Škola princů (TV film)

Škola princov

Pohádka / Komedie / Romantický

Česko, 2010, 72 min

Příjemná pohádka s dobrými herci, krásnou princeznou a nádherným Křivoklátem :)(17.7.2016)

O sto procent lepší než štědrovečerní Peklo s princeznou. Navrátil s Lábusem jsou mnohem lepší králové než Nárožný s Postráneckým, Ruml s Haváčovou se mi také mnohem více zamlouvali. Duchaplnější příběh, lepší obsazení (Liška, Čtvrtníček), rozumná stopáž. Hezky jsem si po včerejšku spravil chuť... 60%(28.12.2010)

• Lenula4

Možná to je za trest tyhle nový pohádky. Obecně je těžký v dnešní době natočit pohádku, kterou si lidi budou pamatovat za 20 let, třeba jako Tři oříšky pro Popelku. Dnešní děti to ale můžou vnímat jinak, takže kdo ví. Každopádně příběh je nenáročný ale co mne nejvíce zaráželo byl jazyk, kterým mluvili...např: "šéfe" nebo "nešmatej na mě" nebo "ten srab se určitě někam schoval" nebo "princezna si už podala přihlášku a zaplatila školné" jestli tohle měla být pohádka tak takovýhle výrazy tam nepatří.(27.12.2010)

Překvapivě docela povedené dílko, které dokázalo zaujmout, aniž bych se výrazněji nudil nebo se mi otevírala kudla v kapse při sledování hereckých výkonů. Jsou totiž herci, které nesnáším a na které dívat se delší dobu je pro mě značné utrpení, takovým hercem je například Jiří Mádl, díky kterému jsem odmítl sledovat pohádku Peklo s princeznou. Tato nová česká pohádka z dílny České televize nemá ani nudný či neatraktivní děj a v hlavních rolích nabízí neokoukané a sympatické herce, především Matoušovi Rumlovi role prince výborně sedla a tento herec mě velmi příjemně překvapil, je to sympaťák a především díky němu byla tato pohádka stravitelnou záležitostí. Sarah Hlaváčová v roli princezny už taková trefa do černého nebyla, vadila mi její mluva (těžko říci, jestli to bylo nervozitou, nebo prostě jen špatně mluví) a vzhledově bych si taky představoval princeznu trochu jinak, ale jak už jsem napsal, jsem vděčný za obsazení neznámých herců, takže se v tom nebudu rýpat. Další příjemné překvapení bylo, že Pavel Liška konečně dostal nějakou normální roli, kde vypadá a tváří se jako normální člověk, a za to jsem tvůrcům velmi vděčný. Ostatní herci taktéž potěšili a své role zvládli s přehledem a námět samotný vnímám jako značně neotřelý a úžasně originální. V tomto případě uděluji lepší tři hvězdy a říkám jen tak dál, pokud Česká televize bude častěji produkovat takto zajímavé a koukatelné pohádky, tak zřejmě změním svůj nepříliš valný názor na novější české pohádky.(27.12.2010)

Když to porovnám s předchozími léty, tak určitě nadprůměr. Z tak skvělého hereckého ansámblu se však dalo vytěžit mnohem víc. Lábus, Liška nebo Navrátil zůstali zoufale nevyužití. Celkově ale pohádka působila sympaticky, nebylo zde žádné trapné přehrávání ani infantilnosti, vše bylo tak nějak v mezích dobrého vkusu. Žádní pitvořící se skřeti, sípající čarodějnice nebo otřesné digitální triky. Za to velký palec nahoru.(26.12.2010)