Pravda o sauně (TV film)

Totuus SAUNAsta, totuus suomalaisista

Ennen Saunabalettia

• Finsko

Sanningen om SAUNAn, sanningen om finländarna

Bastun

Finsko / Německo / Francie, 2008, 53 min

Nina Stenros, Anu Valve

Hannu Kettunen

Tapani Rinne

vedel jsem, ze Finove maji radi saunu a take to ze jsou tim nejproslulejsi, ale ze jich jen o pul milionu mene nez aut v celem Finsku jsem necekal... byty ktere jsou postaveny maji v zakladu saunu, vojaci kteri jsou ve valce maji sebou saunu :-) Finove se rodi v saune a nejradeji by tam i umreli... pekny dokument...(13.2.2012)

• kulyk

Tolik hnusných, albínských tlusťochů, kolik jsem jich zahlédl v tomto dokumentu, nemám v celé své rodině! Asi jsem zapomněl dodat, že se zde vyskytují převážně nazí. Tak tedy - nahých. Z hlediska kulturně a sociálně antropologického se jedná o přínosné dílo. Nokiové se prostě rádi paří, a to v kolektivu. Dobré vědět. Tak tam nejedu.(17.5.2013)

Skvělý dokument, který představuje typickou činnost všech Finů, saunování, ze všech možných pohledů. Sauna je pro ně něco jako pro Čechy chalupaření. Ani jsem netušil, že je tam saunování až tak moc rozšířené.(14.5.2013)

Dokument o činnosti, která mě baví a je neodmyslitelnou součástí mojí zimy.(20.5.2013)

Dokument si môžete pozrieť v archíve Českej televízie (odkaz).(29.1.2012)