Paranormal Activity 3

• USA Paranormal Activity 3 (více)

I kvůli maximálnímu požitku z filmu zůstává jeho příběh úzkostlivě střežen. Prozradit lze snad jen to, že v něm znovu vystupují hrdinky předchozích dvou dílů, paranormálními aktivitami pronásledované sestry Katie a Kristi, s nimiž se vrátíme ke kořenům zla, do časů jejich dětství, kdy se rády vzájemně strašily a hrály si na vyvolávání duchů, až se jim to jako bumerang začalo vracet. Připravte se na intenzivní filmový zážitek, který nenechá nikoho chladným. Snad kromě hrdinů filmu, kteří se s paranormálními aktivitami setkají na vlastní kůži. Vy ostatní toto setkání možná přežijete. (Bontonfilm)

POMO

Upgrade série ma neteší - zlo malo ostať stopercentne "paranormálne", nemalo sa viazať na satanské znaky a nemalo byť pomenované z kalendára. Na druhú stranu na jeho vyčínanie čakáme kratšie než v predchádzajúcich dieloch, a napätie je opäť dôkladne vygradované od prvotných náznakov strachu až k paralyzujúcemu zdeseniu. A to milujem. Trojka je zatiaľ najdiváckejšia, skúste to s ňou, i keď predchodcom neholdujete. Stúpajúci komerčný úspech série je obdivuhodný, producent Akiva Goldsman má kľúč od zlatej bane, stojacej na centových základoch. ()

verbal odpad!

Do třetice všeho zlého. Paranormální pasivita konečně vykrystalizovala v Abnormální peachovinu! Ale co. Několik synů Davidových zase naškrábalo pár nuzných mega a hlavně, že ti pitomci na to furt lezou do kina! Mohutně inspirován a poháněn mamonem jsem už včera večer nainstaloval do naší manželské ložnice svou stařičkou VéHáEsku, takže tak za rok očekávejte nekompromisně brutální horor a opravdovou "pokleslou" zábavu! Bude to mít čtyři nervydrásající hodiny, z čehož tři a půl budete čumět na to, jak znuděně spím a zbývajících třicet minut budu pod peřinou pouštět duchy. Teda kecám. Aby jste se opravdu posrali strachy, půjdu se kolem třetí napít, spadne mi z linky hrnek a rozhoupe se mi v kuchyni lampa!!!!! To je terror, co?? A aby toho nebylo málo, nahraju pak na tytrubko.com pětihodinový ředitelův řez, jenž bude obsahovat dokonce všech nekonečných třicet sekund děsuplného, manželského sexu a dokonce zvažuji, nemrsknu li do závěru naprosto exploitační návštěvu tchýně!! To už by ale mohly slabší povahy omdlévat hrůzou.... ()

J*A*S*M

Se sérií Paranormal Activity mám jeden problém. Ta obsese všech členů rodiny (napříč generacemi) se neustále natáčet na kameru působí strašně strojeně. Kvůli tomu, že je potřeba divákovi usnadnit orientaci v ději mezi jednotlivými strašícími scénami, se tam ti lidé natáčejí i v situacích, kdy by se žádná skutečná persóna nikdy nenatáčela. Nejlepším řešením tohoto negativa by bylo upuštění od stoprocentního podílu doku záběrů, tzn. aby většinu filmu pořád tvořily noční záběry z kamer, ale dějetvorné posuny byly snímány normálně jako hraný film (takhle to dělal například nedávný found footage Undocumented. Pokud jste ovšem schopni na tuhle hru přistoupit, máte vyhráno. Paranormal Activity 3 je nejstrašidelnějším dílem série. Perfektně fungují lekačky (a je jich fakt hodně), v průběu celé stopáže se drží napětí (přičemž sem tam vyskočí do hodně velkých výšin) a v závěrečných pěti minutách jsem měl poprvý za ty tři díly pocit, že v tom baráku je přítomný fakt jakože kurva velký zlo. Herci jsou velmi dobří, působí autenticky. Chování postav je teda občas hodně sporný, uznávám, ale to už je holt dáno paradocu formou. Další bod - mytologie. Ta prequelem nabyla takové zajímavosti, že chci další díl a nejlépe co nejdřív. Zatím všechno dává smysl, nic si neodporuje, jen prostě zbývá prostor další věci odhalit až v pokračováních. Je víc než jasný, že takto koncipovaná frančíza nebude sedět všem. Někomu zdejší pomalé strašení bude připadat nudné, někdo nezkousne formu, někdo se ztratí v mytologii. Namachrované kecy lidí, kteří už od trailerů mluví o "stejné sračce jako minule", pak se podívají na první CAMrip a s ostatními stejně mentálně postiženými jedinci se začnou plácat po ramenou s tím, že měli pravdu, jsou nicméně slušně mimo mísu. Evergreen s hloupými Američany a jejich nepochopitelně utracenými miliony na pokladnách kin už se taky začíná ohrávat - u nás to s výhrou Tří mušketýrů 3D o stejném víkendu nebude o tolik lepší, ne? Na druhou stranu, jak se do hejtování libovolné série dostanou emoce a předsudky, je konec s racionální diskuzí, to je stará známá a přirozená věc, takže už mě to tolik nepřekvapuje. Zvyknul jsem si u Saw. No a pak mám na srdci ještě jednu věc, ale to už se neobejde bez SPOILERŮ, takže bacha... Spoiler: Co se týče scén, které byly v traileru, ale ve filmu se neobjevily: Po celou dobu očekávání PA3 (i před trailery) bylo zřejmé, že se děj bude točit kolem toho, na co Kristie a Katie vzpomínají v předchozích dílech - události, které se jim staly, když byly malé. Vzpomínají tam na to, jak pořádaly různé seance, do domu jim chodili různí divní lidé, Kristie byla pořád vyděšená, shořel dům. Všechno tohle se inzeruje v trailerech, ale NIC z toho není ve filmu. Z toho plyne překvapení ( = pointa) - ve trojce nakonec nejspíš vidíme něco, na co si sestry v dospělosti vůbec nevzpomínají! Vyvrcholení trojky otvírá spoustu možností. Holky ani matka (která nemusí být mrtvá) si po rituálu nebudou na nic pamatovat (jako Kristie na konci dvojky) a může se jet vesele dál. Strašlivé události vzpomínané dospělými sestrami (včetně onoho požáru) tedy možná teprve přijdou. Toto celé je jen moje úvaha, ale myslím, že je vzhledem k předloženým "důkazům" celkem legitimní. V tomto světle je pak nadávání na tvůrce (ti hajzlové naslibovali něco, co nesplnili!!!) přesně opačnou reakcí, než která by byla vhodná. Velmi šikovně překvapili :) Konec spoileru Horror movie of the year () (méně) (více)

Isherwood

I přes recyklaci všeho dobrého i špatného z minula, nejlepší díl série – ty malé holky sklízí sympatie na všech frontách. Nejzajímavější na celém projektu je ale asi nakonec jenom to, že trailer je jeden velký fake. Což ale otevírá dveře k jedné zajímavé teorii, viz. J*A*S*M. [Extended cut.] ()

T2

Rozpočet $5miliónovTržby USA $104,028,807Tržby Celosvetovo $207,039,844Tržby za predaj Blu-ray v USA $4,029,350 //počet predaných kusov 201,568║ Až na pár slušných scén opäť neskutočne vatové(aj to dve "ľakavé" scény sú len tak pre pobavenie mimo strašenia duchov) a nedomyslené, ťažko povedať akú výpovednú hodnotu od toho tvorcovia čakali, je to len guláš chvíľkových nápadov, nehorázneho klišé, ťažko pochopiť a to už po 3x kto by ostal v dome kde straší??? A nechal svoje detičky vystaviť čudesným výjavom. Osobne je to podľa mňa jedna z najhorších filmových sérii čo kedy vznikla. /15%/ ()

Rob Roy

Tobyho doma mít nechcete -- Výborná Trojka, která v mých očích snad i předčí druhý díl. Koncept je stále stejný, ale díky zasazení do minulosti dojde k několika příjemným osvěžením. chytrý Nápad s oscilační kamerou, humor, osmdesátkový design a hlavně působivý casting hlavní dětské role. Pokud ale autenticita, dokumentárnost a styl strašení téhle série není váš šálek, tak u třetího dílu budete nejspíš trpět stejně jako u minulých. A pokud jste viděli trailer (já ne), tak jste v prdeli taky, protože většina těch děsivých věcí z něj se do filmu vůbec nedostala - skoro to vypadá na možnost nějaké extended verze. Spolu s Insidious nejlepší letošní "home horor" a ty prachy jim přeju. Pokud se tahle série skončila, tak neva, ale pokud se bude pokračovat s podobně dobrými nápady, tak si ještě jeden díl rád dopřeju :). P.S. Zpětně jsem si pustil druhý díl a příběhová mytologie do sebe působivě zapadá. I tak je ale pořád co vysvětlovat. Po obrovských tržbách prvního dne promítání nepochybuji o čtvrtém dílu ()

tron

Séria ma v štvorke pomaly ale isto prestáva baviť. Kým prvé dve časti ma bavili (dvojka dokonca možno troška viac, lebo som čakal tupý sequel a ono sa z toho vykľulo niečo úplne iné, šikovnejšie a originálnejšie), pri trojke som sa pristihol, že sa nudím. Našťastie to nebolo zlé, nebolo to dlhé a malo to niekoľko hnusných (v dobrom) scén (Krvavá Mary, finále). No predsa len... tretí raz ma už nebaví čakať 15 minút na to, ktorý z desiatich obrazov na stene sa pohne o 35 centimetrov (prvé dva razy ma to bavilo, ehm). ()

B!shop

Vlastne opet to samy. Je sice fajn, ze se povedlo navazat na predchozi dily a mame tu jakejsi prequel, kterej by mel vse vysvetlit, jenze zaverecny vysvetleni je spis lehce usmevny. Jinak to je proste klasika, neustale dokola sledovani tri mistnosti, kde se vetsinu casu nic nedeje a kdyz se clovek poradne nesoustredi, tak ma sanci o nejaky to pohnuti predmetu nebo zavreni dveri lehce prijit. Ale je fakt, ze obcas je film vcelku mrazivej a tahle serie je jedno z mala, kde mi rucni kamera nevadi, ale je tu naopak k dobru. O fous lepsi nez druhej dil, ale zadnej zazrak. ()

Flipnic

Ano, takže shlédnuto, a přesně jak jsem čekal. Naprostá kravina, 50 min se nic neděje, pak něco ano. Postavy spolu snad ani nekomunikují jako rodina, způsob snímání kamery mne po chvíli neuvěřitelně vytáčel a hlavně naprostá neoriginalita!! Ta série už nemá prostě co nabídnout, pořád to stejný. Noc, bum! slyšel jsi to? jde tam nic. Pak to vygraduje ... Prostě tohle ne, pokud mám tohle srovnat s kousky jako je Noroi či Insidious (ve smyslu intenzity strachu), tak tohle se proti tomu pohybuje naprosto ve sračkách.. ()

Asia_Power odpad!

A máme tu v pořadí už třetí díl hororové série Paranenormal Debility, kterej může hrdě hlásat, že je stejnou sračkou jako jeho dva předchůdci. K filmu jsem byla donucena, takže se mohu utěšovat, že jsem si tu píčovinu alespoň nevybrala dobrovolně. A nyní co se ve filmu děje - Hovno, hovno, kecy, kecy, hovno, hovno, bum židle , bum stůl, hovno, hovno, juuu důchodci, juuu jóga, hovno a pak konečně konec filmu....a já se přiznávám, že bych radši koukala 83 minut na to jak mi roste nehet na palci pravé nohy, než na tohle. NIKDY VÍC !! ()

Bloody13

Zvěsti, co mluví o trojce jako o nejlepší části paranormální série, mě míjely už od začátku. A dobře jsem udělal, jelikož tenhle přírůstek do další megaúspěšné hororové mašinérie je zcela zbytečný, a to i přesto, že prohlubuje (ale nevysvětluje) jakousi mytologii hlavní hrdinky. Už dvojkou jsem pohrdal, ale nejnovější díl mě přesvědčil o vyčpělosti bůh-ví-jak-dlouhého seriálu. Sice přibylo lekacích scén a jsou celkově povedenější i lépe načasované, ale ta snaha vydolovat ze značky každičký dolar je až příliš okatá. Obecně found-footage mi nevadí, ale je v něm důležitá podmínka: uvěřit. A to mi u PA už dělá závažné problémy. Ne, fanouškem téhle série asi vážně nebudu. ()

Zeck

Panečku, tentokrát tam nebyl jen jeden fádní stín, ale rovnou létaly židle! Skutečně nevím jak velká sračka musela být dvojka, když tento prázdný shit bez scénáře někdo chválí jako skvělý posun vpřed. Fakt, že kazetová kamera z 80. let má lepší obraz než leckteré dnešní digitální HD kamery jsem v rámci "real nahrávky" ignoroval, ale nemohl jsem nevidět ten trapný pokus o příběh, který selhal snad ve všech směrech. Do teď jsem vlastně nepochopil celou pointu filmu a pokud už čumím na trapný horor o nahrávání duchů na kameru, nehodlám jí pak zjišťovat na diskuzích jenom proto, že scénárista byl kokot a režisér ještě větší. Uznávám, že jsem se párkrát lekl, bohužel ne díky gradaci napětí a nějakém inovativním "baf efektu", ale díky zkurvenému ozvučení, kdy se zvuk zvýšil z vteřiny na vteřinu o 300% při "lekací" scéně, protože rejža je impotentní debil, co neumí pracovat s napětím a tak pokládá za jedinou možnost jak vyděsit diváka, nechat mu popraskat okna v baráku. Vyždímejte to prase pořádně, snad to 10. pokračováním skončí... 20% ()

