Kouzelná tetička Valentýna (TV film)

Pohádka / Komedie / Hudební

Česko, 2008, 56 min

Libuška jako čarodějka se neobjevila v pohádce poprvé, ale i tahle role jí po všech princeznách sluší, Martha je milá, Vojta je sympaťák, Táborskému se nikdy nedá nic vytknout a osel je bezva. Písničky s Uhlířovou hudbou jsou vtipné a že ten jazyk, co se ho dcera knížete Rybenského učí je angličtina, je vcelku fuk, kdyby to byla latina, tak tomu nerozumí lautr nikdo. Jo, ale osel o Vánocích má být u jesliček, téhle pohádce asi při hodnocení nejvíc uškodil výskyt oslíka na špatném místě, když byla myšlena jako vánoční.(28.9.2011)

Martha Issová je opravdu neherečka a Dykova angličtina je fakt kůlovní :-) K hereckým výkonům nemám (kromě Issové) žádné výhrady - obsazení je opravdu hvězdné. Písničky byly tak divné, jako by je napsalo pětileté dítě, a děj zkrátka neměl spád. Takže shrnuto: Nebýt hvězdných hereckých výkonů, byla by to jen další nepovedená polistopadová pohádka. Chybí jí šmrnc a šťáva - a s tím nic nezmůže ani tetička Valentýna.(9.6.2012)

Místy hloupoučká, jinde zase neskutečně milá a krásně naivní moderní pohádka s tradičním pohádkovým projevem Marthy Issové, který je naštěstí umenšen ve prospěch krásných hereckých projevů Šafránkové, Boba Klepla a především výtečného Dulavy. Písničky a hudba Jaroslava Uhlíře jsou chytlavé a příjemné, prostředí skutečných exteriérů zajímavé, digitální triky solidní. Podařená pohádka. Rok výroby podle filmových titulků 2010!(31.10.2013)

• BS

Hrůza a děs!(9.1.2011)

• flanker.27

"Doprdele, intelektuálové." Pardon, to je výkřik z jiného filmu. "Doprdele, Issová." To už jsem já. Strašná hérečka a strašný zjev. Kdybych býval věnoval čas osobám a obsazení, neztrácel bych čas a tuhle infantilní taškařici si odpustil. Kromě Šafránkové tu nezaslouží pozitivní zmínku nic. Zato těch negativních by bylo na seriál, od podřadných dialogů až po infantilní písničky, takže se spokojme jen s decentním konstatováním, že jsme si s touto "pohádkou" nebyli souzeni.(9.10.2016)

• - Natáčení probíhalo na zámku Dětenice, záběry Sluneční brány byly filmovány na zámku v Hořovicích. (rakovnik)