Orel Eddie

• Irsko

• Kanada

Životopisný / Komedie / Drama / Sportovní

Velká Británie / USA / Německo, 2016, 106 min

Super film. Sice s pobrkaným německým dabingem na drážďanských Filmnächte, ale stejně super. Hughovi přicházím stále více na chuť a role Bronsona mu perfektně sedla. Příjemně překvapil Taron, kterého jsem zatím viděl pouze jako jelito v Kingsmanech, kde pravda i přes velikost své role nemohl mnoho ze svého hereckého umění předvést. A samozřejmě cameo Walkena. A opět - podobně jako onehdá u Rivalů - jsem blahořečil své neznalosti sportovní historie, neb jsem si mohl vychutnat napětí, zda Eddie spadne nebo ne nebo zda ho na tu olympiádu pustí, protože ač už jsem o jeho příběhu slyšel, nic (víc) jsem o něm nevěděl. Samozřejmě, je to jen taková lehká oddechovka, ale proč ne? 100%(2.8.2016)

Přišlo mi to takové pohodové příjemné zpracování příběhu, jednoho sportovce. Ale nic víc. Nevadilo mi tolik ani odlehčování, jak spíše až parodování. A nemám nic proti Eddiemu jako skokanovi, jako člověku s nezdolnou vůli prosadit se, jít si za svým snem. Ale po lidské stránce, té která byla ve filmu ukázána se mi hodně nelíbil. Opravdový příběh tohoto člověka nemám načtený, tak těžko soudit. Takže posuzuji čistě film a ten se mi v těch dvou věcech co jsem zmínil nelíbil. Jinak je to ovšem pěkně nasnímané, přirozený střih a sled událostí. Postavy vesměs působily v mnohém přirozeně a sympaticky. Hugh Jackman má takovéto odechovky rád, z jeho projevu mi přišlo, že si film docela užíval. Film na mě nepůsobí jako adekvátní životopisný film, ale jako oddechovka a tak ho nakonec i beru a hodnotím. Závěr je emoční, což mi ale nevadilo. U těchto filmu si mě získají ty, po jejichž zhlédnutí jsem tak nabuzený, že mám pocit že bych danému člověku fandil jako o život. Eddiemu, aspoň tomuto filmovému, nemám jediný důvod proč fandit, to už spíše jeho trenérovi, nebo jeho mámě.(29.5.2016)

Tenhle nádhernej filmík je splněným snem každýho fanouška skoku na lyžích. Já sice orla Eddieho nepamatuji v době olympiády v Calgary mi bylo 5 let, ale přesto mě jeho životní příběh zaujal a jsem rád, že se někdo chopil téhle látky a navíc jí ještě přetavil v tohle parádní dílko. Fakt neskutečně pozitivními emocemi nacpanej spektákl o tom, že když si někdo chce splnit svůj sen a je odhodlaný pro to podstoupit cokoliv, tak ho můžou všichni zrazovat a házet mu klacky pod nohy, ale on se nezastaví. Já vím zní to trochu klišoidně a pateticky, ale na mě prostě takovýhle milý a přijemný filmy fungují dokonale a tenhle mě rozhodně chytnul za srdce a ke konci až neskutečně dojal. Jinak Taron Egerton ukazuje, že by nakonec i mohl mít nějaký ten herecký potenciál a tahle role mu sedla a zhostil se jí se ctí na rozdíl od Kingsmana kde mi jako hlavní hrdina moc sympatický nepřišel asi se holt hodí na jiné než akční úlohy. No a kdo opět exceluje je Jackman podobně jako v Chappie i když tady se jedná o úplně jiný typ role, ale Eddieho trenéra a v podstatě předtím kdysi dávno talentovaného skokana, ale teď ztroskotaného alkoholika, který dostane nový impulz a Eddieho bláznivý sen ho zcela pohltí a donutí přehodnotit životní priority hraje příjemně lidsky a uvěřitelně. sakra ten chlap se mi začíná v poslední době fakt líbit. Hlavně, ale ať už hraje tyhle normální role v normálních filmech a bude to cajk. No a potěšila i čestná rolička pro starého barda Walkena který je pořád herecká extratřída. Jinak k tomu kritizovanému faktu, že ve filmu se skáče V stylem což je pravda historický nesmysl, protože v 80 letech se používalo klasické vedení lyží a véčko se začalo rozvíjet až v 90 letech bych podotknul jenom tolik, že když budu chtít vidět jak to přesně a doslova bylo, tak si můžu pustit dokument. Tohle zkrátka není smyslem tohoto filmu. Navíc dokážu si představit, že když chtěli v dnešní době tenhle film natočit, tak by k nasnímání skoků (předpokládám, že scény točili skokanští profíci) těžko našli někoho kdo tenhle starý dávno neexistující styl ovládá. Jo leda, že by si na natočení všech skokanských scén pozvali skokanského Jágra dnešní doby Noriakiho Kasaie který jako jediný z aktivních skokanů ještě tenhle styl pamatuje. V tomhle se prostě pitvat nehodlám. Jinak humor ve filmu je takový pohodový, nenásilný, ale člověk se příjemně nasměje. Hlavně Jackman sází luxusní hlášky. Takže takhle objektivně to asi na čistých 5* není, ale jak už jsem uvedl tenhle film si našel místo v mém srdci a to není zrovna málo a to pak na nějakou objektivitu kašlu. Fanouškům tohoto sportu můžu snímek vřele doporučit a možná si své diváky najde i jinde. Byl bych za to rád Orel Eddie si to rozhodně zaslouží.100%(18.4.2016)

Velice krásný film o tom, že když se v životě zabojuje, tak je možné dosáhnout čehokoliv. Srovnával bych to třeba s Kokosy na sněhu, podobná sportovní komedie podle skutečné události. Shodou okolností na stejné olympiadě v Calgary byl ten slavný Jamajský bob také. Myslím si, že je tohle téma suprově zpracovaný, film nenudí a určitě doporučuji ke shlédnutí.(11.9.2016)

Príjemný vyvážený film, ktorý umne balansuje medzi komédiou a drámou. V duchu olympijského hesla "nie je doležité vyhrať, ale zúčastniť sa" sledujeme neúprosný súboj mladého muža, športovca, ktorý dokázal prekonať samého seba a ukázal svetu, že sa nikdy netreba vzdávať.(7.6.2016)