Elysium jako přepálený pilotní díl áčkového sci-fi seriálu. Scénář jednoduchý, herecké výkony nevýrazné, emočně naprosto prázdné, vizuální styl Blomkampa nezaměnitelný.(29.8.2013)

• LIVINGDEAD

Čekal jsem více......ale hollywoodských efektů bylo jako šafránů. Spíše než sci-fi, film působí jako drama. Matt Damon mne ničim nazaujal a kdyby tam nebyla blonďatá domina Jodie Foster, tak by to stálo za starou bačkoru. Jít na to do kina, tak si ustřelím palici!(7.10.2013)

Jsem nadšený,že máme dalšího schopného režiséra v žánru Scifi jako je Ridley Scott a James Cameron. Neill Blomkamp udělal nejlepší Akční/Scifi roku! Byl jsem zaujatý filmem District 9, nutilo mě to přemýšlet, ale tohle je sebejistá, zručně odvedená,natočená Scifi Řezba,kde nechybělo jak Gore tak rychléj Drajf! Jodie Foster zahrála skvělého, ohavného,korporačního záporáka, podobně jako Copley,který byl zákeřný,vražedný,dobře zapamatovatelný Bad ass,který předváděl ve filmu neuvěřitelnou Show! Blomkamp očividně miluje násilí a akci ve filmech a dokazuje nám to i v Elysiu a za to si jej vážím !! Překvapení roku ! 9/10(17.10.2013)

Blomkamp je režisér, akého súčasný fanúšik sc-fi žánru hľadal veľmi dlho. Keďže Scott o sci-fi zakopne raz za dekádu a startekovská séria je predsa len trošku uhladenejším popcornom, tak na drsné, čistodrvné sci-fička si musím počkať (s výnimkou minuloročného Dredda) práve od tohto tvorcu. R-ková prístupnosť sľubovala teda veľmi slušný nárez, čo film aj potvrdil, ale mám taký dojem, že ešte sa dalo trošku pritvrdiť. Násilie a akcia ale kupodivu neodrezali cestu emóciám, čo nebýva v tomto type filmu pravidlom, a tak som rád, že poctivý príbeh mal na konci zmysel. Dunivé akčné sekvencie nemali konca a vizuálne eskapády naozaj splnili svoj účel. Len keby sa trošku viac zamerala pozornosť na zaplátanie zopár chybných zdrojových kódov v scenári, bola by to dokonalá filmová show. Škoda, že tento film nenarobí v pokladniciach kín taký prievan ako režisérov vstup do prvej ligy, ale dúfam, že to štúdiá neodradí, aby dali peňáz tomuto parchantovi aj na ďalšiu nadupanú fajnotku. 90%.(15.12.2013)

|| Scenár: Neill Blomkamp | Hudba: Ryan Amon | Produkcia: Neill Blomkamp, Bill Block, Simon Kinberg | Distribúcia: TriStar Pictures | Štúdio: Alphacore, Media Rights Capital, QED Intertnational | Rozpočet: 115 miliónov $ | Tržby: 286,007,248 $ || Blomkampovosť z toho sála ostošesť, ale predsa to nemá tie gule, ako district. Skôr ide o vizuálnu úchylku, ktorú si Neill poprvý krát moho vyskúšať a užiť vďaka poriadnemu rozpočtu. Príbeh neni zlý, ale plynnie z neho prázdnota emočnej šterilnosti. Vzťahy nefungujú a to bere filmu vietor z plachiet aj napriek fajnovej akcií. Opakujem, sci-fi nádych a vizuálno-dizajnérske elementy filmu sú skvostné a za 5, ale ten film ako celok nefunguje. Škoda škodúca. 70% | Blu-Ray, THX, EN DTS |(8.12.2013)

• - Matt Damon (Max) musel kvôli úlohe vo filme cvičiť s osobným trénerom štyri hodiny denne. A taktiež si musel oholiť hlavu. (Greenpeacak)

• - Damonov (Max) HULC kostým fungoval prekvapivo dobre. Jeho cesta od návrhu po hotový a funkčný výrobok trvala takmer rok. (gogo76)

• - Krugerovo lietadlo má na boku juhoafrickú vlajku. Sharlto Copley, ktorý stvárnil túto postavu, a režisér Neill Blomkamp pochádzajú práve z Južnej Afriky. (David_SVK)