Druhé sci-fi v týdnu je na mě vážně moc, ale rendering byl skvělej a nemůžu si pomoct Sharlto Copley hrál Krugera snad líp než Matt. Kdyby to přikořenili víc něčím, co by ve mně probudilo nějaké emoce, tak OK, ale takhle to byl horší průměr, nic víc, nic míň. A doktory tam měli podobný jak u nás na poliklinice, pominu-li hezkou sestřičku Frey.(23.5.2015)

Prometheus letoška. Kvalitně natočené, ale extrémně hloupé. Takový ten případ, kdy kdyby cokoliv začalo dávat smysl, bylo by to v kontextu až podivné. A to pomíjím, že scénář psal očividně nějaký volič Miloše Zemana - celá ta alegorie je naprosto hystericky přetažená a závěr je opravdu k smíchu. Ale jak říkám - natočeno je to hezky (i když podivně nekonzistentně) a je snadné dát se hned do odpouštění. Ale ne přes míru tří hvězd, ty jsou maximum. Zase mi to holt nevyšlo - letošek je celý zakletý.(21.8.2013)

Najvýraznejší plus Elysia je rovnaký, ako v Blomkampovom Districte 9 - "špinavá" a riadne "humusácka" atmosféra. V ostrom kontraste s ňou sú zábery z luxusnej vesmírnej stanici, ktorú by som rozhodne chcel mať doma. Nanešťastie jej šéfuje nesympatická Jodie Foster, ktorá ma začína každým rokom viac a viac iritovať. Takže by som takú vesmírnu stanicu rýchlo vrátil. S ostatnými hercami je to vďakabohu už podstatne lepšie. Scenár je však dosť biedny a nezaujímavý a príbeh plný klišé a predvídateľných zvratov. Zostalo to v prostriedku cesty.(14.11.2016)

• choze

Všechno, co v DISTRICTU 9 fungovalo na jedničku, od hlavního hrdiny, emocí, poselství až po parádní akční finále, tady nefunguje. Prostoduché, polopatické, patetické, nenápadité, nezáživné a zbytečné. A snad největší zklamání byl Copleyho psycho-záporák. Dobrý design a efekty, víc ani ťuk.(25.10.2013)

Nikdo neumí udělat ty špinavý ghetta, tak jako Blomkamp. Bohužel, ač je to skvěle vypiplaný, moc mě to nebavilo. Nejlepší byla asi bitka s robotickou ochrankou Williama Fichtnera. Srovnání s Districtem 9 se prostě nelze vyhnout a ten byl o dvě třídy výše. Ani ten Sharlto Copley mě tu nenadchnul.(8.12.2013)

• - Režisér Neill Blomkamp chtěl původně do hlavní role obsadit rappera z jihoafrické skupiny Die Antwoord, který i přesto, že je velkým fanouškem režisérova předešlého filmu District 9 (2009), odmítl. Poté se obrátil na rappera Eminema, který zájem měl, ale požadoval, aby se natáčení přesunulo do Detroitu, čemuž studio nemohlo vyhovět. Role nakonec připadla Mattu Damonovi. (nerdrage)

• - Pre natáčanie scén z Elysia použili luxusné vily vo Vancouveri, ale stavali sa aj kulisy a dekorácie. Los Angeles budúcnosti točili v slumoch v Mexico City. Točiť sa začalo v júli 2011 a skončilo sa v decembri 2011. Vo Vancouveri bolo 55 natáčacích dní. Režisér sa cítil v pohode, pretože sa točilo v jeho meste. Vo Vancouveri býva od svojich 18. rokov. (gogo76)

• - Vozidlo, ktoré majú vo filme Max (Matt Damon) a Julio (Diego Luna), je upravený Nissan GT-R. (David_SVK)