Pravda o sauně (TV film)

Totuus SAUNAsta, totuus suomalaisista

Ennen Saunabalettia

• Finsko

Sanningen om SAUNAn, sanningen om finländarna

Bastun

Finsko / Německo / Francie, 2008, 53 min

Nina Stenros, Anu Valve

Hannu Kettunen

Tapani Rinne

Skvělý dokument, který představuje typickou činnost všech Finů, saunování, ze všech možných pohledů. Sauna je pro ně něco jako pro Čechy chalupaření. Ani jsem netušil, že je tam saunování až tak moc rozšířené.(14.5.2013)

Dokument o činnosti, která mě baví a je neodmyslitelnou součástí mojí zimy.(20.5.2013)

Dokument si môžete pozrieť v archíve Českej televízie (odkaz).(29.1.2012)

vedel jsem, ze Finove maji radi saunu a take to ze jsou tim nejproslulejsi, ale ze jich jen o pul milionu mene nez aut v celem Finsku jsem necekal... byty ktere jsou postaveny maji v zakladu saunu, vojaci kteri jsou ve valce maji sebou saunu :-) Finove se rodi v saune a nejradeji by tam i umreli... pekny dokument...(13.2.2012)

Jeden z nejnahatějších dokumentů, který jsem zatím viděl. "Finsko je zemí saun a sauno-vání a proto mají Finové na pět miliónů obyvatel v zemi dva milióny saun, teoreticky se tedy mohou potit všichni v jeden okamžik."(20.1.2012)