Batman Rok jedna

Batman: Year One

Animovaný / Akční / Krimi

USA, 2011, 61 min

Předloha:

Frank Miller (komiks), Bob Kane (komiks), Bill Finger (komiks), Jerry Robinson (komiks)

Tab Murphy

Net/// Dabing 8/10 Děj 6/10 Hudba 5/10 Animace 6/10/// +dabing, akce, kupodivu jsou tu některé nové postavy a celé to dává smysl a zapadá to časově do sebe -slabší animace i méně výrazná hudba/// Mohl by jsem hodnotit i lépe, protože akce je kvalitní a děj opět díky krátké délce je poutavý a strhující. Hodně tomu ale ubírá předloha, neboli scénář, který už jsme viděli mnohokrát na různé způsoby. Tak proč to točit znova, když už nemá příběh čím překvapit. Vše negativní podtrhává technická stránka filmu, která je na dnešní dobu veskrze průměrná a zvláště animace opravdu ničím nezaujme. Přesto se na to podívejte, má to pár zajímavých prvků. Například datumování události téměř den po dni v průběhu celého roku a taky bližší pohled na Gordona, kdy se nebojím tvrdit, že on je hlavní postavou tohoto filmu./// Celkem 62%///(15.11.2011)

Tohle není lepší než Batman vs Red Hood. Nebýt kratší stopáže, pak se to dá těžce dokoukat. Je to věrné převedení komiksu ano, ale někdy je absolutní věrnost předloze ku škodě. Btw. animace mě místy nešla pod vousy.(20.10.2011)

Sam Liu opět dokazuje, že je mistrem v animovaném zpracování DC comicsovek. Nevím jestli jsem takový fanoušek, ale já opět nemůžu dát méně než 5*. Já to prostě žeru všema deseti :). Ano je tam pár nadsazených scén a je to dost na rychlo, ale je to kreslený komiks, proto mě to vůbec nevadí. Žádné zdržovačky. Year One je hodinový nášup o tom, jak se Bruce Wayne stane Batmanem a dá se "dohromady" s poručíkem Gordonem. Realizace je opět na výbornou. Já se velmi bavil a opravdu si tyhle animované nekompromisní jízdy užívám.(16.1.2012)

Super - příběh samozřejmě fanoušky Batmana nepřekvapí. Ale zpracování potěší! Obzvlášť lidi jako mne, kteří vyrůstali na animovaných Batmanech.(26.10.2011)

Year One. To je to o čo sa tu jedna. Gordon, ktorý prichádza do nového mesta ma nie len nových kolegov a nepriateľov, ale narazí tu na akéhosi Batmana. Otázka je na ktorú stranu sa prikloní, k nemu či proti ? Okrem šikovnej a nápaditej akcie, tu je plusom aj temna atmosféra a drsné prevedenie. 80% - 4*(19.10.2011)