Nastala chyba při přehrávání videa.
 • Cervenak
  ***

  Najširokouhlejší film všetkých čias a najkratší výstup Johna Waynea vo filme, kde je uvádzaný ako jeden z hlavných predstaviteľov (je tam dokopy asi 2 minúty)... ;-) A vzhľadom na ten úctyhodný menoslov aj celkom slušné sklamanie. Kvalita je veľmi kolísavá. Všetky poviedky sú výpravné (snáď až na tú štúdiovú občiansku vojnu, stále som čakal, kedy niektorý jazdec rozvlní to plátno s namaľovanou oblohou v pozadí) a majú vynikajúco natočené a nápadmi hýriace akčné scény (prepadnutie vlaku, nájazd bizónov, útok Indiánov na vozovú kolónu). Kostýmy, dekorácie, rekvizity, kamera, všetka česť, úplná paráda. Príbehy, ktoré sa však v tej nádhere odohrávajú, sú buď sladko romantické, prehnane patetické alebo proste o ničom. Najlepšia je nakoniec prvá poviedka, v ktorej Stewartovi tá parochňa sedí ešte menej ako úloha zamilovaného zálesáka, ale celý príbeh má hlavu a pätu a speje ku prekvapivo dramatickému a krvavému vyvrcholeniu. Celkom sa dá aj druhý príbeh s netradične nehrdinským Peckom, ale potom už to ide dolu vodou, už to nie sú naozajstné príbehy, iba roztrieštené epizódky bez pointy a vlastne bez zmyslu, len s nejakými deklamovanými prehláseniami (my sme tých Indiánov vlastne nechceli vyhubiť a pod.). Posledná poviedka je najwesternovejšia, ale zároveň je to aj najotrepanejšia báchorka vôbec, hoci ju zdobí tradične uvoľnený Eli Wallach. Vôbec sa nečudujem, že sa tento studený film bez jedinej fakt zaujímavej postavy nestal takou klasikou ako iné žánrové kusy z toho obdobia.(8.10.2008)

 • cheyene
  ****

  Poměrně zajímavý náhled do dob osidlování divokého západu...Zmínil bych herecký výkon Gregoryho Pecka, který je skutečně schopný zahrát snad jakoukoli roli.(2.9.2007)

 • Houdini

  NFR 1997, Oscar 3 : Střih, Zvuk, Scénář + 5 nominací: Nejlepší film, Kamera, Výprava, Kostýmy, Hudba(11.3.2004)

 • Radyo
  ****

  Další westernová klasika, sice zde není tolik soubojů jako jinde, ale přesto jde o velmi vydařený snímek, navozující docela věrohodnou iluzi toho, jak to tehdy na Západě mohlo třeba vypadat. V hlavních rolích se objevuje spousta známých herců, z nichž zejména John Wayne je vyloženě westernový typ, prověřený mnoha "kovbojkami" už před tímto dílem.(23.8.2002)

 • sud
  ****

  Romanticky westernové vyprávění o dobách, kdy muži byli silní, ženy statečné a země divoká z dob, kdy v Hollywoodu byly zástupy výtečných charismatických herců, krásných hereček a schopných režisérů. Začněme popořádku. 1. povídka Řeka z dob prvopočátku osídlování. Dobrodružné drama s velice silnou romantickou linií a skvělým Jamesem Stewartem a Karlem Maldenem. Režie Henry Hathaway. 90%. 2. povídka Plány Romantický příběh o lásce Lilly Prescottové (Debbie Reynolds) a Clevea Van Valena (Gregory Peck) z dob zlaté horečky v Kalifornii. Režie Henry Hathaway. 80%. 3. povídka Občanská válka a dle mého názoru povídka nejlepší. Ukazuje celkem věrohodně nesmyslnost války a její průběh. Zde se poprvé objevuje Zeb Rawlings (George Peppard), který je hlavním hrdinou této a všech dalších povídek. Krátké cameo si zde střihl John Wayne (generál Sherman) a Harry Morgan (generál Grant). Režie John Ford. 98%. 4. povídka Železnice, která je celá vybudovaná na sporu plukovníka Zeba Rawlingse a bezohledného stavitele železnice Mikea Kinga (Richard Widmark). Velmi zajímavou roli zde má Henry Fonda, představí se jako lovec kožešin Jethro Stuart. Režie George Marshall. 80%. 5. povídka Psanci. Šťastná rodina Zeba Rawlingse se shledává se starou tetou Lilly, která nedávno ovdověla. Ovšem ani tentokrát nemají klid, v okolí se objeví banda Charlieho Ganta (Eli Wallach), který má se Zebem nevyřízené účty. Vroli šerifa Lee J.Cobb. Režie Henry Hathaway. 75%. Pět příběhů několika generací jedné rodiny na pozadí 50ti let dobývání amerického západu. 85%.(19.8.2007)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace