Hněv Titánů

Ira de titanes

Hnev titanov

Akční / Dobrodružný / Fantasy

USA / Španělsko, 2012, 95 min

Prakticky ve všech ohledech lepší pokračování. Více akce, více nadhledu, více vlasů :) Kdyby každý druhý díl "problematické jedničky" vypadal takhle, byl by filmový svět zase o něco hezčí. Prozatím nejlepší akční výplach letošního roku... Více zde.(27.3.2012)

• TeeAge

|| Scenár: Dan Mazeau, David Leslie Johnson / Story by Greg Berlanti / Based on Clash of the Titans by Beverley Cross | Hudba: Javier Navarrete | Produkcia: Basil Iwanyk, Polly Cohen Jehnsen | Distribúcia: Warner Bros. Pictures | Štúdio: Legendary Pictures | Rozpočet: 150 miliónov $ | Tržby: 301,970,083 $ || KeĎ niekto postaví svôj dom na piesku, nemôže očakávať, že bude stáť, ako na skale... Zakopaný pes je ako väčšinou v neschopnosti scenára prehĺbenia postáv. Herecká garda a apokaliptické scény už dávno neboli tak premárnenou možnosťou o klenot s antickým námetom.(25.7.2012)

Mnohem, ale mnohem lepší a zábavnější, než jednička. Kronos je totiž úber záporák a dokonce z něj částečně jde i respekt (v povedeným konečným zúčtování). Co se bohužel nezměnilo, je absence charizma u Sama Worthingtona (ten záblesk v Terminátor Salvation byl - po zhlédnutí Avataru - zřejmě jen optický klam), vyvažuje to ale Rosamund Pike, tu ráda vidím všude. Taky se dá těžko uvěřit, že by se Liam Neeson nechal zachraňovat a nepokosil to všechno včetně Krona na jednu hromadu, ale budiž. A mohli změnit vizáž Háda, takovej hrbatej chcípač s mastnými vlasy, není divu, že to dál jak na vládce podsvětí nedotáhl. (A to Ralph záporáky přece umí, ale jeho Hádes spíš budí touhu hodit mu bůra na svačinu). Ani Édgar Ramírez jako Áres nebyl nic moc a srandovní zapojení Billa Nighy do jeho desetiminutové role potrhlého Hefaista, který působí jako vyšinutější bratr Brumbála, pobavilo. Oproti jedničce i tak obrovský posun do kladných vod a dá se kouknout i opakovaně. Na nic si nehrající zábavná jízda (ale zrod Afrodité z pěny v moři, vzniklé upadeným titánovským údem, to nám prostě neukážou).(27.2.2016)

• Rogue

Připomnělo mi to Mumii3 - akce střídá akci v nepochopitelně nudné devadesátiminutové sekvenci Dodnes nechápu, jak se něco takového může stát. Absolutně nefunkční vztahy mezi postavami být jediný důvod nemůžou...(6.11.2013)

,,PAMATUJ... POUZE KOPÍ TRIUMU MŮŽE PORAZIT KRONA. A TA RUKA JEŽ HO BUDE DRŽET, MUSÍ BÝT TVÁ....“ /// Tak bacha: je to tady samej bůh, zrůda a kudrnáč (no vlastně asi jen jeden, ale sračky nato). Řecký báje prostě jsou ,,poudačky“ pro starý báby a malý děcka. A dobrodružství poloboha hold nebude dramatem ze současnosti (promiň Davide). Film, ve kterým se Perseus, Agenor a Andromeda vydaj zachránit lidstvo, má úplně normální začátek, prostředek uprostřed (jo, tam co máš pupík...) a konec....tam jak konce bejvaj. Nikdo nic nevykládá na přeskáčku a osudy se neprotnou u vás v obejváku, ale tady a naprosto vobyčejně. Lehká, akčně dobrodružná podívaná s milionem triků a spoustou serepetiček, která musela dát spoustu práce. V životě jde vo víc než o Bohy a Titány! (jo? tak to vysvětluj tý holce, co mi povídá: ,,můj bože, to je titán!“ ) Solidní rodinná podívaná (su zpátky u toho filmu...). Vo nic jinýho tady (asi) nešlo. 3a½! /// NĚKOLIK DŮVODŮ, PROČ MÁ SMYSL FILM VIDĚT: 1.) Když chcu mluvit s otcem, musím vylízt na horu (ne do patra, ale na kopec!). 2.) Vždycky jsem snil o okamžiku, kdy si budu moct s chutí zařvat ,,Áresi! Ty kurvo!“. 3.) Jak dopadl v podsvětí Orfeus vím. Ale Perseus? Neznám.... 4.) Thx za titule ,,Mychyy“. /// PŘÍBĚH *** HUMOR * AKCE **** NAPĚTÍ *(14.6.2012)

• Sam Worthington

• - V 72. minutě je možné vidět Argenorovi (Toby Kebbell) zlaté korunky. (dandislav1991)

• - Názov filmu sa objaví v samom závere. (Johnny.ARN)

• - Spoiler: V úvodnej scéne si je možné všimnúť nápis na náhrobku Perseovej (Sam Worthington) manželky v angličtine. (Johnny.ARN)