poster

Tyranosaurus

 • Velká Británie

  Tyrannosaur

 • Slovensko

  Tyranosaurus

  (festivalový název)

Drama

Velká Británie, 2011, 92 min

Režie:

Paddy Considine

Scénář:

Paddy Considine

Kamera:

Erik Wilson

Střih:

Pia Di Ciaula
(další profese)
Nastala chyba při přehrávání videa.
 • genetique
  ****

  Veľmi napínavá, silná dráma, ktorá ide svojim námetom až do hĺbky kosti a herecké výkony to ešte umocňujú. 85%.(11.11.2013)

 • bassator
  ****

  46th KARLOVY VARY INTERNATIONAL FILM FESTIVAL 2011 - HORIZONS - Horizonty (Tyrannosaur / TYRANNOSAUR / Tyranosaurus) - Kdybych nevěděl kdo tento film režíroval, dal bych téměř ruku do ohně, že to byl Ken Loach. Jako by to byl jeden z jeho kolekce drsných britských snímků ze života... - 1. 7. 2011 - kino Thermal - Malý sál - Karlovy Vary - 75%(16.7.2011)

 • Kmotr
  ****

  Domácí násilí, osobní traumata, samota, nevraživost, deprese, neschopnost odejít od manžela...to vše už tu bylo. Film Tyranosaurus to ale představuje jako věci všední a i takovým způsobem je film natočen. Velmi civilně a lidsky. Perfektní herecké výkony, skvělá práce s tichem, ve kterém se rozehrávají podstatné momenty pro pochopení psychologie postav. Po tomto filmu pravděpodobně upadnete do deprese, ale s odtupem času zjistíte, že to byla řemeslné labůžo.(1.7.2011)

 • larelay
  *****

  neuveritelne silne... po dopozerani mi bolo hrozne tazko...(6.2.2012)

 • Tuax
  ***

  Hodně chladně pojaté drama, které ve mě zřejmě nic nezanechalo a zítra si to už nejspíše ani nebudu pamatovat. Chyběla mi v tom větší dávka emotivnosti. Což o to syrové to je a hodně, ale v takovém stylu, že minimálně mě to zcela míjelo. Působí to velmi rutinně, snad jen krom dvou scén se psy, na začátku a na konci... Celé to vypadá příliš fádně, i přes výborné herecké výkony. Herci tomu dali bezesporu vše co mohli z jejich strany výborně zahrané postavy. Přestože mi ani jedna z nich nebyla sympatická, ale byly prostě lidské, uvěřitelné. Už třeba to, že běžně ve filmech když chlap nechá u sebe přespat ženskou, tak ji nechá postel a sám jde spát na gauč - a tady ne, to bylo dobré. Hudba taky seděla tak akorát a slušně vše podkreslovala. Jen ten samotný příběh a hlavně jeho zpracování mi přišlo tuctové. 6/10(23.4.2013)

 • - Peter Mullan a Olivia Colman si zopakovali své role z filmu Pod psa (2007), který také režíroval Paddy Considine. (Beastmaster4)

 • - Režisér Paddy Considine věnoval film své matce Pauline Considine. (Čulo)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace