Orel Eddie

• Irsko

• Kanada

Životopisný / Komedie / Drama / Sportovní

Velká Británie / USA / Německo, 2016, 106 min

Bylo to fajn. Taron Egerton se vtipně ksichtil, ale chybělo mi tam nějaký drámo. Něco, kvůli čemu bych mohl hlavnímu hrdinovi vyloženě fandit. Šlo vlastně jen o to, aby se nezabil a na to měl zase zkušeností dost. Nějak extra k popukání mi to nepřišlo, ale bylo o fajn. Ty jeho rodiče mi přišli hyper.(2.5.2016)

Naprosto skvěle natočená příjemná oddechovka. Možná dokonce náladovka. Opravdu má ten film v sobě hrozně moc pozitivní energie, kterou celou dobu poctivě převádí na diváka. Oceňuji, že nebylo vymyšleno tisíce zápletek, love story atd. Opravdu šlo jen o skoky. Film má skvělé tempo. Ubíhá rychle a těch 106 minut je tak akorát. Ráda časem zopakuji. 5*(24.6.2016)

Příjemný svižný začátek mě vskutku navnadil, ba až skoro dojal, opřel mě do sedačky a pln emocí a dojmů, vstřebával jsem tuto koprodukční životopisnou komedii s úplným nadšením a úžasem. Tohle zkrátka mému filmovému oku zcela lahodilo. Jak po stránce režijní i technické (střih, kamera), tak i po stránce hudební. Matthew Margeson si zaslouží velký palec nahoru, za krásný soundtrack, který si s radostí pustím ještě jednou. Na druhou stranu zde byla hodně cítit spíše negativní pachuť zpropadené americké produkce. Hlavně co se týče přehnaných emočních linek a přeslazených řečiček, kterými hlavně závěr filmu dominoval. Přesto všem vřele doporučuji tuto (trochu jinou) podobu Kokosů na sněhu. :-) ___ (Jiráskovo divadlo, Nový Bydžov)(21.4.2016)

To nadšení. O tom ten sport je. Já prostě žeru tu partu kolem Vaughna (zde producenta). Ten zjevně nepřenáší svůj nadšenecký přístup jen do svých filmů, ale i do lidí, kterými se ve své profesi obklopuje. Výsledkem je (nejen) Dexter Fletcher, který sebejistě servíruje jeden z nejlepších feel-good sportovních filmů posledních let. Dále výborný Kingsman Egerton, jemuž zdatně sekunduje Wolverine na lyžích. A jestli ode mě dodnes veškerý kredit za parádní Kingsman OST sklízel Henry Jackman a ne Matthew Margeson, tak po takové hudební (vyloženě olympijské) náloži, kterou zde Margeson předvedl, musím zbystřit i nad jeho jménem, protože tady očividně taktéž dřímá velký talent. Existuje spousta průměrných sportovních filmů, kde mi je jedno, jak to dopadne. Ale Eddie the Eagle je natočen tak, že mu prostě nelze nefandit. Svojí upřímnou ztřeštěností si mě získal a v závěru snad i dojal. A to se mi nestává zas tak často.(18.4.2016)

• Kaka

Přihlouplá rodinnná story o tom, jak si retard šel za svým snem. Těžko se dá pochopit, co tohle vlastně dělá v áčkové filmařině, protože šablonovitější příběh letos jen tak nedostanete. Jackmanova postava je předvídatelná od A do Z a hlavně těžce nudná a nezajímavá. Edgerton hraje cosi co má být sympatické a máme s tím soucítit, ale neděje se tak. Snaha přiblížit se svým nekonfliktním postojem a odlehčenou dramaturgií např. Kokosům na sněhu je okatá a nepříjemná, protože tahle patlanina nemá ani šarm, ani nenudící příběh. Totální ztráta času, navíc s digitálními skoky ala Simír v Kobře 11. Jediné, co to zachraňuje od totálního kolapsu je pár dobrých momentek a opravdu neotřelá tématika skoků na lyžích. To tady totiž dlouho nebylo.(11.6.2016)