Vodník a Karolínka (TV film)

Pohádka

Česko, 2010, 57 min

Roztomilý film, který se dětem bude určitě líbit. Pěkná Karolinka a roztomilý Vodník (jak starý (J.Somr), tak mladý). Jaroslav Hovorka natočil pro děti pěknou pohádku.(30.12.2010)

Problém nových pohádek spočívá v tom, že považují děti za hlupáky a že všude cpou Filipa Cíle. Na druhou stranu je ukázka nedostatečné mozkové činnosti vesničanů (vodník by určitě na místě činu nechával pentle a šupiny, to je jasná věc) názorným příkladem davové psychózy. Ovce následují stádo. Taky jsem dlouho přemýšlela, proč má Libor knírek německého úchyláka (když Gottwald vypadá v Dešťové víle tak dobře), dokud mi nedošlo, že bez něj by vypadal o tolik líp než Jonáš, že by si Karolínka prostě nemohla vodníka vybrat. V rámci dnešních pohádek dobrý průměr.(9.1.2013)

Solidní průměr.(26.12.2010)

Asi už ty pohádky neberu jako malá :-( Ale tenkrát se mi tááák líbili -že se mi líbí dodnes :-) Což se mi asi u těchto nových nestane :-(((21.1.2011)

Tak s touhle pohádkou nemam sebemenší problém. Moc se u ní nenasmějete, ale příběh je to hezký a snad nemusím u pohádky psát, že předvídatelný (kdo by to byl řekl, dopadne to dobře???). 70% a dám tomu 4 hvězdy, ty efekty jsou docela dobrý a na kvality českých pohádek 21. století rozhodně vysoký nadprůměr.(11.12.2011)