Pravda o sauně (TV film)

Finsko / Německo / Francie, 2008, 53 min

Nina Stenros, Anu Valve

Hannu Kettunen

Tapani Rinne

Jeden z nejnahatějších dokumentů, který jsem zatím viděl. "Finsko je zemí saun a sauno-vání a proto mají Finové na pět miliónů obyvatel v zemi dva milióny saun, teoreticky se tedy mohou potit všichni v jeden okamžik."(20.1.2012)

Skvělý dokument, který představuje typickou činnost všech Finů, saunování, ze všech možných pohledů. Sauna je pro ně něco jako pro Čechy chalupaření. Ani jsem netušil, že je tam saunování až tak moc rozšířené.(14.5.2013)

Dokument o činnosti, která mě baví a je neodmyslitelnou součástí mojí zimy.(20.5.2013)

Je to takové leporelo obrazů a pocitů(18.6.2012)

Sauna je aj moja srdcovka.Teda 20 krát som v nej bol a ľúbilo sa mi to.Po tomto filme som sa rozhodol, že si postavím saunu aj ja.Ale tí Fíni sú pekní zvrhlíci... otec so synom si občumujú navzájom vercajch, a kto vie čo ešte... Nuž, ja si postavím malú saunu 2x1 meter, teda nie žeby sa mi nechcelo niekoho vylojiť brezovou haluzou, ale vidieť staré 60 ročné vyťahané kozy, čo dokážu zamätať na zemi prach tiež nie je bohviečo.A tie hnusné rite s pomarančovou kôrou...(26.8.2013)