poster

Batman Rok jedna

 • USA

  Batman: Year One

Animovaný / Akční / Krimi

USA, 2011, 61 min

Předloha:

Frank Miller (komiks), Bob Kane (komiks), Bill Finger (komiks), Jerry Robinson (komiks)

Scénář:

Tab Murphy
Nastala chyba při přehrávání videa.
 • Axis
  ****

  Millerova adaptace začátků netopířího geroje. Pokud se člověk přenese přes zvláštní animaci, tak dostane hodně dobrou detektivku a takový úvod v kostce co a jak s Batsem. Líbí se mi jak se to celé obejde bez superhrdinského patosu, zmutovaných nebo šílených nepřátel a konečně je i Gordon za tvďáka. Jen se nemůžu zbavit dojmu, že se spíš jedná o nafouklejší pilot k seriálu než o plnohodnotný film.(16.3.2014)

 • Ramirez85
  ****

  Miluju komiksy o Batmanovi z pera Franka Millera a Rok jedna je dost možná nejlepší z nich, takže jsem s velkým očekáváním skoukl tento animovaný film a... je to paráda! Co mě zaujalo na první pohled, asi logicky, byla ta krásná animace, žádné hranaté brady nebo dětinsky a přehnaně rozhopsané bitky. Naopak, Rok jedna se celkem dost vážně drží předlohy a tak je celý snímek temný a barevně utlumený- zkrátka takový, jak to máme u Netopejra nejradši. Co se týče příběhu, spíš než akční jízdu očekávejte detektivní příběh s až noir prvky- což je také v pořádku. A je fajn koukat na pasáže, ze kterých zcela očividně Christopher Nolan čerpal (myšleno samozřejmě z knižní předlohy). Silné 4*(12.1.2013)

 • Stegr
  *****

  90%(27.8.2013)

 • PauloZ
  *****

  Sam Liu opět dokazuje, že je mistrem v animovaném zpracování DC comicsovek. Nevím jestli jsem takový fanoušek, ale já opět nemůžu dát méně než 5*. Já to prostě žeru všema deseti :). Ano je tam pár nadsazených scén a je to dost na rychlo, ale je to kreslený komiks, proto mě to vůbec nevadí. Žádné zdržovačky. Year One je hodinový nášup o tom, jak se Bruce Wayne stane Batmanem a dá se "dohromady" s poručíkem Gordonem. Realizace je opět na výbornou. Já se velmi bavil a opravdu si tyhle animované nekompromisní jízdy užívám.(16.1.2012)

 • Spiker01
  ****

  Další z řady výborných DC animáků :) ...70%(20.6.2015)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace