Manglehorn (festivalový název)

USA, 2014, 97 min

David Gordon Green

Tim Orr
  • Lacike

Su filmy o starych ludoch, ktore su natocene tak, ze bavia aj mladych a potom su filmy, ktore si vychutnate len ked mate spravny vek. Na to aby som si tento film vychutnal este nie som dost stary a dufam, ze este dlho nebudem. Nemam tomu objektivne co vytknut. Proste cela ta zapletka isla uplne mimo mna a nezachranil to ani ako vzdy skvely Pacino. Vysledkom je taky melancholicky pomaly film pre starych ludi.(26.11.2015)

• mickyreed

Pacino je pořád zlatej ... ale při výběru rolí má poslední dobou fakt špatnou ruku :((16.3.2016)

Není na autorský nezávislý film jediný herec v hlavní roli (byť formátu Al Pacina, který ikdy nezklame a nezklamal ani tentokrát) trochu málo? Asi ano, protože nebýt Pacina, film by byl těžce průměrný (spíše podprůměrný).(21.12.2015)

[Febiofest 2015, Praha] Typický zástupce americké nezávislé scény. Průměrné drama, které by měl do podvědomí vytáhnout hvězdný hlavní představitel. A zde to není nikdo jiný než sám velký Al Pacino v roli zabšklého postaršího pana Manglehorna. Neatraktivní námět, děj a ani Al Pacino to nezachrání. Kvalitně natočené, čisté nic.(29.3.2015)

Áno, je to takmer bezdejové, nechce sa to rozbehnúť, možno to prešľapuje chvíľami na jenom mieste. Ale veď nie je práve to na nezávislom filme to zaujímavé? Manglehorn je psychologický ponor do duše jedného skoro penzistu, ktorý prežil nejaký ten život a nie je s ním dvakrát spokojný. Niekedy v minulosti bol a tak sa k týmto chvíľam upína. Dá sa tak však skutočne žiť? Dá sa ešte na poslednú chvíľu vzchopiť a je vôbec možné, aby chlapík potrebu zmeny pochopil? Je to klasický americký nezávislý film, ktorý by takýmto spôsobom natočila asi väčšina tamojších indie rejžou, ale mňa to tak proste baví a bavil ma aj Manglehorn. Ten je aj veľkým hereckým sólom Ala Pacina, ktorý nás takýmito až mini projektami teší určite viac ako v blokbasteroch. Možno budete mať problém so záverom, ale ono to raz skončí tak a potom zasa inak a oba typy koncov (happy, unhappy) majú svoje právo na existenciu na filmovom plátne.(22.6.2015)