poster

Škola princů (TV film)

 • Slovensko

  Škola princov

Pohádka / Komedie / Romantický

Česko, 2010, 72 min

 • Numinek
  **

  Nechápu výběr představitelky princezny...(2.9.2015)

 • sallyann
  ***

  Princezna zaplatila školné.....jedna z mála hlášek z této pohádky, která mě rozesmála. Je to takový průměr. Ale co musím tedy rozhodně ohodnotit kladně, je postava princova pobočníka, kterého hrál Pavel Liška. KONEČNĚ jsem ho viděla v roli, kdy nehraje idiota, pitomce atd. A myslím, že mu to svědčí!(25.12.2010)

 • Malarkey
  ****

  Vůbec ne špatná pohádka, kde Sarah Haváčová vypadá konečně jako princezna v porovnání s jinými novějšími princeznami. Casting, musím říct, se celkově dost povedl. Lábus, Navrátil, Ruml, Čtvrtníček, ale i Liška se vysloveně vyšvihli a předvedli klasický standard. Do pohádky ideální. Stejně tak i příběh je moc fajn. Až jsem si skoro říkal, že 70 minut je na něj málo.(19.7.2016)

 • boshke
  ***

  O sto procent lepší než štědrovečerní Peklo s princeznou. Navrátil s Lábusem jsou mnohem lepší králové než Nárožný s Postráneckým, Ruml s Haváčovou se mi také mnohem více zamlouvali. Duchaplnější příběh, lepší obsazení (Liška, Čtvrtníček), rozumná stopáž. Hezky jsem si po včerejšku spravil chuť... 60%(28.12.2010)

 • Tuax
  **

  Opět velké zklámání, opět u české filmové pohádky. Líbila se mi akorát hudba a lišácké napomáhání Pavla Lišky svému princi k jeho dosažení štěstí. Zbytek za moc nestál. Zvolené interiéry i exteriéry vypadaly všelijak, tedy hlavně to, že značnou část filmu strávil král na balkoně nad nádvořím a bavil se s těmi dole, místo aby je vítal, či se s nimi bavil v trůnním sále, nebo jinak důstojněji. Princezna byla nesympatická, ale i zvláštně zahraná. Princ ze zamračeného království se snad za celou pohádku ani jednou nezamračil. Dialogy se chvílemi nedaly skoro poslouchat. No tohle kdybych viděl na vánoce, tak nevím, nevím...(1.1.2011)

 • - Natáčení probíhalo na Křivoklátě, na zřícenině Týřov a u Kouřimecké rybárny na Berounce, kde se odehrával děj filmu Smrt krásných srnců (1986). (rakovnik)

 • - V poslední části pohádky (cca od 1:07:00) je kuchař vidět hned na několika místech. Nejprve v kuchyni, pak o patro výše (hází lístky) a následně dole na nádvoří s vojákem. (vera35713)

 • - V pohádce si zahrál i filmový kritik Pavel Taussig, a to sice soudce. (M.B)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace