Kohout na víně

• SK název

Kohút na víne

Komedie

Německo, 2011, 121 min

Til Schweiger je skvělý herec, ale jako režisér musím říct, mi zatím moc nesedí. Neříkám, že Kohout na víně je špatně natočený film. On možná není ani špatně natočený, jen je natočený tak neobvyklým způsobem, že bude chvíli trvat, než si na to koulení, poulení a vyšpulování očí před kamerou já zvyknu. Je to totiž hlavní devizou filmu. Ve výsledku je film víc bláznivý, než ze života, což je určitě k dobru, protože občas je takové filmy taky potřeba dát. Na druhou stranu je tady Til dost nemastnej a neslanej a vše vynahrazuje jeho dcera, která je jeho skutečnou dcerou, a která naprosto suprově hraje rozmazlenýho spratka tak dobře, že kolikrát nejde ani nevěřit, že to hraje. Til přes to všecko ale jenom hodí věci za hlavu a jede dál svůj život neživot v bytě, kterej vypadá jak radio stanice islandských telekomunikací.(10.3.2013)

Ještě než si zajdu do kina na Kuře na švestkách, kouknul jsem se v televizce na Kohouta na víně. Pokud má někdo rád koulení očima, tak tady si pošmákne. Mrkání, pokukovaní, koulení, zkrátka z očního hlediska velmi zajímavej film. Očaři tady budou ve svým živlu. Krom očí se tady jedná ještě o nějaký ty rodinný krindy pindy, ale to není podastatný, podstatný je, že jsme všěichni viděli Tillovu dcerunku jak umí mrkat očima. Zkrátka je to velkej oční vodvaz tenhle film.(20.11.2012)

,,NADEŠEL ČAS PROJEVIT TROCHU ODPOVĚDNOSTI“...... /// Henry je chlápek, kterýho ženský nenáviděj, ale každá ho chce. A nejednou – holka u dveří (dítě vole, malá holka, taková vokatá, zdravě voprsklá…). Čekám… půl hodiny a furt nic. Furt se vykecávaj, vysvětlujou, jako bych byl dement (ne, neznaj mě!) a souhlasím s tím, že je to takový milý….. ale nuda! Holčička je holčička (ale taková Sue byla jinej kalibr) a příběh se utápí ve vztahu Henry vs. ženský. Ftipný? Holčička zapálí byt a je v klidu, vlastně voba jsou v klidu, což je fajn, ale že bych z toho byl nějak extra vodvázanej… Nezáživný – leda, že by vám to připadalo SLADKÝ. Zvláštní je, že neřešej kraviny a přitom se v nich utápěj. Každopádně je z ,,Kohouta“ cejtit nadšení (kdyby to šlo, tak by asi Til Schweiger hrál i tu holku….), ale ani to nestačí, aby konflikt – co je to vlastně bejt táta, vykouzlil víc než jen hafo lacinejch gest, útok na rodičovský city a zjištění, že děti vám změní život k lepšímu. Spíš zklamání…. /// NĚKOLIK DŮVODŮ, PROČ MÁ SMYSL FILM VIDĚT: 1.) Tak nějak v životě tápu. 2.) Běžně nacházím před svejma dveřma cizí děti (???? tak tohle radši nechám bez dovětku….). 3.) Thx za titule ,,Sysel“ a ,,iqtiqe“. /// PŘÍBĚH **** HUMOR * AKCE ne NAPĚTÍ ne(7.4.2013)

Téééédy, to jsem se zas jednou sekl.... Ač, jako každý suděťák mám v sobě mnoho německé krve, tak nějak historicky z principu koukám na obzvlášť německé filmy s určitým despektem - asi tak jako autosalon na TV Prima na všechny auta mimo německých a zvláště z koncernu VW.... Ale, že se budu 2 hodinmy bavit a usmívat jsem fakt nečekal... Opravdu, ale opravdu ne... Ač má film nějaké nmouchy (no a co), je to film báječný a krásný a lidský.... No není to krásná omluva a poklona německé kinematografii? Tak německý filme sorry....(23.11.2012)

Cakal som, ze to bude len priemerna rodinna komedia, ale prekvapilo ma to. Jasne, ze je to same klise, ze nic nove tento film nepriniesol, ale ja som sa siel bavit a dostal som od filmu este viac, ako som cakal. Teraz uz chapem, preco to bolo v Nemecku tak propagovane. Mala Emma je celkom mila, akurat ze trosku prisnejsiu ruku by si zasluzila, teda v skutocnom zivote by mohlo dopadnut zhorenie bytu omnoho tragickejsie, ale toto je len film, ktory ma bavit. Ak budete ocakavat nieco ine, tak jasne, ze budete sklamani, ja som nebol. Podobne sa mi pacila s Tilom Schweigerom aj starsia komedia KEINOHRHASEN - ZAJICEK BEZ OUSEK (2007). _________ Til Schweiger - (Henry) +++ Emma Schweiger - (Magdalena) +++ Jasmin Gerat - (Katharina) +++ Samuel Finzi - (Tristan) +++ Meret Becker - (Charlotte) +++ Jessica Richter - (Esther) +++ Produkcia: Til Schweiger +++ (Videl v kine 22.02.2011)(23.2.2011)

Til Schweiger mě v posledních dnech zaujal natolik, že to dotáhl až do mého žebříčku nej herců. Nejen, že je to výborný herec, ale i skvělý režišér, což Kohout na víně jednoznačně dokazuje. Tato parádní německá komedie vypráví o Henrym, kterému se dostane nečekaně do života jeho osmiletá dcera, o které celé roky nevěděl. I když má film dvě hodiny, ani na chvíli neztrácí dech a dokáže bavit až do samotného konce. Holčička v hlavní roli (mimochodem Schweigerova dcera) byla úžasná a chvílemi tak roztomilá, že bych si ji klidně vzala domů taky. Ještě druhý den jsem plná nadšení, protože takhle výborný film jsem dlouho neviděla. Určitě si nenechám ujít pokračování.(4.12.2012)

Jsem potěšen. Till Schweiger se svou dcerkoui ztvárnil role ve velice zajímavém filmu, příjemném na koukání a se svěžím humorem. Nečekal jsem, že se mi to bude líbit až tak moc. Well done =)(1.2.2013)

V tomto případě jsem od filmu téměř nic neočekával. Prostě jsem jen měl chuť na komedii a náhoda tomu chtěla, že na HBO Comedy po premiérovém dílu čtvrté řady Takové moderní rodinky začínal tento film. Řekl jsem si, proč mu nedat šanci, třeba to bude fajn. A ono nejen že to bylo fajn, tohle byl excelentní film, respektive jeden z těch filmů, které jsou nenápadné s triviálním dějem, ale které zhlédnete jedním dechem, skoro celou dobu se u nich potutelně usmíváte, aniž si to vlastně uvědomujete, a s koncem filmu je vám líto, že se musíte s hrdiny tohoto filmu rozloučit. Tenhle film nenabízí nic víc a nic míň než sbližování muže středního věku se svou osmiletou dcerou, o jejíž existenci až dosud neměl tušení a pochopitelně o výchově a alespoň základní péči o dítě nemá ani ponětí. Dcerka je kouzelná, otec, jenž téměř neví, která bije, je taktéž okouzlující, a dosavadní otec této dcerky, který ji vychovával, je docela komickou figurkou, kterou prostě musíte milovat. Ve výsledku jsou vlastně všechny postavy kladné a příjemné, žádnou zápornou záměrně škodící postavu zde nenajdete, a i díky tomu se jedná o příjemný a milý film, který potěší a zahřeje na duši. I proto neváhám s udělením maximálního hodnocení. Je to za pět hvězd.(17.2.2013)

Jako u většiny mých filmů jsem moc nevěděl, do čeho jdu, a snad i to přispělo k tomu, že jsem z něj vyšel naprosto povzneseně. A co mě napadlo jako první - ale až při závěrečných titulcích - že je to takovej malej německej Kolja. Naprosto, aspoň z toho, co vím o německé kinematografii, nevšední film o všedních životech nevšedních lidiček, podaný s uvěřitelností, lehkostí i vtipem... prostě okouzlující.(7.1.2012)

Začátek nic moc, přechytřelé děcko bylo dost protivné, a kromě nepřehlédnutelného charisma, kterým Til disponuje ve značné míře, nebylo čím zaujmout. Naštěstí se to slibně rozjelo za podpory výborného soudtracku a docela dobré zábavy obou tatínků, včetně čím dál milejší dcerušky a sympatické Katariny. Story, hudba, režie celkem za 3, čistá hvězda patří Tilovi za svou personu i ukočírovanou režii a výběr hudby.(4.1.2013)

Osvědčená šablona funguje. Všichni jsou šťastní, maj se rádi; Liv Scheiger nezklame, jeho dcerka (anebo jak jí já odteď říkám „německá Chloë Moretz“) je srdcem filmu. K tomu mě odvazová hudba přesvědčuje, že se mi má film líbit, a já jí to klidně žeru, protože kvůli tomu všemu jsem si ho pustil. Říkejte si, že jsem cíťa, ale tohle má i svou hloubku. # [viděno: monitor, 5.1] # příběh 7 | hudba 8 | humor 4 | akce 1 | napětí 1 | pustil bych si znovu 7(17.2.2013)

• Sofia

Til Schweiger chtěl zviditelnit svoji dceru, tak si pro ni napsal film a sám si ho i zrežíroval. Postavil ji tak do centra a kolem ní uplácal sentimentální, klišovitý a pitomý příběh plný nesympatických postav. Jediným sympaťákem zůstává tak sám Schweiger, který hraje opět stejnou postavu jako ve svých dvou předešlých filmech Zajíček s ušima a Kuře bez uší (talentovaný proutník bez peněz). Vtipné mi to moc nepřišlo, naštěstí se mu ale jako vždy povedl alespoň písničkový soundtrack.(11.6.2012)

Hodně povedená německá komedie. Til Schweiger mě nikdy nezklame. Výborně jsem se bavila po celou dobu filmu. Nejdřív jsem měla trochu obavy z dlouhé stopáže, ale dopadlo to dobře. Film měl výborný spád. Jediný, co mi trochu vadilo byl výběr hudby. Myslím, že k ději se to úplně nehodilo. 75%.(13.9.2014)

• mat.ilda

Til Schweiger zasedl ke klávesnici a řekl: "Tak schválně, jestli svedu nacpat všechna klišé do jednoho scénáře" - a povedlo se... Povzbuzen úspěchem s dcerou doma nanečisto natrénoval pestrý rejstřík nepřirozených úšklebků a viděl, že je to dobré, Jasmin Gerat doporučil, ať hlavně dobře vypadá a směje se jako do fotoaparátu a viděl, že je to dobré, pak vše přenesl na plátno a čekal, že to bude dobré - a nepovedlo se... No, není každý den posvícení, a to ani v případě, že se podává kohout na víně, musíte to po večerech ještě vypilovat, Emmo a Tile.(20.11.2013)

SLOVENSKÁ TELEVÍZNA PREMIÉRA: STV 1 = 18.11.2013, réžia slovenského znenia (STV pre RTVS 2013) = (13.11.2013)(13.11.2013)

Rozporuplný film. Snímek co na jednu stranu pusobí až amatérsky, ale na tu druhou působí pěkně. Zanechává totiž na duši velice hezký dojem. Pokud od něj nebudete čekat mnoho, budete příjemně překvapeni. Výborný soundtrack od One Republic:-) 65%(30.8.2012)

Skolku sme uz mali 2x, tak teraz staci uz len jedno dieta do tej romantiky domiesat. Funguje? Natocime dvojku.(19.2.2013)

• papaJA21

Komedie pro celou rodinu jede v zajetých kolejích. Podobné kousky se točí asi všude na světě. Je to průhledné až to bolí, komické situace jsou patřičně nepřehlédnutelné, prostě zábavička až se za břicho popadáte. Asi nejslabší Schweigerův film co jsem viděl. Hodně mi to připomnělo polský film Tylko mnie kochaj, ta zápletka s dítětem a dopisem, chlap co neviděl dítě ani z rychlíku a nakonec by za něj dýchal a tak. Polský filmek je o něco sympatičtější.(24.11.2011)

• DwayneJohson

Naprosto nesnesitelná Emma Schweiger a potom hlavně obrovská spousta klišé. Ta se line tímhle filmem, od začátku, až do konce. Jednu věc vím zcela jistě, koouta na víně už si nikdy nedám, leda v nějaké vyhlášené restauraci.(12.5.2014)

Vskutku nádherný snímek o lásce, přátelství a rodině. :) Ani tentokrát Til Schweiger nezklamal. :) Ani jako herec, ani jako režisér.(16.6.2013)

<< předchozí 1 2 3 4