poster

Batman Rok jedna

 • USA

  Batman: Year One

Animovaný / Akční / Krimi

USA, 2011, 61 min

Předloha:

Frank Miller (komiks), Bob Kane (komiks), Bill Finger (komiks), Jerry Robinson (komiks)

Scénář:

Tab Murphy
Nastala chyba při přehrávání videa.
 • Spiker01
  ****

  Další z řady výborných DC animáků :) ...70%(20.6.2015)

 • novoten
  ****

  Bruce Wayne se vrací na známá místa, Jim Gordon nastupuje do nového zaměstnání a oba už tuší, že příští rok jejich života bude všechno, jen ne snadný. Předloha ukázala Gotham jako město špíny, korupce a mafie a oproti pozdějším dobrodružství Netopýřího muže se obešla zcela bez nadpřirozena, nadlidsky silných nepřátel nebo znetvořených zlosynů. Rok jedna funguje čistě v kriminálně-dramatické rovině a jeho animovaná adaptace svou předlohu dokonce překonává. V komiksu se totiž děj i přes jindy famózního vypravěče Millera mezi jednotlivýmu dialogy a monology občas ztrácel, zatímco hodinový film funguje mnohem ucelenějším dojmem a dovolí nepřívětivému městu, aby se hrdinům pořádně zažralo do kůže.(4.11.2011)

 • ScarPoul
  ****

  Frank Miller dokázal s Batmanom to, čo málokto pred ním aj po ňom. Jeho Rok Jedna patrí k mojim najobľúbenejším zväzkom aj keď som väčší fanúšik toho hrdinu z Metropolisu. Tento animák krásne predostiera príbeh napísaný Millerom. Aj na malom poli dokáže zápletku pekne rozviť. Je to prakticky bez hluchých miest a celé sa to nesie v tej tradične atmosfére 2D animákov, na akých som vyrastal. Som spokojný. Akurát, že zostanem skôr fanúšikom predlohy než tohto animáku. Dôvod? Nuž otáčanie stránok komiksu ma dokázalo vždy vtiahnuť viacej do imaginárnych svetov. Aspoň v tomto prípade určite. Stále sa ale jedná o nadštandartnú vec. Z porovnaním z ostatnými kreslenými dobrodružstvami tohto superhrdinu.(27.12.2013)

 • Tuax
  **

  Tak tohle zpracování Batmana se mi moc nelíbilo. Je krapet chaotické, málo dějové, hodně skokové a i na komiskové prostředí příliš šílené. Veškeré akční scény byly hodně ujeté a mimo jakoukoliv i komiksovou realitu. Navíc je to tak slátané do podivné linie, která se snaží působit jako psychologický příběh s temnou atmosférou Gothamu a podle mě, jim to vůbec nevychází. No a to časové hopsání po dnech, týdnech, měsících a ještě s počítáním znalosti na co že se v různých etapach dění naráží... slušné zklamání. 3/10(15.7.2013)

 • Tom_Lachtan
  ****

  Super. Proč? Protože Batman je vedlejší postava, tou hlavní je komisař Gordon a skvěle mu to sedne, přeci jen, batmanův zrod a jeho první kroky jsme viděli už mnohokrát a ani výborná předloha by nezaručovala, že se nebudu nudit. Tady je ovšem předloha skvělá a i ona se nebojí omezit Batmana na vedlejší kolej. Co se povedlo náramně jsou některé kontaktní souboje, obzvlášť duel Gordon × ten-úplatnej-bastard-na-jehož-jméno-si-nevzpomenu patří k absolutní superhrdinské animované špice. Přesto ale není atmosféra dokonalá, scénář má značné mezery a některé postavy nemají snad žádný účel, krom toho, aby prostě byli přítomny (Catwoman). Výtvarná stránka je fajn a občas vybočuje s nechutně rutinního snímání superhrdinskejch komiksáren, možná škoda jen občasného zadrhnutí v modelech aut. Pomáhá i nenatahovaná minutáž.(3.5.2013)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace