Katarina (Silvia Šuvadová), hlavná postava príbehu, učí deti v hudobnej škole a má problémy s dokončením svojej skladby. Jej brat Ondrej (Jesse Hlubik) je zvláštny a nekomunikatívny vynálezca. Trio uzatvára Katarinin exmanžel Pietro (Nick Mancuso), ktorý sa jej rozhodne uložiť domáce väzenie. Ich životy a protiklady v nich skôr či neskôr narazia na seba. (nessbeal)

George Stobbart

Multijazyčná psycho dráma, ktorá však išla výrazne mimo mňa a priznám sa, že počas tých dvoch hodín som viackrát rozmýšľal nad tým, že to jednoducho vypnem. Nestalo sa tak len vďaka mojej zvedavosti a miestami až hypnotickej hudobnej stránke, ktorá filmu dosť pomáha. Hlavnú úlohu tu predstavuje Katarina (Silvia Šuvadová), ktorá učí deti v hudobnej škole a má problémy s dokončením svojej skladby. Jej brat Ondrej je podivínsky, nekomunikatívny vynálezca a hlavné trio uzatvára Katarinin exmanžel Pietro, ktorý sa jej rozhodne uložiť domáce väzenie. Spracovanie celkového "príbehu" je podivné, nekomplexné a až príliš artové, čo mi pri pozeraní robilo problémy, tak ako aj rozsekané nezmyselné i zmyselné scény a nelogické postavy. Hodnotím ako hodnotím za príjemnú hudobnú stránku a za Silviu Šuvadovú v klietke, ináč by som to kritizoval ešte viac, to však prenechám iným. ()

miciveres

Pokial sa nenechate odradit uvodnou prasacinou, uvidite velmi zvlastny film. Zvlastny svojou formalnou strankou a taktiez "recovou" strankou(hovori sa tu anglicky, slovensky, s titulkami ako v nemom filme, dalej rusky a dojde aj na cestinu). Je na vas, ci uz sa nechate unasat pribehom, hudbou alebo sa budete zaujimat len o to, co v danom momente robia postavy. A preco robia to, co robia. Myslim si, ze kazdy si tu nieco NAJDE... A ak aj nie, tlacitko odpad! NAJDEte takisto sami... ()

U.Tarare odpad!

miciveres sice varuje před úvodní prasečinou, ale ta mě zaujala nejvíc. Člověk u ní alespoň věděl na čem je a mohl se divit, že film začíná ne zrovna nejzdařilejším zabíjením prasete. Pak ovšem nastává jiná prasečina a ta se táhne až do konce, nechápu smysl, nechápu záměr, nechápu nic. Jediné co stálo za to, tak byla vybraná hudba. ()

dANIELKaB

Nemozem dat hviezdicky, pretoze som pri tomto "skvoste" vydrzala asi iba 30 minut. Mozno to bola chyba a na konci by som bola uchvatena, ale podla toho co som videla o tom pochybujem... Poznate ten typ filmu? Tvari sa to ako velky umelecky kus a vy pri tom len sedite a nechapete, ci to ma byt vtipne, alebo to ma vyjadrit nejaku hlboku autorovu ideu ( a ak hej, tak aku?). Ale mozno som to naozaj len nepochopila a nakoniec sa z Violent Blue vykluje kritikmi ovenceny film. Ale Silvii Suvadovej fandim, Slovenka v Hollywoode, juchu :) ()