Manglehorn (festivalový název)

Manglehorn

Manglehorn

(festivalový název)

USA, 2014, 97 min

Al Pacino mi bol celý film jednou veľkou záhadou. Nemohol som totiž posúdiť, či jeho predstavenie bolo schválne hrané, alebo či už je tak mega starý, že pôsobí dojmom furt natrtkaného starca.(12.12.2016)

V podstatě tradiční one man indie show áčkového herce v podobě varovného příběhu pro muže blížících se do krize pozdního věku. Zatrpklý Pacino zde rozvážně bloumá svým fádním maloměšťáckým životem, v kterém ho doprovází jediný přítel - milovaná kočka Fannie, aby na závěr díky 'ženě za pultem' prozřel a pochopil, že je na čase zase trochu žít, zapomenout na minulost a domnělé křivdy a mít opět rád lidi. // Febio 2015(27.3.2015)

Kdo není indie pozitivní, pro toho Manglehornova odysea nebude. Zasmušilý Pacino se totiž celým filmem jen protoulá a propotácí a s výjimkou občasného záchvatu vzteku si jede ve svém pomalém basetím minimalismu. A čím déle se v něm válí, tím víc mi film sedí, ale na víc než na příjemnou nezvyklou podívanou to nestačí. Některé problémy totiž příliš bagatelizuje a pár maličkostí naopak neúměrně nafukuje. Což je v citlivém tématu osamoceného stáří, kdy jsou partneři pryč, děti příliš dospělé a vnoučata příliš daleko, vyložená škoda.(26.3.2015)

• mickyreed

Pacino je pořád zlatej ... ale při výběru rolí má poslední dobou fakt špatnou ruku :((16.3.2016)

Chápu, že každý hollywoodský starý bard musí mít nějakou svou one-man show. Proč ale tempo takové show musí být na úrovni jejich chůze do schodů a proč si konkrétně Al Pacino nedokáže pohlídat větší kvalitu štábu? Z jeho posledních filmů mám pocit, že je točí jeden z Mimoňů. (Febiofest 2015)(6.4.2015)