Solidní průměr.(26.12.2010)

Vodníci a čerti jsou klasické postavy českých pohádek a tady jsou vodníci opravdu povedení. Zlotřilec je pochopitelný, i když se svého snaží dosáhnout způsobem, který člověk trochu nechápe (ohrožovat spoluobčany na životě je příliš i v pohádce). Ponocný, který si užívá to, že konečně nemusí courat po nocích, lež s krátkýma nohama a duše v kostele dávají českým pohádkám nový, a nutno říct že příjemný, rozměr.(28.12.2010)

Zdařilá hodinová pohádka, která tradiční motiv střetu pohádkového a lidského světa zaměřila na vodníky. Oba hastrmani byli výteční. Povedla se i počítačová animace, pobavil "kapří song" (text písně Jiří Chalupa). Skvělé herecké obsazení.(26.12.2010)

Asi už ty pohádky neberu jako malá :-( Ale tenkrát se mi tááák líbili -že se mi líbí dodnes :-) Což se mi asi u těchto nových nestane :-(((21.1.2011)

Ano, opravdu zajímavě vymyšlený příběh, ale tak nějak nedotažený. Vodní říše, které kraloval vodník Josef Somr patřila právě k tomu zajímavějšímu. O Filipa Cíla by se měli filmaři více zajímat. Z toho kluka jednou něco bude!(27.12.2010)

• - Pohádka byla natáčena v září 2010 ve studiích ČT a v exteriérech u rybníka Brzina, v Obděnicích na Sedlčansku a v překrásném prostředí historického mlýna v Hoslovicích. (Bart)

• - Na týden se filmaři zabydleli ve mlýně v Hoslovicích a ve skanzenu. Vše bylo pravé včetně starých malovaných hrnků. (Karlos80)