Tisíc a jedna noc (TV seriál)

• Turecko

1001 Gece

• Turecko

Binbir Gece

Tisíc a jedna noc

Telenovela / Drama / Romantický

Turecko, 2006, 180x45 min

• Socraates

Já nevim no, Turci tohle dílo taky možná zrovna nezbožňujou, ale třeba je pro ně snesitelnej aspoň ten hudební doprovod ala "kobro, polez z pytle ven" ... Mě na tom sralo uplně všechno - dva díly (ze zvědavosti) stačily.(7.2.2011)

• duklak2

Ze seriálu mám zvláštní pocit. Kladný i zároveň záporný. Velmi je mi sympatický majitel společnosti. Líbí se mi jeho vystupování a též "kamenný" úsměv:-) Šeherezáda mě připomíná lehce Mahulenu Bočanovou:-) Není to dokonce ona?:-) "Miluju" lidi, kteří když uvidí žánr telenovela, tak ji hned "hází do odpadu":-) Kolik jste viděly dílů? Tuto telenovelu řadím mezi ty lepší. Hodnotím dvěma hvězdami a to hlavně díky skvělé hudbě.(8.2.2011)

mé osobní hodnocení je odpad, ale...Tímto svrchovaně zvyšuji své hodnocení na pět hvězdiček, z prostého důvodu, ať už máme pokoj od určitých jedinců, nechť je některým jedincům zadostiučiněním, toto zvýšení. viz. citace z dnešního dne ________ " Ctihodní a vážení, do vašeho klubu jsem se zaregistrovala jenom proto, abych vám mohla napsat, co si o vašich názorech na filmovou a seriálovou tvorbu myslím. Občas se podívám na vaše hodnocení abych se lépe orientovala, co stojí za shlédnutí a co ne, ale po vašem hodnocení seriálu Tisíc a jedna noc jsem se přesvědčila, že jste tady jenom stádo ovcí na čele s kozlem verbalem. Místo seriozního zhodnocení telenovely, jste se uchýlili k naprosté dehonestaci bez znalosti věci, a bez jakéhokoli seriozního zhodnocení. Pokud vás telenovely nezajímají, a máte jiný zájem, nehodnoťte je. To je jako by naprostý odpůrce akčních věcí, hororů, boxu nebo fotbalu, hodnotil kvalitu této produkce. Ve svém hodnocení TJN jste shodili úplně všechno, od scénáře, přes řemeslo, výkony herců, hudbu, ale největším trnem v oku vám byla země, ve které seriál vznikl. Projevili jste tím malost a ubohost českého člověka, který na vše, co je z jiného, než euroamerického teritoria pohlíží jako na "sračku". Na rozdíl, od vás "znalců" jsem se podívala na celý seriál, v originálu s titulky. Musím říct, že nic tak úchvatného jsem ještě neviděla. Přistupovala jsem k seriálu s podobnými předsudky, jaké máte vy, ale dala jsem tomu šanci. Tato vaše kritika vás usvědčila z nejen z netolerance, ubohosti a hlouposti ale i z bezbřehé nevědomosti. Nedivím se, že tento seriál byl s úspěchem přijat v krajinách, kde slovo úcta, čest a odpovědnost ještě něco znamená, na rozdíl od naší promiskuitní společnosti, kde tyto slova znějí pomalu jako nadávka. Máte plná ústa inteligence, ale sami se svým projevem shazujete na úroveň orangutánú, nebo šimpanzů. Mimo jiné jste nevybíravým způsobem zkritizovali hudbu, vůbec jste nezaregistrovali, že kromě původní tvorby excelentního skladatele Kirace se tam uplatnilo to nejznámější a nejlepší z klasické hudby. Dále jste kritizovali dialogy, zaposlouchejte se někdy nad vašimi vlastními dialogy, které vypouštíte z úst. Také to není žádná románová mluva, a podle nejčastějšího českého slova, bych si myslela, že ČR je státem volů. Pokud vám vadily dlouhé pohledy postav a reálná délka scén, chtěla bych vás upozornit, že náš život se přesně z toho skládá. Každá žena mi potvrdí, že když se svého partnera na něco zeptá, tak ten někdy odpoví, ale častěji jenom čučí. Proč se divíte, že v seriálu to ukázali jak to je, a že z něj neudělali klipový pořad. Nebo vy žijete v klipech? Jeden "znalec" dokonce vyzvedl český dabink. Toto mohl napsat jenom totální ignorant, protože pan Šťastný, který daboval hlavní postavu dialogy jenom přečetl, a tím také přispěl k pohřbení seriálu. Kdyby jste se zaposlouchali do originálních hlasů herců, zjistili by jste, že pan Šťastný nesahá svým projevem originální předloze ani po kotníky. Tím jsem se dostala k výkonu herců. Ti naši, i vámi opěvovaní američtí Oskarové by se měli od tureckých herců učit co je to erotika (místo vulgární nahoty a postelové gymnastiky), jak se dá o emocích mluvit pohledem a ne jen řečmi, a mohla bych pokračovat. Pokud jste to v seriálu nezaregistrovali, tak jste emocionálně slepí, a nemáte tu schopnost vnímání. Na závěr jenom tolik, že pokud i ostatní hodnocení věcí, které tady hodnotíte má podobnou vypovídací schopnost, jako hodnocení Tisíc a jedné noci, tak je vaše snažení podobná sračka, jako vaše hodnocení TJN. " ______ snad má teď ona nebohá klid, aneb co pro tupé lidi neudělat(3.3.2013)

• Hromino

Zkoušel jsem svoji výdrž a natřikrát jsem zkoušel shlédnout alespoň jeden díl. Neúspěšně. Ach, pokaždé, když vidím podobné skvosty jako je tohle, nestačím se divit, jak tvůrci zvládli natočit takováhle díla se smrtelně vážnými úmysly.(9.2.2011)

• Pethushka

Jsem poměrně chytlavá na seriály všeho druhu, ale po velké snaze a zhlédnutí prvních pár dílů uznávám, že v tomto případě to opravdu nejde. Celé je to zbytečně protahované a tragické. Překvapujeme mě poměrně vysoké hodnocení na IMDb oproti tomu našemu na csfd.(6.2.2011)

• - Ve čtrnácté epizodě se v televizi objevil animovaný film Lví král (1994). (fiLLthe3DD)

• - Během scén, kdy se Bennu Ataman (Ceyda Düvenci) přestěhuje do domu, ve kterém žije Šeherezáda (Bergüzar Korel), je možné všimnout si, že záběry z jeho předchozího i nového bydliště jsou natáčeny ve stejných místnostech, pouze s pozměněným uspořádáním interiéru. (Dlee)

• - Onurův (Halit Ergenç) kůň se jmenuje Šah Šahriár, tedy stejně jako král z díla "Pohádky tisíce a jedné noci". (fiLLthe3DD)