pan Hnědý

PA3 má tísnivou atmosféru, kterou nejen vidíme, ale i cítíme. Rozvíjející se prostředí ještě o třídu výš než v předchozích dílech. Vše působivě do sebe zapadá. Nejen, že hororový žánr filmařiny se připravuje v předchozích dílech po hodinové stopáži, tu se na nás chystá už od prvních desítek minut. Tvůrci splnili naše očekávání. Série PA je novodobá hororová seance, která je hodně sledovaná. Joost se Schulmanem jsou výborní, a pokud dostanou více peněz, máme se na co těšit. Paranormal Activity 3 je nejlepší díl ze všech, a vůbec neuškodí, když si pustíte právě trojku, i když jste neviděli předchozí díly. ()

somnar

Gradující nápětí, spousta nápadů a nečekaně i humor. A pak totální šok. Zdaleka nejlepší díl série - a to i přesto, že mě ta satanská nadstavba nijak extra nebere. 80% ()

TeeAge

|| Scenár: Christopher B. Landon / Based on characters by Oren Peli | Hudba: - | Produkcia: Oren Peli, Jason Blum, Steven Schneider, Akiva Goldsman | Distribúcia: Paramount Pictures | Štúdio: Blumhouse | Rozpočet: 5 miliónov $ | Tržby: 205,703,818 $ || Opať výborné, ako u predchádzajúcich dieloch, gradácia skvelá, no sektová tematika na konci uberá z mystiky čistého zla. Trochu hustší záver, a bolo by to opäť za 4 nadpriemerné. ()

Eliott

Za mě asi nejlepší a nejstrašidelnější Paranormal activity. Plusové body obzvlášť za ty otočné kamery a pak hlavně za samotné finále u babičky. ()

akisha

Upřímně - Paranormal Activity nikdy nebyl můj šálek čaje. Nebo alespoň první díl. Nicméně s hororovou krizí došlo i na trojku. A i když pro mě otravné neduhy spojené s dokumentárním hororem nezmizely, tak považuju trojku za dost slušnou hororovou záležitost s dobrými nápady. Z nichž například pravidelné otáčení kamery je dost dobrý prostředek, jak navodit napětí a strach. Vytušíme, že něco uvidíme, a jak kamera pomalu najíždí, ukáže osobu u stolu, ale zase se otáčí a pak zase vrací - tady mi přišlo, že opravdu využili potenciál doku-záběrů. Navíc je fajn, že použití kamer je tu jakž takž ospravedlněno, takže z větší části odpadá nelogický tahání kamery všude sebou. I finále je uspokojivý a obě holčičky nelezou na nervy, za což je další palec nahoru. Pro mě lepší, než nezáživná jednička. ()

Falko

Zatial som dvojku nevidel, ale trojka sa mi pacila prinajmensom rovnako, ako jednotka. Herci boli sympaticki, napätie stale viac gradovalo s prichadzajucimi minutami, lakacky boli vydarene, proste nenudil som sa. Mam len obavy, ze dvojka je asi naozaj najslabsia po vsetkych tych hodnoteniach, ale snad sa k nej aj tak dostanem niekedy, pretoze tieto filmy ma jednoducho bavia. Zaujimave rozhodnutie bolo nepridat ziadnu hudbu do filmu, ale nechat proste len bezat kameru na stative, ktora sa kruti dolava a doprava, dolava a doprava a ste v napäti, ze co sa preboha teraz ma stat :-) Kedze som to videl v kine, napätie bolo o to väcsie, ze zvuk bol velmi hlasno a velke platno len zvysilo zazitok filmu, takze hodnotenie je u mna rovnake, ako aj pri jednotke. 80%. _________ Christopher Nicholas Smith - (Dennis) +++ Lauren Bittner - (Julie) +++ Chloe Csengery - (Malá Katie) +++ Jessica Tyler Brown - (Mladá Kristi Rey) +++ Dustin Ingram - (Randy Rosen) +++ Brian Boland - (Daniel Rey) +++ Produkcia: Akiva Goldsman +++ (Videl v kine 15.11.2011) ()

psy.cho

Lepšie ako dvoja to určite. Ale na nejaké to napätie si treba počkať, ako je to známe aj v dvojke či v jednotke. Škoda, že tých strašidelných scén nebolo o niečo viac, určite by si potom zaslúžilo vyššie hodnotenie. ()

Nejúspěšnější filmové studio roku 2011

Nejúspěšnější filmové studio roku 2011

04.01.2012

...je Paramount Pictures. Včera jsme tu s Rogerem Ebertem sténali nad dramatickým úbytkem diváků v kinech. To samozřejmě neznamená, že by se tok peněz v Hollywoodu zastavil. Nejlepším hráčem loňska… (více)