Režisér Simon West uvádí strhující akční thriller, který se odehrává v New Orleans v době vrcholícího karnevalu. Will Montgomery (Nicolas Cage) strávil osm let ve vězení poté, co se při loupežném přepadení nechal podfouknout. Teď by nejraději hodil svou kriminální minulost za hlavu a znovu obnovil zpřetrhané vazby se svou dcerou (Sami Gayle). Montgomeryho staří parťáci i agent FBI Tim Harlend (Danny Huston) jsou ale přesvědčeni, že kořist v ceně deseti milionů dolarů Montgomery před uvězněním někde ukryl. Když mu unesou dceru a za její život žádají výkupné v hodnotě lupu, Montgomerymu zbývá jediná možnost. Musí uvěřit svým instinktům a spojit síly s krásnou, svůdnou a chytrou Riley Jeffers (Malin Akerman), se kterou se pokusí provést ještě jednu loupež, aby získal dceru zpět dřív, než bude pozdě. (oficiální text distributora)

verbal

Vynikající volba názvu! Tenhle film mi byl totálně ukradený ještě dřív než skončil. Velké, nafouknuté, nudné NIC, na které jeden jen tak hledí, potom řekne "Hm.", a bez mrknutí oka si uvolní disk, aby se tam vešla jiná sračka. Pokud jste někdy prznili gumovou ženu s kouřící hlavou, určitě víte, o čem mluvím. Na první pohled nevypadala holka špatně! Všechen ten měkoučký, pestrobarevný latex, rtíky smyslně vykružující ono lačné "O" a spousta vyzývavě zejících otvorů..... Teprve až po chvíli zjistíte, že to asi ta Pravá nebude! Vybalíte na ni veškerý svůj charm zkušeného milovníka, dokonce použijete i pár špinavých triků, aby měla kamarádkám o čem nadšeně vyprávět, můžete se prostě posrat, abyste ji udělali pomyšlení, a ona jen tak leží a s konstantně strnulým výrazem fixuje strop. Kráva jedna frigidní. ()

Enšpígl

Koukám, že Amerika je opravdu země neomezených možností, kde i jednonohej může dostat lincenci na taxikáře. Ach jo Niki, tolik talentu a ty ho marníš na role, který by zahrála i zahradní konev. ()

T2

Rozpočet $35miliónovTržby USA $304,318Tržby Celosvetovo $6,100,000Tržby za predaj Blu-ray v USA //počet predaných kusov Tržby za predaj DVD v USA //počet predaných kusov ║ rutinná záležitosť s niekoľkými slušnými akčnými momentkami ale ako celok to nedosiahne ani na žánroví priemer /45%/ ()

Fr

,,NENÍ ČAS. VINCENT ŽIJE.“ … ,,- CO? O ČEM TO MLUVÍŠ?“ … ,,CHCE 10 MILIONŮ DOLARŮ A MÁ ALISON.“ .... /// Film o tom, že je špatnej nápad krást něco nejlepšímu bankovnímu lupiči (tak to jsme teda nečekali…). Výhodou těhle filmů je, že si člověk připadá děsně chytrej, protože (překvapení!) ten příběh je S R A Č K A! West není v akčních pasážích špatnej, jen tam nemá co ukazovat, ale má to aspoň ucházející tempo. Do tý doby, než si všichni začnou myslet, jaká že je to náramná jízda (všichni v tom filmu…) - jsem relativně v klidu. Jenže pak záporák přestává bejt zápornej a stává se z něj idiot, stejná choroba napadla dceru (nečum na mě, já žádnou nemám…) a vo policajtech ani nemluvím (páč by mě to stejně nevěřili). Celý to upadá a upadá z těch 3* na 2* a pádu níž zabrání jen konec. (Ty krávo, tak ten závěr překonal všechny vočekávání – dávám 1*!) /// NĚKOLIK DŮVODŮ, PROČ MÁ SMYSL FILM VIDĚT: 1.) Nevěřil jsem, že jde za bílýho dne, za tři hodiny, bez náročnější přípravy, s holkou na podpatcích udělat banku (néé – je to dobře! Žádný udělání holky na podpatcích v bance, za bílýho dne a bez přípravy se tu neřeší!). 2.) Zjistím, že Cage chce vypadat jako Ghost Rider v každým filmu. 3.) Thx za titule ,,vsbzs“ a ,,suniness“. /// PŘÍBĚH * HUMOR ne AKCE ** NAPĚTÍ ne ()

