Parkování

(Finsko)

Irsko / Finsko, 2010, 90 min

Darragh Byrne

John Conroy

Krásné drama v doprovodu černého humoru z prostředí života v autě a nejenom v něm.(6.6.2013)

Černohumorné drama o tom, že i ztroskotanci mohou mít rádi život. Skvěle zahrané a s nádhernou hudbou.(2.3.2013)

Nesmírně smutný film, o to smutnější, že působí zcela věrohodným, pravdivým dojmem. Není to kritika společnosti, je to snímek bezvýchodné situace ztroskotanců, se kterými si život zahrál nepěknou hru. Herci jsou tak přesvědčiví, jako by ani nehráli, i přes rozvláčnost si vyprávění nenechává vzít divákovu pozornost.(5.1.2013)

Parkovanie je smutný, chvíľami až dojímavý film o životných stroskotancoch, ktorí vo vzájomnosti hľadajú cestu vymanenia sa z nepriaznivého životného osudu. Je to vierohodne zahrané, s jednoduchým krásnym hudobným motívom, dá sa tam nájsť viacero čiernohumorných scén i humanistické poslanie. Tak prečo iba 3 hviezdičky? Pretože mi chýba empatia k takýmto typom ľudí a celý film som sledoval bez najmenšej citovej zainteresovanosti.(8.3.2013)

Kopec lidskosti, špetka humoru a kapka hořkosti. Nenápadné severské drama, chladné na povrchu a hřejivé uvnitř. Filmová Výzva 2015 od emma53(8.10.2015)