Lehce nadprůměrný žánrový počin. Námět celkem zajímavý, ale na zpracování nevidím nic výjimečného. Současné hodnocení tak nějak zhruba odpovídá. Za mě rovněž 55%(12.3.2016)

Sedm statečných počesku. Film, který v mnohém předčil všechna mnou rozporuplná očekávání: navzdory nepříznivé době se jedná o výbornou, téměř apolitickou road-movie na lodi. Sedm lidí, sedm různých charakterů, jeden cíl. Přežít. Některé záběry, především ty, v nichž figurují exteriéry na česko-německém pomezí, patří k zvlášť zdařilým, stejně fascinující je i "westernová" hudba Jiřího Šusta. A pak je tu samozřejmě perfektní Větrovec, Sklenčka, Cupák, Hanzlík a Lackovič. Opravdu nerozumím tomu, proč se právě tento vynikající film takřka vůbec neobjevuje v televizním programu. Asi by příliš vynikal mezi tím současným balastem.(12.2.2017)

Zajímavé a dobré....skvělý Větrovec se svým hlasem jako zvon!(28.7.2008)

• farmnf

Ach Fuko! Nešťasný člověče Boží ateistický! Od tebe ty troubo se mě skutečně líbily je ty Zlaté rybky. A to kvůli Víznerovi. Von je skvělej herec. Tohle jsi teda tak posral, že jsem něvěřil, zda lze...Větrovec běhá, vypadá akčně...ale do prdele kam? Všichni mluví německy celou polovinu filmu a to i soudruzi antifašisté! Příběh posraný, scénář posraný, kamera posraná, do toho agitka...všechno jsi Fuko posral!(6.9.2011)

Ukradena scena ze sedmi statecnych.(8.5.2013)

• - Filmovanie prebiehalo v Mělníku, Libčiciach a v okolí Prahy. (dyfur)