Orel Eddie

• Kanada

• Irsko

Životopisný / Komedie / Drama / Sportovní

Velká Británie / USA / Německo, 2016, 106 min

Vaughnův rukopis je v tom natolik znatelný, až se jeden diví, že byl pouze v roli producenta. Ke cti autorům především slouží, že dokázali ustát komediální polohu, aniž by si dělali legraci na úkor Eddieho a zároveň se ani nesnížili k tomu, že by ho litovali. Naopak mu upřímně fandí; a vy budete také. A co na tom, že je to jen a pouze feel-good jednohubka, když je to tak zdařilá a po všech stránkách fungující i stylová feel-good jednohubka, které navíc hravý soundtrack odkazující se na "Kokosy na sněhu" dodává emocionální grády.(15.4.2016)

Ještě teď Eddiemu držím palce aby to skočil :-)(17.4.2016)

Překvapení. Trailer ukazoval, že se může jednat o velmi povedený film, ale až takhle povedený jsem ho nečekal. Ikdyž se mi moc nechce věřit, že Vaughn byl jen producent. Jeho rukopis je zde velmi znatelný. Filmu se daří procházet mezi žánry (komedie a drama), což se moc často nestává. Taron Egerton předvedlvýborný výkon, který určitě nemže chybět v nominacích na významější ocenění. Původně jsem chtěl udělit plný počet hvězd, ale pak jsem si o Eddiem trochu početl na internetu a byl jsem trochu zklamaný. Protože film je opravdu jen inspirován skutečností, což je veliká škoda. Ikdyž změna Lake Placid na Garmish se mi líbí. Myslím si že to stojí za shlédnutí....80%.(2.5.2016)

Tak už i skoky na lyžích mají svého „Bouráka“. Vtipného a odhodláním nabytého kníráče Eddieho Egertona, který vám přiroste k srdci hned od svých prvních dětských pokusů o olympijskou medaili. Sranda je zde na prvním místě. Tvůrci správně pochopili, že snažit se tlačit na dramatickou linii u příběhu, kde hlavní hrdina v jednom kuse překonává vtipné rekordy, by nebyla ta nejšťastnější cesta. Díky tomu má film spád, který neztrácí ani směrem k závěru. Doprovázen ústředním hudebním motivem jak z dob raného Zimmera, kdy Eddie na olympiádě bavil celý svět, nás proto stejně dobře baví i dnes.(28.3.2016)

Krásný film. Vážně, nepamatuji si, kdy naposledy mě nějaký film tak moc nabil pozitivní energií. Eddie the Eagle je totiž skvěle natočeným životopisným filmem, jehož výjimečnost je podtržena skvělými hereckými výkony v podání Tarona Edgertona a Hugha Jackmana, což jde také v ruku v ruce se skvěle zvoleným soundtrackem, jenž Vás do "devadesátek" vtáhne ještě o něco více. Je to také poutavá ukázka nezdolné touhy stát se součástí fenoménu Olympijských her a toho, že není důležité vyhrát, ale zúčastnit se. Také potěší malá role Christophera Walkena. Skvělá práce! „I've been kicked off every team before I even got a chance to prove myself.“ (11.5.2016)