poster

Boxer a smrť

 • anglický

  Boxer, The

Drama / Sportovní

Československo, 1962, 102 min

Režie:

Peter Solan

Předloha:

Józef Hen (kniha)

Scénář:

Tibor Vichta, Józef Hen

Kamera:

Tibor Biath

Scénografie:

Anton Krajčovič

Masky:

Anton Gendiar

Kostýmy:

Anna Liďáková
(další profese)
 • Slarque
  *****

  Pěknou řádku let před českými Pěstmi ve tmě přišel ještě lepší slovensko-německý boxerský zápas. Jenže může někdy být utkání vězně s velitelem koncentračního tábora fair play? Peter Solan měl štěstí, že mu soudruzi povolili několik německých herců, ale důležitý je z nich vlastně pouze Manfred Krug. Štefan Kvietik předvedl výborný výkon nejen herecký, ale i fyzický. Box tehdy nebýval tak efektní jako dnes a reálně působí i multijazyčnost osazenstva tábora. Výborné!(26.9.2015)

 • Rakosnicek77
  *****

  Docela překvapení hlavně proto, že jsem film neznal. Pro hlavního hrdinu Komínka celkem beznadějná situace. Kraftovi nemůže dělat rovnocenného sparingpartnera i kdyby chtěl, pro ostatní vězně, je obyčejný špicl a udavač. Boxovat, nechat se vykrmovat s vědomím, že stejně jednou půjdu pod kudlu, asi nedávalo velkou sílu v chuti přežít. Dokonalý film s velmi silným příběhem.(29.3.2015)

 • Derek
  ****

  dosť dobrý scénar a skvelý štefan kvietik. réžia boxerských zápasov trošku pokulháva ale čo môžem chcieť od filmu z roku 62? to boli krásne časy keď sa na slovensku točili (dobré) filmy.(20.3.2004)

 • fleker
  ****

  hééj,,,zvlád sem to i bez titulků,,,trochu překvapení..... .. pro vás, co ste zaklíněný do soudobýho boxu to bude místy usměvná podívaná....žádnej majk tajson a jeho "..tak dlouho se chodí sdžbánem pro vodu.."...tohle je docela jinej styl ... stravenky na vobědy se tu nerozdávaj....kýdlu maximálně tak tvrdej chleba a špagetu z nosu.... bramboru tady neviděli roky.......proto vod toho žadnýho rokyho bramboru nečekejte....je to docela legrace, že se takle kdysi vopravdu boxovalo, zlatá ká jednička...jinak očekávejte obvyklou směs společenských událostí.. ráno rozcvička...ve dne práce, vnoci chrupka....mezitím ňákej ten sport... a sem tam kulka do hlavy....však to znáte, taky ste jezdívali na tábor(7.2.2009)

 • LiVentura
  ****

  Výborné... děsivé.(25.9.2015)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace