• Ozo

Kdyby se ty bolševický vemena obtěžovali s překladem němčiny, která tam často zazní, možná bych tomu vypálil i druhou hvězdu. Ale znáte to - kdyby byly v pr**** ryby, ...(16.7.2012)

Dobry namet, na nase pomery celkem velkorysa vyprava a uzasna hudba. To jsou nosne pilire tohoto filmu. Myslim, ze je i dobre vystihnuta atmosfera poslednich dnu valky a nervozita nemecke armady. Filmu ale chybi vice napeti. Jinak vsak nemohu souhlasit s kritikou na adresu Otakara Fuky, pro me se jedna o nadprumerneho ceskeho rezisera z normalizacniho obdobi.(28.4.2013)

Lehce nadprůměrný žánrový počin. Námět celkem zajímavý, ale na zpracování nevidím nic výjimečného. Současné hodnocení tak nějak zhruba odpovídá. Za mě rovněž 55%(12.3.2016)

Zajímavý film, který by mohl být známější. Nebýt postav Simony Stašové a Eduarda Cupáka (jsou úplně zbytečné a hlavně nudné), asi bych přidal i čtvrtou hvězdu. Kromě skvělých herců (Větrovec, Lackovič, Sklenčka, Hanzlík) nabízí Mys Dobré naděje především bombastickou hudbu Jiřího Šusta, která zní jako od Jerryho Goldsmithe (fakt!), a s přehledem natočené scény s tanky, příjezdem ke zdymadlu nebo s náletem kotláře. Propagandy je minimum, film uteče jako voda.(4.10.2011)

• Tommassi3

"Pepiku, ty máš ale štěstí !! Představ si narodit se jako slepice.. Jéžišmarjá, slepice !! To by byla polívka !!" - "Co to tam kecáš ??" ;)(4.12.2014)