Jara.Cimrman.jr

Neumím vykrást banku PŘED, V ani PO pracovní době, takže doma nemám miliony dolarů vychytrale ukryté v ponožkách ani přistavěné patro ze zlatých cihel. Zkrátka není důvod unášet žádného člena mé rodiny, neboť během čekání na to, až mi liška vyplatí stavebko, by vám unesený projedl víc, než ode mne můžete dostat. To takový Will Montgomery, ten by mohl mít hodně peněz a jestli je nemá, tak je sežene. Plán a příprava na vykradení banky se přece dá zvládnout za pár minut, tak o co jde? O to, že je to blbost? No to sice trochu je, ale já řval smíchy při každé logické dedukci agenta Harlenda a představa, že se nechávám zbít beznohým a bezprstým pošahancem mi taky přišla docela vtipná. S takovým scénářem je těžké uspět, zvlášť když pan režisér nechal napětí elegantně vypařit do jiného filmu. ()

gudaulin

S tím, že se Nicolas Cage v posledních 15 letech objevuje v těch nejslabomyslnějších žánrových produkcích, se dá počítat už jako s konstantou. Škoda, kdysi měl našlápnuto na víc. Simon West je slušný řemeslník, ale blbý scénář se zapřít zkrátka nedá. Nadějně to vypadá tak prvních 10 minut, když sledujete svižně natočenou loupež, a pak už to jde z kopce a ještě níž. Celkový dojem: 25 %. ()

Gilmour93

Kde se fláká Muž zákona Steven Seagal, když New Orleans sužuje zločin? Na liposukční klinice? Zatýká Katrinu? No prostě tam není a Cage, fekální vozidlo vymetající kdejakou žumpu, se zase mohlo realizovat. Tentokráte představuje ohleduplného, citlivého, milujícího otce, jenž tak trochu krade a kterému zhrzený komplic unese dceru, co vypadá jak syn. Skoro jako Komando, chtělo by se říct, jenom s tím rozdílem, že Nicolas neunese kládu a celé je to suchopárný blábol, který mírně osvěží maximálně hlášky Dannyho Hustona. Zkrátka ideální film k nedělnímu podvečernímu žehlení utěrek na nádobí. Jen dejte pozor, až budete rozhořčeně volat Nickovi do Kalifornie, do jaké ohavnosti se to zase namočil, abyste si nespálili žehličkou ucho.. ()

sniper18

Je to úplne priemerný akčný thriller s Nicolasom Cageom v hlavnej úlohe. Má celkom dobrý príbeh o špičkovom zlodejovi, ktorému posledná akcia nevyšla a tak skončil na dlhšiu dobu vo väzení, pričom po skončení trestu netúži po ničom inom, len po kľudnom živote so svojou dcérou. Lenže dcéra je unesená jeho bývalým komplicom, ktorý chce údajné ukryté peniaze z poslednej lúpeže a tak musí bývalý zlodej ešte raz využiť všetky svoje schopnosti, aby zachránil dcéru za každú cenu. Spracovanie je ale až neskutočne rozporuplné, určite musím pochváliť, že sa stále niečo deje, čo v kombinácii s pomerne krátkou dĺžkou zabezpečuje svižné tempo filmu, takže o nude tu určite hovoriť nemôžem, lenže problém je, že to vôbec nefunguje už v úplných základoch, ktoré od tohto typu filmu očakávam. Očakával som seriózny dynamický akčný thriller, v ktorom nebude núdza o napätie a kvôli zápletke a typu hlavného hrdinu aj o premyslené situácie, no to ani omylom. Dynamické a akčné to síce je a to množstvo klišé bez štipky originality kľudne prehliadnem, lenže tu vôbec nefunguje logika, je tu množstvo absurdných situácií a neskutočných nezmyslov, čo v kombinácii s vážnym pojatím z toho robí skvelú paródiu. Ale zase aj toto sa dá čiastočne považovať za klad, pretože úsmev mi z tváre prakticky nezmizol, bavil som sa skvelo. Akcie je tu pomerne dosť a vo svojej kategórii je celkom vydarená. Síce uprednostňujem skôr iné typy akcie, ale aj tak som spokojný, naháňačky, či už automobilové alebo pešie sú výborne natočené a dynamické, bavilo ma aj tých pár krátkych osobných stretov, v akcii sa na to pozerá dobre. Herecké obsadenie je iba priemerné, Nicolas Cage je síce stále sympaťák, ale aj tak ma sklamal, má tu predstavovať inteligentného zlodeja, ktorý prakticky nemá konkurenciu, ale v jeho jednaní sa to takmer vôbec neprejavuje, väčšinou pôsobí presne opačne a navyše miestami nepríjemne prehráva, jeho dcéra mi prišla nesympatická, policajné duo zase smiešne a hlavný záporák je kapitola sama o sebe, nielen, že nevyvoláva žiadny rešpekt, ale je až paródiou na záporáka. Ale aspoň tu majú postavy viacero výborných hlášok. Réžia je na tom dosť zle, Simon West síce bez problémov zvláda akciu, ale inak je tu úplne mimo, nevie vyvolávať napätie, no čo je najhoršie, dodal tomu parodický nádych, čo v kombinácii s hlúpym scenárom už vytvára prakticky až Grindhouse, ale aspoň technická stránka sa vydarila, slušná kamera, príjemný vizuál, k tomu ideálne lokácie, toto sa vydarilo. A o hudbe ani neviem, čo si mám myslieť, takto zábavne trápnu hudbu som vo filme asi ešte ani nepočul. Takže som veľmi prekvapený, ale zase nemôžem hovoriť ani o sklamaní. Skutočne ma nenapadlo, že ešte aj z filmu s takouto tématikou môže nechcene vzniknúť čistá paródia, ale vo všetkých ohľadoch, keby sa ešte trochu posnažili, tak táto kombinácia scenáru, réžie, hudby a postáv by priamo konkurovalo Rodruguezovým filmom. Aj preto sa mi tento film ťažko hodnotí, ale bavil som sa predsa len trochu nadpriemerne, takže nebudem v hodnotení zbytočne kritický. 54% () (méně) (více)

