Vánoční duch (TV film)

Craig McNeil

Don Brochu

Scénografie:

Mark Hofeling

Máme tu další z mnoha variací na Dickensovu Vánoční koledu, ovšem tentokrát v trochu netypickém balení. Předně se jedná o moderní verzi tohoto příběhu, další inovace je podoba duchů minulých, současných a budoucích Vánoc, kteří se tentokrát zjevují v podobách třech atraktivních milenců hlavní hrdinky, a nakonec je změna i v tom, že duch, který přichází hlavní hrdinku varovat, je na scéně po celou dobu příběhu a nikoliv jen po krátkou dobu na začátku filmu, jako to bývá v jiných verzích, a navíc má tento duch podobu sympatické blonďaté slečny, která mi celou dobu nesmírně imponovala. A právě díky těmto inovacím mohu říci, že tohle je jedna z těch zajímavějších a originálnějších verzí Vánoční koledy, bohužel však ale podezřívám autory filmu z toho, že prostě vše dělali pouze na krásu, tzn. chtěli zaujmout nikoliv filmem a příběhem, ale atraktivitou herců, kteří jakoby vypadli z nějakého módního časopisu. Pánská část publika bude obdivovat úchvatnou mladičkou blonďatou krásku, která ztvárňuji roli Caitlin, dámská část publika potom bude obdivovat všechny milence halvní hrdinky. A ten příběh a celé poselství toho příběhu je tak vlastně docela upozaděno, a to se mi v tomto případě dvakrát nelíbilo. Celkově tedy film vnímám jako zajímavou a zábavnou záležitost, která dokáže zaujmout a nenudí, která má i snahu o originalitu, ale která nevybočuje z průměru. Filmu uděluji tři hvězdy.(18.12.2011)

• Bobik9

Příšerné zpracování klasiky. Příběh o sobecké a nesympatické "Christině Milan", která v posledních pár minutách procitne a za to by jí měl člověk fandit. Vůbec! Koukal jsem na to jen kvůli Chadovi Michaelovi Murraymu a ten mě tam nezklamal. Typická role pro něj. Nicméně, vůbec nic dalšího mě nazaujalo.(6.5.2012)

Televizní průměr. Ashley Benson je fajn, ale proč proboha musí být ideální muž doktor a ještě ke všemu se starat o děti? Úřada v bance asi není dostatečně romantické povolání...(17.12.2012)

Nepřečetla jsem si předem o čem ten film je, takže jsem byla docela překvapená, že se z toho vyvinula další variace na Dickensovu Vánoční koledu. Vůbec nechápu, proč to tady má tak malé hodnocení, protože mě se ten film líbil. Rychle to ubíhalo, docela jsem se bavila, navíc tam bylo pár pěkných chlapů. Na televizní film to bylo velmi dobré. 4*(28.12.2012)

• peter12

Vianočná koleda je vianočná koleda.Musím uznať že je to pojaté v modernom štýle,a aj ženské predstaviteľky boli šarmantné ale nezaujalo ma to.Čisto priemerný tv film a sponzorom bola určite modelingová agentúra,to by vysvetlovalo tých uhladených hercov,čo vyzerali že práve prišli z módneho mola.(13.12.2013)