Batman Rok jedna

Batman: Year One

Animovaný / Akční / Krimi

USA, 2011, 61 min

Předloha:

Frank Miller (komiks), Bob Kane (komiks), Bill Finger (komiks), Jerry Robinson (komiks)

Tab Murphy

MikeZ mě s prvním komentem k tomuto snímku předběhl o půl hodiny, nicméně s ním souhlasím. Neuvěřitelně temný, dospělý animák s přepychovou animací, skvělými voiceovery a hlasovým obsazením. Je to jeden z těch filmů, u kterých se mi chce skoro brečet, že skončil. Mít to tak dvě hodinky to by bylo něco. Docela bych si dal batmanovský seriál v tomto duchu.(11.10.2011)

• milka

Šílená nuda, aneb nejúspavající film z Batmanových začátků široko daleko. Atmosféra žádná, animace divná a příběh v podstatě nulový. Samotný Wayne je zde pak snad nejnudnější postava a i ta hodinka se zdála zatraceně dlouhá. Ale možná je to moje chyba, když jsem si to pustil po nářezovém The Dark Knight Returns.(1.9.2013)

Hodně slušný animák, který určitě patří k tomu nejlepšímu co fenomén Batman nabízí, je důkazem toho že Frank Miller je považován za velikána komiksu oprávněně. Jeho verze zrození je někdy na půli cety mezi tím co nabídli ve filmech Burton a Nolan, zároveň je však ještě o něco temnější a je jasné, že Nolanův Gotham se nevyskytnul zničehonic, ale má svůj původ právě v příbězích Franka Millera. Podobností je tu spousta. Konečně má také nějaký komiksový animák důstojné technické provedení. Kresba a animace je na úrovni anime seriálů a solidní je i hudební doprovod. Klidně bych se vydžel dívat i déle než něco málo přes hodinu.(12.11.2012)

Jasná pětka, protože je to téměř doslovné přepsání Roku jedna od Franka Millera bez nějakých výraznějších změn a je to taky i velmi "dospělé" na poměry animovaných filmů o superhrdinech, ale to byl vlastně Batman vždycky :). A protože je to prakticky okopírované stránku po stránce z původní předlohy tak to pěkně šlape dopředu, je v tom i trocha docela překvapivě násilných scén na poměry animáků a hlavně je tam uvěřitelný batman, na kterém je znova vidět co všechno si z roku jedna vypujčil i chris nolan. Animace velmi pěkná, barevnost slušivě tlumená a "vyblitá" a vůbec celé je to velmi pěkné a vytknout se tomu dá snad jen hlas batmana, který není špatný výkonem jeho představitele, ale neseděla mi tam barva jeho hlasu, ale na druhou stranu jsem si pak po chvíli zvykla a už mi to nepřišlo :). Jinak je to prostě super a ještě navíc bonusech byla showcase s catwoman, která měla i otočení náklaďáku :).(2.11.2011)

Batman Begins trochu jinak :)(25.10.2011)

• - Původní komiks měl být zprvu adaptovaný jako hraný film a režírovat jej měl Darren Aronofsky. Studio Warner Bros. však z laskavosti k Christopheru Nolanovi od projektu upustilo. (Dreadd)

• - Bryan Cranston původně odmítl roli Jima Gordona, protože si myslel, že byl tento projekt založen na seriálu Batman (od r. 1966). Nakonec ji přijal poté, co si přečetl scénář. (JORDY)

• - Spoiler: Rodina Wayneových byla před osudnou událostí v kině na The Mark of Zorro (1920).
      (NinadeL)