Batman Rok jedna

Batman: Year One

Animovaný / Akční / Krimi

USA, 2011, 61 min

Předloha:

Frank Miller (komiks), Bob Kane (komiks), Bill Finger (komiks), Jerry Robinson (komiks)

Tab Murphy

Millerova adaptace začátků netopířího geroje. Pokud se člověk přenese přes zvláštní animaci, tak dostane hodně dobrou detektivku a takový úvod v kostce co a jak s Batsem. Líbí se mi jak se to celé obejde bez superhrdinského patosu, zmutovaných nebo šílených nepřátel a konečně je i Gordon za tvďáka. Jen se nemůžu zbavit dojmu, že se spíš jedná o nafouklejší pilot k seriálu než o plnohodnotný film.(16.3.2014)

Miluju komiksy o Batmanovi z pera Franka Millera a Rok jedna je dost možná nejlepší z nich, takže jsem s velkým očekáváním skoukl tento animovaný film a... je to paráda! Co mě zaujalo na první pohled, asi logicky, byla ta krásná animace, žádné hranaté brady nebo dětinsky a přehnaně rozhopsané bitky. Naopak, Rok jedna se celkem dost vážně drží předlohy a tak je celý snímek temný a barevně utlumený- zkrátka takový, jak to máme u Netopejra nejradši. Co se týče příběhu, spíš než akční jízdu očekávejte detektivní příběh s až noir prvky- což je také v pořádku. A je fajn koukat na pasáže, ze kterých zcela očividně Christopher Nolan čerpal (myšleno samozřejmě z knižní předlohy). Silné 4*(12.1.2013)

90%(27.8.2013)

Sam Liu opět dokazuje, že je mistrem v animovaném zpracování DC comicsovek. Nevím jestli jsem takový fanoušek, ale já opět nemůžu dát méně než 5*. Já to prostě žeru všema deseti :). Ano je tam pár nadsazených scén a je to dost na rychlo, ale je to kreslený komiks, proto mě to vůbec nevadí. Žádné zdržovačky. Year One je hodinový nášup o tom, jak se Bruce Wayne stane Batmanem a dá se "dohromady" s poručíkem Gordonem. Realizace je opět na výbornou. Já se velmi bavil a opravdu si tyhle animované nekompromisní jízdy užívám.(16.1.2012)

Další z řady výborných DC animáků :) ...70%(20.6.2015)