Kako - Stin epohi ton iroon, To

• USA Evil - In the Time of Heroes

ricci.s

Po nečakanom úspechu prvej časti To Kako (2005) sa Gréci rozhodli natočiť pokračovanie, ktorého sa ujal ten istý režisér. Film začína na futbalovom štadióne, čiže presne tam, kde skončila jednotka. Skupinka preživších vyviazla bez zranení, avšak ich únik do bezpečia nie je jednoduchý - musia totiž bojovať nie len proti armáde zombíkov, ale aj proti tlupe sociopatov, ktorí vraždia každého, kto im príde do cesty. Žiaľ nemám dôvod tento film chváliť, Gréci tentokrát ťahali za kratší koniec. Jednotka bola krvavá a zábavná, toto je však dosť veľká nuda. Režisér jednoducho vyčerpal všetky tromfy v prvej časti. Celé mi to pripadalo nasilu natočené - prvá časť vyšla, tak prečo by sme sa nepokúsili aj o dvojku? Chýbal však tomu nejaký nápad, nejaká dobrá ústredná myšlienka, akoby režisér sám nevedel, o čom to má byť, tak natočil niečo, čo je takpovediac o ničom - hromadu zbytočných kecov, málo akcie, OVEĽA menej krvi ako v jednotke a množstvo flashbackov, ktoré siahajú až niekde do stredoveku a tvoria základnú pointu tohto nepodarku, samozrejme trápnu a hlúpu. Objaví sa totiž posol z minulosti, ktorý dokáže kúzliť pomaly ako Harry Potter a jednému z hrdinov (ktorý v jednotke zomrel a odrazu z ničoho nič ožije) oznámi, že naňho čakal tisícky rokov, pretože má podľa proroctva schopnosť zachrániť svet. Myslím, že fantazijno-dobrodružné segmenty sa naozaj do zombie hororu nehodia. A ten úplný záver vás dorazí: To už bol Harry Potter skombinovaný so Supermanom, Trójou a bohvie čím ešte, no väčšie šialenstvo ste v živote nevideli, za to vám ručím. Zle! ()