Škola princů (TV film)

Škola princov

Pohádka / Komedie / Romantický

Česko, 2010, 72 min

• Numinek

Nechápu výběr představitelky princezny...(2.9.2015)

2.1.2011 ~ O Vánocích je nějaké (ne)psané pravidlo, že prostě musí ČT natočit za peníze z koncesionářských poplatků a investorů/sponzorů nějakou, jakoukoliv pohádku. No a v drtivé většině případů je výsledkem levná, hloupá, nudná a nedomyšlená sračka. ~ Škola princů sice není žádný zázrak, v hromadě milionkrát viděných klasik a opakování právě oněch "nádher", zplozených v nedávných minulých letech, se jedná o ucházející průměr, který neurazí, ale mimo Vánoční pohádkové období o ní nikdo ani nezakopne. ~ A tak to prostě je a šmitec. Tady na téhle pohádce je vidět, jak moc málo peněz se našlo. Možná, kdyby ČT nenatáčela tolik pitomých hovadin a prašule raději vsadila na jen pár, ale zato výpravnějších a alespoň lehce megalomanštějších pohádek. ~ Ale zpět: Je jedno království a to má krále, prázdnou pokladnu a sličnou mladinkou princeznu (o sličnosti mladých slečen má sice každý své vlastní představy, ale z děje pohádky nevyplývalo, že by v okolí dalších dvou planet byla dostupná nějaká jiná princezna). V okolí je hned několik jiných království, kde mají toho pravého následníka trůnu, většinou se ale jedná o... řekněme blby. V tom prvním je princ, který je tak hodný a shovívavý, že je až pitomý, další okolní království mají buď vychloubačného frajera, blba a pak ještě arci-blba. Nu a království s princeznou dostane nápad, jak si přivydělat: postaví ve všech královstvích řetězec koňských fastfoodů! ~ Ne, samozřejmě že ne. Zas až tak stupni pohádky se nenatáčí. Království se rozhodne založit školu princů. Hlavní učitel princezny se totiž doteď zrovna dvakrát nepřetrhl, princezna se nechtěla učit. A tak se vyinkasují peníze, pozvou princové a započne škola. Princové na ní ale kašlou a jedinou záminkou k učení a nutnosti nevracet nahrabané peníze a nepodstupovat válku, je dát princeznu jako hlavní trofej - dostane ji ten nejlepší žák. ~ Hodný princ se ale už s princeznou poznal, jen ani jeden tomu druhému neřekli, kdo ve skutečnosti jsou. Postupem času se do sebe zakoukají, princezna po zjištění, že je hlavní trofejí, ze zámku utíká a "její" princ s ní. V lese se zapletou s lapky, zjistí oba pravdu, trochu se to všechno ještě zašmodrchá, což ale vlastně už není ani nijak důležité. Hlavní je, že si princ nakonec v hodně levném souboji princeznu vybojuje a je konec. Princezna se naučila se učit, hodný princ se poučil, že po dobrém ne všechno jde a pohádky je finish. ~ Jak bylo napsáno výše, pohádka je to jen průměrná, vzhledem k tomu, co ale stálo proti ní, se jedná o to lepší, co z ČT vyhřezlo. Už by to ale zase stačilo a o pohádkách nechci zas až do dalších Vánoc ani slyšet. ~ 2,5*(27.4.2013)

• Gimli

Zpočátku to vypadalo docela slibně. Mělo to i vtip. Ale pak se z toho vyklubala špatně zahraná i napsaná pohádka, která by se svou náplní vešla do desetiminutového večerníčku.(7.1.2011)

Námět: Miroslav Adamec. Výchozí nápad se školou princů je neotřelý, ale následující děj nepřekvapí. Mezi klady patří pohádková výprava a skvěle se doplňující herci.(25.12.2010)

TV/// Obsazení 8/10 Děj 7/10 Hudba 8/10 Výprava 7/10/// +sympatické obsazení, velmi příjemně překvapil Matouš Ruml, líbila se mi Sarah Haváčová (malinko přehrávala), možná nejsympatičtější role pro Pavla Lišku, velmi slušná hudba -tohle v podobném ražení už tu párkrát bylo, rozhodně mohlo bát delší/// Škola princů je velmi příjemné překvapení. Z pohádek už jsem vyrostl, i proto mě potěšilo, že u této jsem se bavil, bavila mě chemie mezi postavami, vedlejší role známých herců, základní zápletka, souboje. Tohle bych si dal příští rok klidně znovu./// Celkem 73%///(15.1.2011)