poster

Vor v zakoně, vládce podsvětí

 • Německo

  Ehre der Paten - Russlands Mafia, Die

 • Německo

  Diebe im Gesetz

  (Německo)
 • Izrael

  Ganavim Ba Hok

  (Izrael)
 • anglický

  Thieves by Law

 • český

  Zločinci podle zákona

  (festivalový název)

Dokumentární / Životopisný

Německo / Izrael / Španělsko / Norsko, 2010, 90 min

Scénář:

Alexander Gentelev

Hudba:

Andreas Moisa
Nastala chyba při přehrávání videa.
 • F.man
  ****

  No, tak po tomhle filmu bych vážně business do Ruska dělat nejel. Zločinci podle zákona jsou hodně silnou sodou a bez cenzury ukazují, jak v Rusku vznikalo dnešní spojení vláda - podnikatelé - mafiáni. Gentelev si navíc vybral pro svůj film strašně zajímavé postavičky u kterých mi místy vážně padala brada. Těšil jsem se sice, že se Gentelev zaměří ještě více na to, jaká je ta situace dnes, a v druhé části tak opustí tyto konkretní příběhy. Nestalo se a příběh tak až do konce je spíše konkretní a vztahuje se k oné trojce. Přesto teda hodně silný dokument plný neuvěřitelných historek. Jeden svět 2011 (3.4.2011)

 • Hwaelos
  ****

  Gentelevův dokument je zajímavý především informativně. Popisuje, jak Vory v Zakoně vlastně za komunismu vznikly, odhaluje, jakým způsobem se jejich podnikání vyvíjelo za doby privatizace a překvapivě otevřeně ukazuje, jak prorůstají poloilegální lobby bývalých (?) mafiánů do politiky a obchodu současného Ruska. Velké emoce nečekejte. Je taky trochu škoda, že krom špiček současného byznysu tohoto ražení, neuvidíme v televizi, jak vypadá život normálních pěšáků. Ale je jasné, že film nemůže obsáhnout úplně všechno.(16.11.2011)

 • Cappuccino
  ****

  Obdivujem, že sa traja účinkujúci nebáli takto otvorene rozprávať o svojom "biznise", ale zas na druhú stranu nepovedali ani nič konkrétneho, čo by o nich pravdepodobne polícia nevedela a mohla použiť proti nim. Kto by bol povedal, že zločinci môžu pôsobiť sympaticky? Teda aspoň spočiatku. Časom ma to ich obhajovanie seba samých a presviedčanie o tom, že oni niesú vlastne vôbec zlí začalo unavovať. Ale inak je vnútro škrupinky mafie vcelku zaujímavé.(1.9.2012)

 • Compadre
  *****

  Výýýbornej dokument na vskutku mrazivé téma. Ruská mafie je taková kapitola sama pro sebe, nikdo do jejích útrob moc nevidí, ale každej ví, že je schopná neuvěřitelných sviňáren. A mají pravdu. Situaci kolem ruských bossů a jejich spolupracovníků popisuje několik nadmíru zasvěcených osob (viděl jsem to před měsícem, tak už si postavy moc nepamatuju) a co to vykládají, z toho někdy fakt tuhne krev v žilách...nahlídnem do ruských kriminálů, poodhalíme hierarchii věznů. která zde funguje, význam vězeňských kérek, praktiky a zvyklosti ruských mafiánů..jak říkám, takovýhle dokument se nevidí často, ale je dobře, že se ho někdo ujal a natočil to tak dobře. Skvělé.(8.7.2012)

 • d-fens
  *****

  Nie, plný počet nedávam preto, že by ma to šokovalo. Presne takúto predstavu o ruskej (sovietskej) mentalite som mal.... iba by som dodal, že týto traja, štyria "páni" sú ešte iba druhá, tretia liga - pešiačikovia, ktorým nadriadení dovolili vystúpiť v tomto dokumente, aby urobili na nás, Európanov, trošku bu-bu-bu. Odpor voči vplyvu Ruska by mal byť absolútnou samozrejmosťou v psychickej výbave každého Európana!! A to píšem s plnou vážnosťou ako človek, ktorý má vo filmovej "topke" hneď tri ruské filmy(16.1.2013)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace