Nastala chyba při přehrávání videa.
 • gogo76
  ****

  Dosť výpravný i obsiahly film, ktorý chcel zhruba zmapovať osídlenie a rozmach divokého západu. Z veľkej časti sa mu to darí, ale témy, ktoré sa film snaží rozobrať by vydali na niekoľko filmov. Indiáni, stavba železníc, vojna Sever proti Juhu, vyrovnávanie si účtov, zlatá horúčka...Hraje tu množstvo postáv,( taký L. V. Cleef to schytal naozaj bleskovo) ktoré si divák obľúbi. Zrazu príde strih, sme o 20 rokov ďalej, postavy už tu zrazu nie sú a už sa o nich iba rozpráva. To mi trochu vadilo. Film je dlhý, ale paradoxne mu ešte dobrých 30 minút chýba k tomu, aby bol komplexnejší. Poteší množstvo hereckých hviezd a dobrá záverečná prestrelka vo vlaku. 70%.(9.6.2013)

 • Matty
  **

  Možná by původní formát pomohl. Chci věřit, že ano. 40%(19.8.2007)

 • Gimli
  ****

  Rozsáhlá rodinná sága zasazená do prostředí divokého západu. Členové rodiny jsou různí a tak se dostáváme do nejrůznějších společenských vrstev, jejichž prostřednictvím sledujeme příběh o tom, jak byl dobyt západ. V průběhu několika desetiletí se změnil z panenské krajiny v osídlenou oblast s městy spojenými železnicí. Tento film je skutečně výpravná podívaná s několika velmi působivými scénami. Zajímavé je, že prakticky všechny tyto scény jsou podmalovávány variacemi na irskou baladu Greensleeves a že v prakticky všech těchto scénách šlo o důležité životní rozhodnutí hlavních hrdinů. Kromě kvalitního obsazení stojí též za zmínku nádherná hudba Alfreda Newmana.(24.7.2003)

 • Rosomak
  *****

  G-e-n-i-á-l-n-í divácký zážitek. Vizuální stránka podřízená potřebám systému Cinerama, kompozice jak do hloubky tak do šířky, barvy, nádherné horizonty divokého západu a některé naprosto dechberoucí kamerové jízdy (kolikrát zdeformovány efektem rybího oka)... Zážitek z megaširokoúhlého filmu je naprosto uhrančivý. Chci to vidět na BLU!(9.10.2008)

 • Radyo
  ****

  Další westernová klasika, sice zde není tolik soubojů jako jinde, ale přesto jde o velmi vydařený snímek, navozující docela věrohodnou iluzi toho, jak to tehdy na Západě mohlo třeba vypadat. V hlavních rolích se objevuje spousta známých herců, z nichž zejména John Wayne je vyloženě westernový typ, prověřený mnoha "kovbojkami" už před tímto dílem.(23.8.2002)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace