Tyranosaurus

Paddy Considine

Paddy Considine

Erik Wilson

Pia Di Ciaula

Rozporuplný film s ohledem na hodnocení. TYRANOSAURUS je typ filmu, který lze ohodnotit odpadem stejně jako 5 hvězdami. Lze na něj totiž nahlížet z několika úhlů a díky jeho nefalšovanosti zažít několik různých emocí. Jde o geniálně zpracované dílo. Příběh, osoby, všechno doslova dýchá reálností, všechno je stejně skutečné, jako život za vašimi okny (ne, že by byl všude tak ponurý). Nejde o pochmurný život hlavních postav, ale o celkové pojetí. Herci tu nemusejí být krásní, prostředí nemusí být upravené světly a kamerovými filtry. Všechno je natočené hodně syrově a přirozeně. Všechny starosti i radosti jsou takové, jaké je může poznat každý. Každá scéna má punc opravdového života a tím tenhle film vyčnívá. I když se příběh odehrává v Anglii a celkově je nasáklý vším britským, najdete tu několik momentů, s kterými se naprosto bez problémů setkáte i u nás. Peter Mullan a Olivia Colman nemají chybu, oba hrají své role naprosto dokonale a neumím si představit jiné herce na jejich místě. Eddie Marsan i když k jeho smůle hrál nesympatického idiota, tyrana a úchyla zahrál taky perfektně. Film nahlíží do temných zákoutí lidských životů a lidských příbytků a nachází tajemství, která zůstávají mnohým skryta i když se podobné příběhy mohou odehrávat kousek od vás. Ale jak říkám, stejně tak lze ohodnotit film odpadem a chápu, jestli tak někdo udělá. Ne každý snese tu syrovou skutečnost, nefalšovanou zoufalost a zlobu....film je obrazem “nahoty“ života.(9.2.2012)

Drsný a syrový pohled do života dvou lidí. Lehce uvěřitelný snímek ze života, ale takových filmů jsou mraky a hlavně jsou lépe natočeny.(12.5.2012)

• kaposlav

Film odzrkadluje mentálnu úroveň angličanov a ich násilne sklony už od nepamäti. Hlavní protegonisti ukazujú, že prioritou v živote angličana je násilie, vulgarizmi, alkohol a ubližovanie iným:). Podla môjho rebelského názoru film sa lúbi len tomu čo ich obdivuje, alebo je taky istý.(4.12.2012)

Nenápadný anglický herec Paddy Considine se tímto filmem snažil ukázat, že zvládá i scénář a režii a docela se mu to povedlo. Psychicky hodně náročný snímek, který v sobě prakticky neobsahuje světlejší chvilky a po celou dobu nás bombarduje depresivními obrazy zlých a psychicky nevyrovnaných lidí. Zajímavé ale těžko stravitelné a snadno zapomenutelné.(7.6.2012)

Nijak objevné téma, nijak objevně zpracované, ovšem herecké výkony hodné čtyř hvězdiček. Deprese a ostré přechody z klidových do brutálních scén, člověk a jeho nejhorší povahové rysy.(8.7.2011)

• - Režisér Paddy Considine věnoval film své matce Pauline Considine. (Čulo)

• - Peter Mullan a Olivia Colman si zopakovali své role z filmu Pod psa (2007), který také režíroval Paddy Considine. (Beastmaster4)