Škola princů (TV film)

Škola princov

Pohádka / Komedie / Romantický

Česko, 2010, 72 min

O sto procent lepší než štědrovečerní Peklo s princeznou. Navrátil s Lábusem jsou mnohem lepší králové než Nárožný s Postráneckým, Ruml s Haváčovou se mi také mnohem více zamlouvali. Duchaplnější příběh, lepší obsazení (Liška, Čtvrtníček), rozumná stopáž. Hezky jsem si po včerejšku spravil chuť... 60%(28.12.2010)

• jezurka42

Naše nové pohádky jsou prostě hrozné. Docela jsem se na školu princů těšila, proto to pro mě bylo hrozné zklamání.(5.1.2012)

Příjemná pohádka s dobrými herci, krásnou princeznou a nádherným Křivoklátem :)(17.7.2016)

• R´Hell

Docela zábavná, milá a nijak zvlášť kýčovitá pohádka z dílny České televize, která postrádá svižnější děj, lepší herecké obsazení a chytřejší dialogy. 72 minut je prostě moc.(26.12.2010)

• viperblade

… aneb jeden nudný princ, jeden zamračený princ, jeden blbý princ a jeden hodně blbý princ jdou do školy pro správné prince. Během sledování se mi znovu zastesklo po starých dobrých pohádkách, které jsme my Češi vždy uměli. Kde se to vytratilo? Proč už není ani jedna normální pohádka? Proč mi 72 minut přišlo jako dvě hodiny? Spousta otázek, žádná odpověď, hlavně že (se) točí dál… 40 %. P. S. Sarah je roztomilá, rozhodně bych ji chtěl vidět i v dalších filmech.(25.12.2010)

• - V poslední části pohádky (cca od 1:07:00) je kuchař vidět hned na několika místech. Nejprve v kuchyni, pak o patro výše (hází lístky) a následně dole na nádvoří s vojákem. (vera35713)

• - V pohádce si zahrál i filmový kritik Pavel Taussig, a to sice soudce. (M.B)

• - Natáčení probíhalo na Křivoklátě, na zřícenině Týřov a u Kouřimecké rybárny na Berounce, kde se odehrával děj filmu Smrt krásných srnců (1986). (rakovnik)