Nevěstinec

• Francie

L'Apollonide - souvenirs de la maison close

• slovenský

Nevestinec

House of Tolerance

House of Pleasures

Drama / Psychologický

Francie, 2011, 122 min

Zajímavý pohled na ne zrovna populární řemeslo, jen kdyby mě ten soundtrack tak nebyl do uší. Střih jsem místy zrovna nepobíral.(10.1.2012)

[3. OKO 2011](31.8.2013)

Tento snímek je ponurý a nechutný, ale na druhou stranu je v něm hodně silný podtext lásky, kamarádství a zdraví. Nevím, jak mám vyjádřit můj pocit po shlédnutí, jelikož jsem se na jednu stranu celkem nudila, na druhou mě toto téma zaujalo - například v tom, že mají prostitutky malou hlavu :D, děj je dobrý až na to že to nikam nevede a konec mě hodně zklamal, čekala jsem něco originálnějšího. Ženské role byli vybrány dobře, jelikož si každý chlap najde to své. Opravdu nevím, jak tento film ohodnotit, je pro mě hodně rozporuplný, myslím že zlatý střed odpovídá kvalitě. Málem bych zapomněla - Jokera no. 2 aka usměvavou ženu fakt mě dostala!(3.6.2012)

75% Kino. Originální snímek s hodně zajímavým námětem. Nejvíc mi v hlavě utkvěla černá puma a ,,joker´´ v ženském podání, který byl možná hrůzostrašnější než samotný heath ledger... Po dvanácti letech jsem si musel zakrýt oči kvůli scéně s nožem, která byla neskutečně vymakaná.(18.10.2011)

Dobre natočený podrobný náhľad do života prostitútok medzi stenami nevestinca na prelome 19. a 20. storočia. Ale v podstate nič viac. Sú to len epizódky z tohto prostredia, navyše na pomery v ktorých sa to odohráva asi celkom bežné. Zaujímavá nuda, ktorej najsilnejšou stránkou je asi soundtrack. Alebo kamera, ale hudba určite prekvapí viac. A tie biele slzy na konci, to bola chyba. Treba občas niečo nechať aj na divákovej predstavivosti.(29.9.2012)

• - Bertrand Bonello vyšel ve svém filmu Nevěstinec z práce francouzské historičky a filosofky Laure Adler (Les maisons closes 1830-1930), z něhož mohl čerpat skutečné příběhy o tehdejších prostitutkách, o jejich klientech a o fungování těchto domů, které byly zároveň společenským místem. [Zdroj: Artcam] (Jeremy.jk)

• - Jedna z hereček je skutečná prostitutka. (nebozka)

• - Za kameru se postavila Josée Deshaies, manželka režiséra filmu Bertranda Bonella. [Zdroj: Cinema] (Terva)