poster

Květy války

 • Čína

  Jin ling shi san chai

 • Čína

  Ťin-ling Š'-san Čchaj

 • Čína

  金陵十三钗

 • Hong Kong

  Jin ling shi san chai

 • Hong Kong

  Ťin-ling Š'-san Čchaj

 • Hong Kong

  金陵十三钗

 • anglický

  The Flowers of War

 • Slovensko

  Kvety vojny

Drama / Historický

Čína / Hong Kong, 2011, 146 min

Režie:

Yimou Zhang

Předloha:

Geling Yan (kniha)

Scénář:

Heng Liu

Kamera:

Xiaoding Zhao

Hudba:

Qi-Gang Chen

Kostýmy:

Graciela Mazón
(další profese)
Nastala chyba při přehrávání videa.
 • Satan
  ****

  Zhangova velkolepá imaginace a smysl pro pompéznost zde možná kvůli respektu k dané látce není zas až tak markantní, každopádně se jedná o precizní průsečík mezi jeho wuxia filmy a civilními portréty z nedávno minulé či současné Číny. Flowers of War jsou klasickým srdceryvným příběhem o lásce, sebeobětování a na pozadí nankingského masakru silně hrají na city a na kontrast v rámci společenských nebo politických pozic. Ve většině případů to nevadí, někdy už to kulhá ke klasickému kýči (klasické povídání o minulosti postav), ale dá se to přežít už kvůli jinému mentálnímu myšlení a faktu, že film sleduje divák svázán euroamerickými konvencemi. Obě velké akční scény zaslouží absolutorium, mizanscéna a kamera u Zhanga jako obvykle na jedničku s hvězdičkou. Do popředí se (ke konci) dostávají i často přehlížené masky, které plní důležitou narativní funkci. A Bale? Neexistuje lepší ožralej a nadrženej kněz široko daleko... [Přesná stopáž: 146 min](3.1.2012)

 • Vavča
  *

  Yimou Zhang na nejlepší cestě do pekel a k stranickému vyznamenání (už dlouhodobě od roku 2009), film zbytečnější, než předvolební letáky, Nanking z roku 2009 byl mnohem mnohem výše. Neskonale šablonovité, tupé a hlavně prázdné, hvězda je za práci kamery a Christiana Balea. A ta pasáž alá Stolz Der Nation s majorem Li je sakra co? To tady nikomu nevádí, že seriózní filmař, vykrádá Tarantina? Je mi smutno nejen z filmu a jeho tvůrce, zejména však kladného hodnocení ostatních, inu točeno zákeřně nejen pro domácí trh, hanba Vám hříšníci!(6.2.2012)

 • danecek24

  69. Zlatý glóbus (za rok 2011) - nominace (1) - Nejlepší cizojazyčný film, Čína / Hong Kong(3.1.2012)

 • nunka
  ***

  Film inej úrovne a kultúry. Plný agresívnych scén ktoré sú podané veľmi explicitne bez zmilovania s divákom, do ktorých sú jemne vsúvané sentimentálne fragmenty a môj herecký obľúbenec. Pre mňa zvláštne namixovaná filmová elegancia...(3.3.2014)

 • Amroth666
  **

  Z konce filmu jsem fakt naštvanej, protože tvůrci ho totálně ale totálně zazdili. Průběh filmu byl takový nic moc, zbytečně tak o půl hodiny natažený příběh. Jestli mohu doporučit podobné filmy, tak určitě Posledního samuraje, Říše slunce nebo Temný úsvit. Podobnost myslím hlavně v prostředí a v hlavních postavách američanech v asijských filmech. Tento film se ale nejlépe srovnává s Říše slunce, kde si Bale zahrál jakožto malý chlapec v Japonsku ve válce. Jeho výkon tam byl daleko lepší než tady, přitom je to už pětadvacet let zpět. Tímto nezpochybňuju jeho herecké kvality. Ještě se vrátím k tomuto filmu. Vadilo mi, jak vás na začátku film pozve na strhující bitvu a na velké drama pocelý film, ale pak se film začně postupně kazit. Pro mě určitě velké zklamání, protože na tento film jsem čekal asi 3 roky. Snad jindy. ____Život je posvátný dar. ____(15.7.2012)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace