Tisíc a jedna noc (TV seriál)

• Turecko

1001 Gece

• Turecko

Binbir Gece

Tisíc a jedna noc

Telenovela / Drama / Romantický

Turecko, 2006, 180x45 min

• paascha

Dramaturgie Novy je zřejmě v žoldu nějaké konkurence, která chce Novu smazat z obrazovek. Jinak si zařazení tohoto osmanského pokladu do primetimu neumím vysvětlit.(9.2.2011)

• ConanVJ

pěkná sračka!!!!! 0%(8.2.2011)

• SeBig

Nejlepší seriál na světe..(14.2.2012)

• Katullka

Chtěla jsem být vtipná a pak jsem se na to vysrala a dala odpad! Teď nevím, jestli neodpojím televizi..(17.2.2011)

• NinadeL

V 90. letech nikdo nechápal, na jaký televizní formát hřeší Manuela. A nikomu to nevadilo. Po roce 2000 společně s Esmeraldou a dalšími kasaštyky Delie Fiallo národ pochopil a po nezbytně nutné době "poznání" se ukázalo, že podobné seriály dokážeme točit také, takže se přestaly nakupovat. Logice věci také pomohl rozvoj kabelových TV jako Zone Romantika nebo TV Doma, telenovely se ukázaly maximálně vhodné jako doplňková výplň Novy Cinemy a Barrandova a tím to také mělo zkončit. Kdo by pátral po tom, že existují také sexy odnože a podobně? Proč tedy najednou máme být svědky opačného vývoje, jenom kvůli tomu, že by telenovela z východu měla být jiná než ze západu, to je mi skutečně záhadou. Ale díky za ty dary, že ten primetime nevyšel... Aha, takže už vím, jak je to doopravy. Odposlechnuto ze života. Cílový divák je skutečně 60+ a jsou to muži i ženy, kteří mají po celá léta jen základní nabídku TV programů a k internetu mají daleko. Oceňují nádhernou výpravu, dějovost, která zaujme hned od prvního dílu a hlavně, slušnost. V tomto kontextu jinak naprosto opovrhující takovými filmy jako je Nestyda a i českými seriály. Takže ano, zabrala exotika a neotřelost příběhu, který staví na hodnotách, které běžná populace už pozbyla.(16.2.2011)