Nastala chyba při přehrávání videa.
 • Houdini

  Křišťálový glóbus - výběr, Český Lev 7 nominací: Nejlepší film, Režie, Herečka VR - Jana Plodková, Scénář, Střih, Zvuk, Hudba(16.7.2012)

 • Vodnářka
  ****

  Osobitý snímek (troufám si říct) jedněch z nejlepších českých herců, které spojuje JAMU, Brno, podobně absurdní životní situace a schopnost vystihnout jejich vtipné momenty, sepsat kvalitní hlášky nebo propojit své životy s originálním filmovým příběhem... Tleskám tomu nadšení, které herce nepřechází ani po tolika letech i snaze vytvořit na české filmové scéně něco nového - takový skok do prázdna a velký risk, jak dopadne přistání mezi diváky. Myslím, že dopad byl nakonec vynikající...jen bych zkrátila délku letu - v posledních dvaceti minutách se herci přece jenom do svých vlastních nápadů lehce zamotávají. Ale bavit se divák bude po celou dobu. A na konci zmiňovaný přesah se při zapojení všech mozkových závitů taky najít dá. A chci tu Liškovu navigaci!(3.8.2012)

 • J*A*S*M
  *****

  Zcela souhlasím s komentářem uživatele J*A*S*M.(23.7.2012)

 • Satan
  *****

  Jamáci, damáci, famáci, poláci...všechno to jsou čuráci! Ironie, nadsázka, humor, mystifikace, sebereflexe...pořádně hutný koktejl nápadů v jednom experimentu s hereckým ansámblem Komediografu. O kterém českém filmu lze říct, že má v sobě tvůrčí a stylistické postupy Charlieho Kaufmana, Petra Zelenky a Davida Lynche? Od Karamazových nejinteligetnější domácí počin. [Přesná stopáž: 109 min](23.2.2013)

 • woody
  *****

  Havlát! Chci ten film vidět znovu a znovu. O kterých českých filmech za posledních 20 let to můžete říct?(17.7.2012)

 • - Zatímco příběh filmu je o absolventech Janáčkovy akademie múzických umění v Brně (JAMU), režisér Marek Najbrt vystudoval Filmovou a televizní akademii múzických umění v Praze (FAMU). (Terva)

 • - „Scénář vznikal přibližně rok a půl na popud čtyř spolužáků z JAMU, kteří chtěli poprvé společně udělat film (Tomáš Matonoha, Josef Polášek, Pavel Liška a Marek Daniel). Během psaní scénáře se vyskytla nabídka polské koprodukce. Autorský tým pohotově zareagoval, do příběhu včlenil polské reálie a umístil tam část děje,“ vysvětluje producent Tomáš Matonoha. (POMO)

 • - Lucie Benešová si ve filmu zahrála sama sebe. (M.B)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace