Autopohádky

Autorozprávky

Animovaný / Povídkový

Česko, 2011, 83 min

• Frajer42

No tak ten spojující příběh s Ondřejem Vetchý stojí opravdu za nic. Avšak svojí debilitou u mě vyvolal 1 - 2 lehkých pousmátí. Z těch animovaných epizod byly dvě naprosto debilní a tak nějak mi znechutily průběh filmu. Jedna byla snesitelná( Vincent). A jedna se mi velmi líbila (Rybář), která mě ohromila hlavně a především výbornou netradiční animací. Jako celek mě to kdoví jak nenadchlo a troufnu si tvrdit, že děti by to nebavilo o nic víc. Velmi slabé * *.(1.10.2011)

Má auto duši? Na tuto otázku Vám tento snímek odpoví, takže nebudu spoilerovat! Povídkový film je sestaven z 5 částí, které spojuje pouze tématika automobilů. Čtyři animované příběhy jsou poměrně povedené. Nejslabší je dle mého názoru hned první (princezna, která se nesmála). Nejvíce se mi líbil příběh Účetní a víla, jenž byl vytvořen "klasickou" animací. I když příběhy o rybáři a o mechanikovi Vincentovi měly též co nabídnout (jak příběhem, tak i vytvořenou animací). Hraná část není sice nějak převratná, ale mě neuráží. Hudební doprovod netvoří jenom songy s tématikou aut (které vyšly již na CD Autopohádky I a II), ale zazní i další songy (převážně jen hudba bez zpěvu) od kapely Chinaski - Shake it, 3 pasty, Compy, Hádalo se. Píseň Shake it zazní ve filmu v opravdu vtipné situaci.:o)) Povídkový film je určen dětskému publiku, tak hlavně kvůli tomu ještě zůstanu u 4 auto-hvězd.(7.7.2011)

Parádní animovaná tvorba a návrhy postaviček byly opravdu zajímavé, akorát ty příběhy mi moc nešponovaly. To se teda nedá říct o Vincencovi, který se mi jediný líbil. Dokonce jsem si nechal hrát i hudbu při titulků, která je od Chinaski a zrovna tuhle mám rád. Celkově je to ale určitě originální podívaná a líbí se mi, že se češi nebojí experimentovat. 70%(9.5.2014)

"Slečno, já jsem zaměstnaný muž !!" - "A co děláte ?? Tancujete nebo spíš strašíte ??" - "No, dovolte !! Já jsem účetní.." ;)(9.9.2015)

Autopohádky od mého jmenovce mám rád, Chinaski je výborně zadaptovali do audiopodoby a filmová úprava se mi taky líbila.(15.8.2014)