Vodník a Karolínka (TV film)

Pohádka

Česko, 2010, 57 min

Solidní průměr.(26.12.2010)

• WANDRWALL

Dětem se tato pohádka líbila, protože není náročná, a děti jsou vděčné za cokoli, co je pobaví.(10.4.2011)

3,5* nejvtipnější byl nedoslýchavý stárek Kuklik alias Jan Skopeček a herecky nejlepší Josef Somr alias Hastrbuch. :-)(15.1.2015)

Vodníci a čerti jsou klasické postavy českých pohádek a tady jsou vodníci opravdu povedení. Zlotřilec je pochopitelný, i když se svého snaží dosáhnout způsobem, který člověk trochu nechápe (ohrožovat spoluobčany na životě je příliš i v pohádce). Ponocný, který si užívá to, že konečně nemusí courat po nocích, lež s krátkýma nohama a duše v kostele dávají českým pohádkám nový, a nutno říct že příjemný, rozměr.(28.12.2010)

Problém nových pohádek spočívá v tom, že považují děti za hlupáky a že všude cpou Filipa Cíle. Na druhou stranu je ukázka nedostatečné mozkové činnosti vesničanů (vodník by určitě na místě činu nechával pentle a šupiny, to je jasná věc) názorným příkladem davové psychózy. Ovce následují stádo. Taky jsem dlouho přemýšlela, proč má Libor knírek německého úchyláka (když Gottwald vypadá v Dešťové víle tak dobře), dokud mi nedošlo, že bez něj by vypadal o tolik líp než Jonáš, že by si Karolínka prostě nemohla vodníka vybrat. V rámci dnešních pohádek dobrý průměr.(9.1.2013)