Škola princů (TV film)

Škola princov

Pohádka / Komedie / Romantický

Česko, 2010, 72 min

• Tuax

Opět velké zklámání, opět u české filmové pohádky. Líbila se mi akorát hudba a lišácké napomáhání Pavla Lišky svému princi k jeho dosažení štěstí. Zbytek za moc nestál. Zvolené interiéry i exteriéry vypadaly všelijak, tedy hlavně to, že značnou část filmu strávil král na balkoně nad nádvořím a bavil se s těmi dole, místo aby je vítal, či se s nimi bavil v trůnním sále, nebo jinak důstojněji. Princezna byla nesympatická, ale i zvláštně zahraná. Princ ze zamračeného království se snad za celou pohádku ani jednou nezamračil. Dialogy se chvílemi nedaly skoro poslouchat. No tohle kdybych viděl na vánoce, tak nevím, nevím...(1.1.2011)

• Tommassi3

"Jó, svět je krutej, princi !! Asi mi budeš muset odpustit ještě jednou.."(18.12.2016)

• Baxt

Není to tak strašné, jak by se mohlo zdát, alespoň je to technicky ukotvené v malebné kameře a na televizi ucházející výpravě, jenomže pro takhle plytkou dialogovou vatu a tákhle titěrný děj se 25. prosince na bednu nedívám. Ústřední duo je solidní, ale jemné holce asi v puse přebývá sval navíc, bez urážky k jednou taky "lidově hezké" princezně.(26.12.2010)

Konečně nová pohádka,která se dost povedla. Moc pěkné exteriéry a normální role pro Lišku. Za poslední roky bezkonkurenčně nejlepší Vánoční počin ČT!(25.12.2010)

Milá, pěkná, veselá, optimistická a střízlivá pohádka(25.12.2010)

• - V pohádce si zahrál i filmový kritik Pavel Taussig, a to sice soudce. (M.B)

• - Natáčení probíhalo na Křivoklátě, na zřícenině Týřov a u Kouřimecké rybárny na Berounce, kde se odehrával děj filmu Smrt krásných srnců (1986). (rakovnik)

• - V poslední části pohádky (cca od 1:07:00) je kuchař vidět hned na několika místech. Nejprve v kuchyni, pak o patro výše (hází lístky) a následně dole na nádvoří s vojákem. (vera35713)