lidský prst, a strašit s ním lidi při vymáhání, patří k maličkostem.(18.2.2012)

 • ilemas
  *****

  Vynikající šokující dokument o ruské mafii kde je nutné sledovat pozorně každé slovo, ale mě vůbec nešokoval, protože v dnešním světě se není už čemu divit. Mafie prorostla do politiky, Itálie, Rusko, Německo, i Česko. Je to někde jiné? Lidé bez vzdělání co vyrostli v dětských domovech a v kriminálech to mnohdy dotáhnou dál než studovaní inženýři. A nakonec nám vládnou. Divím se, že tenhle a jemu podobné dokumenty např. Gomora (kniha je mnohem lepší než film) spatřily světlo světa, to musí být odvaha něco takového natočit.(30.6.2011)

 • neoBlast
  ***

  Otevřenost, se kterou zpovídaní vyprávějí je opravdu až zarážející, možná až příliš neuvěřitelná a tím pro diváka oddalující. Ať už jste přišli do "styku" s ruskou mafií přes vynikající Východní přísliby nebo přes GTA:IV, je tento dokument zajímavým nastíněním, i když velmi fušersky natočeným dílem. Postrádá jakoukoliv atmosféru a tak pouze sterilně tlachá. Člověka napadá co by s podobně kvalitním přístupem k informacím provedl takový Errol Morris nebo Werner Herzog. 50 %(27.2.2012)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace