poster

Batman Rok jedna

 • USA

  Batman: Year One

Animovaný / Akční / Krimi

USA, 2011, 61 min

Předloha:

Frank Miller (komiks), Bob Kane (komiks), Bill Finger (komiks), Jerry Robinson (komiks)

Scénář:

Tab Murphy
Nastala chyba při přehrávání videa.
 • movieband
  ****

  Další povedený animák s millerovským feelingem. Všechno je reálnější, než v jakémkoliv jiném netopýřím animáku. Gotham je peklem a Bruce Wayne spolu s Gordonem jsou uprostřed toho všeho a musí si prokousat svou cestu ke svým pozdějším pověstem ochránců Gothamu. Kromě těchdle dvou se objeví i jiné známé postavy, které člověka vcelku potěší. Za tu hodinu to všechno uběhlo tak dobře, že sem se ani nestíhal nudit. Gordonův příběh mě moc zaujal. 80%(29.7.2014)

 • Spiker01
  ****

  Další z řady výborných DC animáků :) ...70%(20.6.2015)

 • Foox
  ****

  Velmi zdařile zachycený začátek Temného rytíře a komisaře Gordona. Zbytečně se neplýtvá akcí, spíše je znatelně vidět zaostření na dva silné příběhy, které stojí rovnocenně vedle sebe a jen se místy střetávají. Jen trošku zamrzí ne úplně zdařile podchycená postava Catwoman. 70%(9.6.2015)

 • Kaluž
  ****

  Kdyby to nebylo tak zkratkovité, více se pracovalo s atmosférou a trvalo to alespoň 120 minut, tak si to těch pět hvězd zaslouží. Takhle je to sice věrné Millerově předloze (parádní scénář), ale tvůrci si zřejmě neuvědomili, že film je zcela jiné médium a tak pouze rozpohybovali a ozvučili komiksová políčka.(30.1.2012)

 • T2
  ****

  Rozpočet $3,5miliónaTržby za predaj Blu-ray v USA //počet predaných kusov Tržby za predaj DVD v USA //počet predaných kusov ║ Vydarená animácia v pútavom na novo vyrozprávanom príbehu, ktorý nenudí, dobre vykreslený Jimmi Gordom, Bruce Wayne, taktiež okrajovo Catwoman a ich začiatky, prim je dávka temnoty, akcia. /80%/(31.10.2011)

 • - Snímek byl natočen na motivy stejnojmenného komiksu Franka Millera. (Claude Speed)

 • - Bryan Cranston původně odmítl roli Jima Gordona, protože si myslel, že byl tento projekt založen na seriálu Batman (od r. 1966). Nakonec ji přijal poté, co si přečetl scénář. (JORDY)

 • - Spoiler: Rodina Wayneových byla před osudnou událostí v kině na The Mark of Zorro (1920).
    (NinadeL)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace