poster

Kouzelná tetička Valentýna (TV film)

Pohádka / Komedie / Hudební

Česko, 2008, 56 min

 • Tommassi3
  ****

  "Valentýno, už jsi četla Zámecký zpravodaj ??" ;) I když zámecká Vydra vypadá jako osel a soudě podle Dyka tahle pohádková inscenace patří mezi ty novější kusy, mezi nimiž těch opravdu dobrých není ani jako Šafrán(k)u, platí Kouzelná tetička Valentýna z pera šikovné veteránky Jarmily Turnovské za nesmírně zdařilou záležitost.. Rozhodně i dík umírněné režii Zuzany Hojdové-Zemanové a její v rámci žánru nezvykle důsledné i zajímavé práci s mizanscénou a intertextovými vtípky.. Uhlíř tradičně bezchybný..(9.10.2016)

 • honajz
  *

  Uf. Jako tohle ne. Vážně nijak extra pohledná Martha Issová, hrátky s angličtinou, připotroublé písničky snad každé dvě minuty, snaha o humor a příběh, který by vystačil tak na dvacet minut. Na Libušku samozřejmě nedám dopustit, ale vachrlatý scénář ani ona neutáhne. A Bob Plesl je tam proto, že zrovna zářil v estrádách a show na Primě? (A jeho dalekohled dokáže přijímat i hlas na dálku?)(13.10.2016)

 • sallyann
  ***

  Takový průšvih to zase nebyl.(28.12.2010)

 • togaf
  ***

  V každé pohádce je nějaký záporák - čarodějnice, čerti, strašidla nebo aspoň zlý král. V Kouzelné tetičce Valentýně ne. Je tu jen princezna, která chce zhubnout a princ z Anglie. A k tomu zpívají infantilní písničky, možná to bylo to chybějící Zlo. Ale Šafránková je neodolatelná, stejně jako česko-anglická mluva sira Eduarda. Je to taková milá jednohubka na nedělní odpoledne. Opakované shlédnutí ale nedoporučuji.(11.6.2012)

 • Jezinka.Jezinka
  ****

  Libuška jako čarodějka se neobjevila v pohádce poprvé, ale i tahle role jí po všech princeznách sluší, Martha je milá, Vojta je sympaťák, Táborskému se nikdy nedá nic vytknout a osel je bezva. Písničky s Uhlířovou hudbou jsou vtipné a že ten jazyk, co se ho dcera knížete Rybenského učí je angličtina, je vcelku fuk, kdyby to byla latina, tak tomu nerozumí lautr nikdo. Jo, ale osel o Vánocích má být u jesliček, téhle pohádce asi při hodnocení nejvíc uškodil výskyt oslíka na špatném místě, když byla myšlena jako vánoční.(28.9.2011)

 • - Natáčení probíhalo na zámku Dětenice, záběry Sluneční brány byly filmovány na zámku v Hořovicích. (rakovnik)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace