11-11-11

Joseph White

Wayne Allan Rice

Martin Hunter
  • Tuax

Celkově je to takový výplach mozku. Víra, nevíra, přetvářka, realita, halucinace. Hlavním mínusem je ale to, že se ve filmu vlastně nic neděje, krom finále, které nepůsobí až tak zle. Jenže herecky je to hodně nezáživně podané. Scénář nemá co nabídnout, je to dost ubíjející podívaná. Vysvětlení na konci filmu, je spíše jen dalším chaotickým podáním příběhu, který sám o sobě nemá smysl. Atmosféra se snaží být děsivá, jenže v tom podání v jakém to je vyobrazeno, mě to nechávalo dost chladným. Působí to nevěrohodně, nedokázalo mě to vtáhnout. 3/10(27.4.2012)

Darren Lynn Bousman se nechal inspirovat „magickým“ datumem, které se rovněž stalo vysněným dnem několika stovek (snad i tisíců) novomanželů a k němuž vzhlížela nejedna náboženská sekta, jenž zase očekávala konec světa. Dnes už můžeme s klidným srdcem říci, že marně. Lepší reklamu pro svůj výtvor si opravdu nemohl přát a diváci tak netrpělivě očekávali, cože na ně režisér několika dílů SAW vytáhne tentokrát. No a jak vidno z rozporuplných reakcí, to žádná velká sláva nebyla. Což můžu mimochodem potvrdit i já. Filmy s náboženskou tématikou nejsou zrovna mým šálkem čaje, ale když z toho začal smrdět okultismus a démoni, hned se mi zvedla nálada. Bohužel brzy opět začala povadat a nepomohl ani vychlazený lahváč. Po slibně se rozjíždějícím začátku, nastala dosti dlouhá odmlka, kterou scénárista vyplnit hodně nezáživnou dramatickou vložkou a pobožnými kecy. Jak já ho začal nenávidět. Atmosféra v tu dobu stagnovala na bodu mrazu a o nějaké známce napětí, nemůže být ani řeč. Sem tam jsem sice zaregistroval mírné zlepšení, ale dvě laciné lekačky na mě moc nezabraly. Teprve konec filmu nabídnul rozpletení zápletky- leč žádné srdcervoucí finále se nekonalo, ale to už bylo docela pozdě. Svým způsobem docela dost provařený (slušný) námět. 50%(6.3.2012)

• J*A*S*M

Jsem šokovanej, jak moc se mi to nelíbilo. Bousmanovi jsem docela dost věřil, trailery mě zaujaly, těšil jsem se po delší době na parádní atmosférický démonický horor, navíc ze španělského prostředí, které dost můžu ... ale z toho, co jsem nakonec viděl, mi teda spadla čelist k zemi. Mám rád Saw II, III, IV, Repo i Mother's Day, takže vůbec nemůžu pochopit, co tentokrát Darren vyváděl, že nás překvapil takovýmhle nepodarkem. Ten film je totálně nefunkční, ale fakt úplně ve všem. Herci špatní, scénář špatný, režijní vedení špatné, hudba hrozná, způsob strašení ve mně několikrát vyvolal záchvat smíchu. Je mi strašně líto, že musím říct, že právě 11-11-11 je pro mne největší hororový epic fail roku. Jestli se někam hodí anglické spojení wrong on so many levels, tak sem. Mother's Day i všechny ostatní Bousmanovy filmy jsou oproti 11-11-11 oscarová díla. Jednu hvězdičku za posledních asi patnáct minut, z nichž by se dalo vytípnout pár hezkých atmosférických obrázků. Achjo, já tak chtěl chválit ... :-((5.11.2011)

• Faustka

To neustálé zavírání a otevírání… je zbytečně zavádějící. Jim to stejně nepomohlo a mně to přivodilo jen nepříjemné nastuzení. Ale abych byla stylová dávám 1+1… protože zachování dvou jedniček je v tomto případě rozhodující.(5.10.2012)

• moviesfan

Místy nudné, místy dobré lekačky a atmosféra. Šlo z toho vytěžit mnohem více.(18.11.2011)