Vodník a Karolínka (TV film)

Pohádka

Česko, 2010, 57 min

Zdařilá hodinová pohádka, která tradiční motiv střetu pohádkového a lidského světa zaměřila na vodníky. Oba hastrmani byli výteční. Povedla se i počítačová animace, pobavil "kapří song" (text písně Jiří Chalupa). Skvělé herecké obsazení.(26.12.2010)

Roztomilý film, který se dětem bude určitě líbit. Pěkná Karolinka a roztomilý Vodník (jak starý (J.Somr), tak mladý). Jaroslav Hovorka natočil pro děti pěknou pohádku.(30.12.2010)

Asi už ty pohádky neberu jako malá :-( Ale tenkrát se mi tááák líbili -že se mi líbí dodnes :-) Což se mi asi u těchto nových nestane :-(((21.1.2011)

• MartinezZ

V TV to vyznělo jako televizní záznam ochotnické hry v exteriérech. Hudba příliš tahala za uši (slušně řečeno) a zvukař ji oproti slovům nebo textům písniček moc upřednostňoval. Z méně hudby, případně více ambientnější, by mě uši bolely mnohem méně. Další otázkou je, jestli je jednoduchost příběhu a dialogů kladem kvůli nejmenším, nebo záporem, díky zcela běžným klišé bez nějakého zvláštního pokusu o vytvoření vlastního příběhu. ~ Na druhou stranu, kamera a efekty byly skutečně vydařené a moc pěkně to vypadalo (myšleno ty efekty). ~ No, znovu už to vidět nechci. Chápu, že se musí tvůrci na něčem otrkat, ale na *** to prostě nevidím. PS: Ponaučení - když si budete hrát na vodníky a topit kamarády, je to v pořádku. Jen nezapomínejte, že si kamarády s sebou do školy v hrníčku brát skutečně nemůžete :)(5.1.2013)

Problém nových pohádek spočívá v tom, že považují děti za hlupáky a že všude cpou Filipa Cíle. Na druhou stranu je ukázka nedostatečné mozkové činnosti vesničanů (vodník by určitě na místě činu nechával pentle a šupiny, to je jasná věc) názorným příkladem davové psychózy. Ovce následují stádo. Taky jsem dlouho přemýšlela, proč má Libor knírek německého úchyláka (když Gottwald vypadá v Dešťové víle tak dobře), dokud mi nedošlo, že bez něj by vypadal o tolik líp než Jonáš, že by si Karolínka prostě nemohla vodníka vybrat. V rámci dnešních pohádek dobrý průměr.(9.1.2013)

• - Na týden se filmaři zabydleli ve mlýně v Hoslovicích a ve skanzenu. Vše bylo pravé včetně starých malovaných hrnků. (Karlos80)

• - Pohádka byla natáčena v září 2010 ve studiích ČT a v exteriérech u rybníka Brzina, v Obděnicích na Sedlčansku a v překrásném prostředí historického mlýna v Hoslovicích. (Bart)