genetique

Budem sa tváriť, že som tento film nevidel. Naozaj zbytočné béčko, ktoré nemá žiadne ambície a bolo to cítiť, najmä na hercoch. Odfláknuté z každej strany. 40%. ()

MMR

Tak podobných filmů je sice spousta, ale akce ani napětí ve filmu nechybělo, tak proč hodnotit nízko, když mě to bavilo, nemám pravdu? ()

Faustka

Cage je znovu ve formě. A už bylo na čase. Když nic jiného, tak je Stolen víc než vhodná příprava pro chystané EX 3…, kde to Nicy jistě parádně rozjede. A místním kritikům vzkazuji… Americké Maliny došly… to víte, Will jim znatelně ztenčil zásoby. ()

Spooner

Další Cageův neskutečně debilní film, jenž svými kvalitami až nebezpečně začíná připomínat téměř současné seagaloviny. Je až neuvěřitelné, jak si někdo myslí, že natočí napínavý a svižný film jen z faktu, že hlavní hrdina vlastně jen furt běhá jak idiot, i když nemusí. Alespoň, že Cage se herecky tentokrát docela krotí. I když pak by to na druhou stranu bylo aspoň nějak zábavné. ()

Xmilden

Simon West nechal Nica Cage uvrhnout do vězení a po propuštění mu šoupnul do ruky plyšáka. Tady bohužel podobnost s Con Air končí. Z poslední tvorby kdysi oblíbeného herce se nejedná zase o takový průser jak jsem si zpočátku myslel. Josh Lucas předvádí jeden z nejhorších výkonů všech dob. ()

paascha odpad!

Když odmyslím spoustu debilních kiksů, které v podstatě zpestřovaly tuto sračku na míru přežití, šlo de facto o hovno. Hovno v ději, hovno ve výkonech, pravděpodobně i hovno v hlavě bulvouna Cage, že to při svých příjmech vůbec vzal. ()

Madsbender

Ničím výnimočný thriller s už dlhšiu dobu nehrajúcim Cageom, ktorého hlavným problémom je, že vďaka snahe o realistickosť sa z neho nemôže stať guilty pleasure, a tak zostáva len 90 minút nudy s prašivým scenárom plným nelogickostí. Rozvádzať to ďalej si ani nezaslúži. ()

Indiana

No žádnej šlágr to sice neni, ale průser rozhodně taky ne. Takovej koukatelnej, lehce napínavej, přesto předvídatelnej film s normálnim Cagem a dobrejma hercema v ostatních rolích. Neurazí, ani extra nenadchne. ()

Pilda17

Oddechovka, která neurazí a ani ničím nepřekvapí. Akce průměrná, napětí nic extra a vše předvídatelné až to bolí. Herecký výkon Nicolase Cage "normální" jako vždy. Lehký nadprůměr si z toho divák odnese, ale tancovat radostí určitě nebude .. 5/10 = 57% ()

liskam

Místy slušný thriller, místy strašná blbost. Stejně tak výkon N.Cage. A teď, kdo za to může..? Režisér podle mě vůbec nezvládl klidnější části filmu a scénář byl naprosto otřesnej. Klady jsem viděl ve střihu a hlavně v hudbě, která velice slušně podtrhávala akční scény. Přesto pouhých 55% Celková naivita a trapnost agentů FBI byla i na mě moc. ()