• ripo

Hrušínského tvár, oprostená od akejkoľvek mimiky s totálne nehereckým prevedením len dala pomyselný klinec do rakvy tohoto nemastného - neslaného filmu . Katastrofálny scenár a hlavne príšerný strih . A pritom námet to bol vynikajúci. A propos ... Nebol to náhodou TV film. Celkovým prevedením tak vyzeral(19.3.2009)

Film ztrhany kritikami je sice hodne nudnou zalezitosti, ale Jan Hrusinsky si svoji postavu dokonale vychutnal.(3.8.2002)

Ne moc známý snímek, který zobrazuje dobu zlou, v našich dějinách jednu z nejhorších. Pro mě životní role Jana Hrušínského, kde se projevily jeho nesporné kvality ( do té doby mě nepřevědčoval). Kluk, který se dostal na nějakou chvilku STB na kobylku. Prý se to skutečně stalo, to by tedy byl Husarský kousek.(20.5.2014)

Výborně. Konečně skvělý intimní snímek z nechvalných dob nedávno minulých a géniům této BANanistické databáze se to nelíbí. Jak krásné. Asi pro mne bude vodítkem nízké hodnocení této elity, abych věděl, kde najít dobrý film. Já vím, je to o názorech, o všeobecně populistických názorech...(6.8.2012)

Nechápu, proč by měl být film strhán kritikami, příběh měl dobrou gradaci a spěl pochopitelně k očeávanému finále, kde přece z logiky vývoje nějaká překvapivá pointa nemohla být ,a o nějaké nudě z mé strany nemůže být řeč. Film považuji za velmi vydařený, v němž J. Hrušínský ztvárnil jednu ze svých nejlpeších hlavních rolí. Z vedlejších postav příběhu mě zaujala B. Štěpánová v drobné úloze dcery nějakého papaláše; takovou megeru ještě nehrála.(13.7.2003)