Květy války

Xiaoding Zhao

Qi-Gang Chen

Kostýmy:

Graciela Mazón

První polovina maximálně zážitková, válečná atmosféra, zpomalená poezie umírání, průhledy barevnou vitráží na oči rozšířené strachem, obětování ve chvílích, kdy už skoro není co ztratit (jen vlastní život pro záchranu dalších) a Christian Bale jako zhýralý pohřebák... Je pravda, že zpomalené efektní zabijácké záběry ve mně vzbuzují podezření ze záměrů polapit diváka do osidel krásy vizuálu na úkor děje, ale v případech děl Zhanga Yimou se nechám lapit dobrovolně a ráda. Bohužel, druhá část se začala za zlověstného bublání nořit do močálu hollywoodského patosu, předvídatelnosti a neuvěřitelnosti až po krk a od ponižujícího utonutí v husté, páchnoucí břečce ji zachránil jen konec, přesto zážitky vítězí nad rozčarováním.(25.4.2012)

Krásnej poetickej film s masturbačním vizuálem, skvělym Balem a bandou pěknejch asiatek.(14.1.2012)

Zajímavé a pěkně vyprávěné válečné drama, které zaujme kvalitně zpracovanými bitevními scénami ale zklame přílišnou lineárností, vyplývající převážně z toho, že prakticky celý film se odehrává na jednom místě (kostel a okolí). Christian Bale je zde pouze pro to aby nalákal americké a evropské obecenstvo ale nemyslím si, že se mu to podaří. Yimou mi více sedí jako vypravěč barevných příběhů, plných soubojů a křehké romance.(19.2.2013)

vedela som, čo idem pozerať, takže ja som bola veľmi spokojná ... :-)(3.9.2013)

Silný, naturalistický, ale příliš natahovaný příběh. Pokud se mu dá věřit, tak jsou japonští vojáci pěkný kurvy (ale co já vím, třeba ostatní nejsou lepší). Zajímavé jsou proměny 1) Christiana Balea a 2) vztahů studentek s prostitutkami. # [viděno: TV, 5.1] # příběh 8 | hudba 5 | humor 0 | akce 3 | napětí 3 | pustil bych si znovu 5(16.6.2012)

• Ni Ni