poster

Tisíc a jedna noc (TV seriál)

 • Turecko

  1001 Gece

 • Turecko

  Binbir Gece

 • Slovensko

  Tisíc a jedna noc

Telenovela / Drama / Romantický

Turecko, 2006, 180x45 min

 • MM_Ramone
  odpad!

  Stoosemdesiat dielna turecká telenovela. Absolutný hnoj jak po obsahovej, tak po technickej stránke. Nedá sa na to pozerať. Idiotsky naivný, romantický príbeh a príšerné herecké výkony. Úplne dno. Lenže je tu ešte jeden omnoho nebezpečnejší aspekt, než len to, že je to ukážková filmárska sračka. Je to maskovaná propagácia arabského spôsobu myslenia, ktorá má touto formou oslabiť už aj tak slabú úctu Európanov ku svojej vlastnej kultúre. Súhlasím s uznávanou slovenskou herečkou Zdenou Studenkou, ktorá sa na margo tohto seriálu vyjadrila slovami: "Neviem, či si niekto uvedomuje, že aj takto si púšťame moslimský svet do svojich domácností." Ja si to uvedomujem a aj preto tento titul označujem ako nechutný, arabácky odpad!(22.3.2011)

 • genetique
  odpad!

  Ja by som rád vedel, že kde sú teraz všetci tí ľudia čo to pozerajú a ospevujú. Tak sa teraz neostýchajte a capnite sem päť hviezd! Alebo sú potom všetci užívatelia na čsfd normálni a vzdelaní ľudia. Ak áno, tak klobúčik dole, pretože toto dokazuje mentálnu úroveň celého národa, keď to dokáže sledovať jeho celá pätina. Tučných 0%.(30.1.2011)

 • Niktorius

  Dovolím si malý komentář na základě jednoho dílu zkouknutého na YouTubku (se slovenským dabingem): Binbir Gece dějově vychází z klasické jihoamerické telenovelové šablony, avšak obsahuje i některé prvky typické pro audiovizuální tvorbu Blízkého východu a přilehlých oblastí. A tu je právě ten problém. Pro turecký mainstream (podobně jako pro ten indický, arabský, nebo třeba íránský) je určitá míra celkové exaltovanosti typická. Zde ovšem nabývá opravdu extrémních rozměrů a tak se všechno odehrává strašně pomalu, každou chvíli je nám - bez možnosti odmítnout - nabízen detailní pohled na přeafektované grimasy zuřivě přehrávajících herců a i když jedna z postav třeba jen vchází do dveří, tak do toho hříme ultradramatická hudba, jako by se právě hroutily hradby Konstantinopole. Nedivím se, že český divák má problém tohle skousnout. _______________ Zdejší záplavu odpadů ale i tak vnímám jako z velké části demonstrativní a jsem přesvědčený, že kdyby se seriál bez hřmotné publicity objevil v nějakém nenápadném vysílacím čase, neměl by o nic horší hodnocení, nežli třeba Ošklivka Betty, nebo naše domácí Růžovka._______________ V Turecku je k dispozici pro nás neuvěřitelných 181 televizních kanálů a telenovely jako je tato vznikají jednoduše za účelem vyplnit vysílací čas něčím (výrobně i "umělecky") nenáročným, co není potřeba sledovat kontinuálně, aby divákovi neutekl děj. Že z toho Nova - nadržená z úspěchu seriálu v balkánských zemích a u slovenských sousedů - udělala událost roku, která si zaslouží prominentní místo v prime timu, to už je věc druhá...(7.2.2011)

 • korbitch22
  odpad!

  Tak fajn,televize Nova definitivně degradovala na to nejspodnější dno,které si zaslouží jedině opovržení!Chtělo se mi z tý televize blejt už nějakej pátek a teď si zarazili definitivně hřebíček do těch svejch dutejch hlaviček.Když sem viděl tu jejich megakampaň,k týchle sračce,že na to čumělo skoro milion a půl lidí...pak sem viděl na ČSFD 4%...bylo mi jasno,ale nejsem pokrytec a jeden díl sem si schlédnul,abych měl právo tuhle blitečku zhanit!Není to to nejhorší,co jsem kdy viděl,ale odpad to je a čistokrevný,prostě telenovela vole!tohle je pro báby a starý uplakaný pany a jestli na to kouká někdo jinej,tak je to prostě debil.Jestli se z těch milonu a půl dementů,počet nesníží aspoň o 50%...doufám že hodně lidí bylo pouze zvědavých jako já...tak je český národ definitivně ztracen.Turecko fuj,fuj a ješte fuj a že to má na imdb 5,5 z 10 přisuzuji jedinému,ten server byl trapnej vždycky a choděj tam kokoti!Hawk donevkusoval sem! p.s. Verbale ty si ale.... :-D(8.2.2011)

 • Kimon

  Óóó, díky TV Novo, opět dokazuješ, že nejsi hodna mého diváckého času. Nyní už na TV Nova sleduji pouze události v hlavním večerním čase, i když i v tomto případě občas uvažuji o odchodu. Tedy, k definitivnímu odchodu od obrazovky TV Nova. 180 dílů srdceryvných scén a přitroublých dialogů, toť krůček k definitivnímu exitu kulturního cítění duchem prostého TV nováka.. Gratuluji, jen tak dál..... opravdu mě zajímá, zda TV Nova tento poklesek odvysílá až do konce....(7.2.2011)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace