poster

Vor v zakoně, vládce podsvětí

 • Německo

  Ehre der Paten - Russlands Mafia, Die

 • Německo

  Diebe im Gesetz

  (Německo)
 • Izrael

  Ganavim Ba Hok

  (Izrael)
 • anglický

  Thieves by Law

 • český

  Zločinci podle zákona

  (festivalový název)

Dokumentární / Životopisný

Německo / Izrael / Španělsko / Norsko, 2010, 90 min

Scénář:

Alexander Gentelev
Nastala chyba při přehrávání videa.
 • neoBlast
  ***

  Otevřenost, se kterou zpovídaní vyprávějí je opravdu až zarážející, možná až příliš neuvěřitelná a tím pro diváka oddalující. Ať už jste přišli do "styku" s ruskou mafií přes vynikající Východní přísliby nebo přes GTA:IV, je tento dokument zajímavým nastíněním, i když velmi fušersky natočeným dílem. Postrádá jakoukoliv atmosféru a tak pouze sterilně tlachá. Člověka napadá co by s podobně kvalitním přístupem k informacím provedl takový Errol Morris nebo Werner Herzog. 50 %(27.2.2012)

 • mandlova
  ***

  To se může fakt stát jen v Rusku....(4.5.2013)

 • BoXBe
  *****

  Za prvé nevím, jak lépe by šlo dokument tohoto typu natočit. Za druhé, člověku je z těch lidí na plátně zle, ale bohužel je jejich životem fascinován a v daném okamžiku musí podlehnout vnitřnímu konfliktu a popírání reality, kterou vidí a chtě nechtě si musí přiznat, že vždycky věděl, že i takhle se dá žít, ale ví, že nikdy takto a v takovém světě žít nechce, ale musí, svět je jenom jeden. Za třetí, film byl promítán v rámci festivalu Jeden svět v Ostravě a bez váhání bych ho klidně pustil v hlavním vysílacím čase na ČT1 (samozřejmě svým způsobem sci-fi). No a za čtvrté, jedno je i díky tomuto dokumentu jisté, kromě toho, že tam, kde teď žijeme se máme neskutečně skvěle, tedy že jakýkoli přechod o totality k demokracii trvá minimálně dvě desetiletí až století a je velmi, velmi bolestivý a zdaleka ne u konce...(23.3.2011)

 • Rhed
  ****

  Vpravdě řečeno, zdaleka nejvíce mě děsil studený kliďas Виталий "Bondar" Дёмочка, který však vorem nikdy nebyl. Lumpenkavárna jistě ocení jeho neskutečnou podobu s Vladimirem Putinem. Podobně jako mnoho jiných jsem také na pochybách, zda v dokumentu účinkuje známý bijec Sergej Baďjuk.(30.3.2016)

 • ilemas
  *****

  Vynikající šokující dokument o ruské mafii kde je nutné sledovat pozorně každé slovo, ale mě vůbec nešokoval, protože v dnešním světě se není už čemu divit. Mafie prorostla do politiky, Itálie, Rusko, Německo, i Česko. Je to někde jiné? Lidé bez vzdělání co vyrostli v dětských domovech a v kriminálech to mnohdy dotáhnou dál než studovaní inženýři. A nakonec nám vládnou. Divím se, že tenhle a jemu podobné dokumenty např. Gomora (kniha je mnohem lepší než film) spatřily světlo světa, to musí být odvaha něco takového natočit.(30.6.2011)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace