Kohout na víně

Kokowääh

Kohút na víne

Komedie

Německo, 2011, 121 min

Téééédy, to jsem se zas jednou sekl.... Ač, jako každý suděťák mám v sobě mnoho německé krve, tak nějak historicky z principu koukám na obzvlášť německé filmy s určitým despektem - asi tak jako autosalon na TV Prima na všechny auta mimo německých a zvláště z koncernu VW.... Ale, že se budu 2 hodinmy bavit a usmívat jsem fakt nečekal... Opravdu, ale opravdu ne... Ač má film nějaké nmouchy (no a co), je to film báječný a krásný a lidský.... No není to krásná omluva a poklona německé kinematografii? Tak německý filme sorry....(23.11.2012)

• papaJA21

Komedie pro celou rodinu jede v zajetých kolejích. Podobné kousky se točí asi všude na světě. Je to průhledné až to bolí, komické situace jsou patřičně nepřehlédnutelné, prostě zábavička až se za břicho popadáte. Asi nejslabší Schweigerův film co jsem viděl. Hodně mi to připomnělo polský film Tylko mnie kochaj, ta zápletka s dítětem a dopisem, chlap co neviděl dítě ani z rychlíku a nakonec by za něj dýchal a tak. Polský filmek je o něco sympatičtější.(24.11.2011)

Jako u většiny mých filmů jsem moc nevěděl, do čeho jdu, a snad i to přispělo k tomu, že jsem z něj vyšel naprosto povzneseně. A co mě napadlo jako první - ale až při závěrečných titulcích - že je to takovej malej německej Kolja. Naprosto, aspoň z toho, co vím o německé kinematografii, nevšední film o všedních životech nevšedních lidiček, podaný s uvěřitelností, lehkostí i vtipem... prostě okouzlující.(7.1.2012)

Příjemné překvapení... :-) Tedy děj je předvídatelný, nápad prostý (zde nečekejte žádné překvapení), ale vše vynahrazují režie, střih, mimika a humor... Režie - je vidět, co chce režisér celkovým vyzněním říci, obzvláště když do ústředních rolích postaví sebe a svou dceru. Střih - trochu nezvyk, jedná se o opravdu rychlé svěží prostřihy statických záběrů, funguje to ale 1 (za mě rozhodně víc než pohyblivost a la italské seriály.) Mimika - k tomu už se vyjadřovali jiní. Humor - oceňuji vkusnost a nenucenost. Na německou tvorbu vysoký nadprůměr a z filmu celkově pohodový dojem... Z výše uvedených bodů nevidím důvod ke snižování 5 hvězdiček... Doporučuji pro chvíle odpočinku ;-)(16.6.2014)

"Tvůj mobil je hotový !!" ;)(6.3.2015)