Batman Rok jedna

Batman: Year One

Animovaný / Akční / Krimi

USA, 2011, 61 min

Předloha:

Frank Miller (komiks), Bob Kane (komiks), Bill Finger (komiks), Jerry Robinson (komiks)

Tab Murphy

Za 5(ikdyž slabších) ..Proč taky né(?), když je to další perfektní animák, který s přehledem strčí do kapsy jakýkoliv hraný film o batmanovi(včetně nolanovských poloonanií).....Jinak perfektní dojem trochu kazí snad jen pocit, že jde o jakési intro k seriálu nebo sérii filmů=člověk by chtěl-přímo se nabýzející-pokračování a rozkreslování načrtnutých postav-ale toho se asi jen tak nedočkáme :/(20.10.2011)

Super komix, super atmosféra, super Batman. Co víc chcete slyšet?(15.10.2011)

Millerova adaptace začátků netopířího geroje. Pokud se člověk přenese přes zvláštní animaci, tak dostane hodně dobrou detektivku a takový úvod v kostce co a jak s Batsem. Líbí se mi jak se to celé obejde bez superhrdinského patosu, zmutovaných nebo šílených nepřátel a konečně je i Gordon za tvďáka. Jen se nemůžu zbavit dojmu, že se spíš jedná o nafouklejší pilot k seriálu než o plnohodnotný film.(16.3.2014)

Taková zjednodušená animovaná verze Batman Beggins, s výbornou atmosférou zkorumpovaného a depresivního Gothamu. Do popředí se spíše než Batman dostává komisař Jim Gordon, což mi taky nevadilo a jeho postava byla z celého filmu zdaleka ta nejzajímavější. Škoda ale, že si film nezachová dynamiku a tempo celou stopáž - ke konci mě už nudil a některé pasáže mi přišly dost stupidní. Ale rozhodně zajímavý nápad a koncept - zobrazit během jednotlivých dnů první Batmanův rok v ulicích.(21.10.2011)

Hodně slušný animák, který určitě patří k tomu nejlepšímu co fenomén Batman nabízí, je důkazem toho že Frank Miller je považován za velikána komiksu oprávněně. Jeho verze zrození je někdy na půli cety mezi tím co nabídli ve filmech Burton a Nolan, zároveň je však ještě o něco temnější a je jasné, že Nolanův Gotham se nevyskytnul zničehonic, ale má svůj původ právě v příbězích Franka Millera. Podobností je tu spousta. Konečně má také nějaký komiksový animák důstojné technické provedení. Kresba a animace je na úrovni anime seriálů a solidní je i hudební doprovod. Klidně bych se vydžel dívat i déle než něco málo přes hodinu.(12.11.2012)

• - Bryan Cranston původně odmítl roli Jima Gordona, protože si myslel, že byl tento projekt založen na seriálu Batman (od r. 1966). Nakonec ji přijal poté, co si přečetl scénář. (JORDY)

• - Spoiler: Rodina Wayneových byla před osudnou událostí v kině na The Mark of Zorro (1920).
      (NinadeL)

• - Snímek byl natočen na motivy stejnojmenného komiksu Franka Millera. (Claude Speed)