poster

Sbohem, královno

 • Francie

  Les Adieux à la reine

 • španělský

  Adiós a la Reina

 • anglický

  Farewell, My Queen

Historický / Drama

Francie / Španělsko, 2012, 95 min

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • T2
  **

  Rozpočet $-miliónovTržby USA $1,347,990Tržby Celosvetovo $5,867,000▐ herečky obstoja len príbeh sa nikam zvlášť za celú dobu nedokáže ráznejšie pohnúť, príde to moc statické, príliš komorné poňatie /40%/(21.7.2013)

 • ivishka
  **

  Doslova lesbická rekonstrukce posledních dnů přepychu Marie Antoinetty. Vždy mě zajímalo pozadí takových různých historických událostí - pocity služebnictva apod.. Dost mě pobavilo zařazení tohoto filmu do drama. Už jen pro četnost pádů služebnice bych tu její lesbickou oddanost brala s rezervou sobě vlastní. Jistě je známo, že tento film je tak trochu jemně lesbický - nebo na mě tak působí(dotyky královny a služebné, pohledy hereček na sebe apod..). Je mi známo, že Marie Antoinetta byla zhýralá a nedbala tolik přísné etiketě na královském dvoře, ale postrádala inteligenci, kterou měla její matka Marie Terezie. Ze začátku byla královnou milovanou a poté nenáviděnou... A docela i chápu proč. Diane Kruger v roli Marie Antoinetty byla vcelku přesvědčivá i když se nikdy nepřestanu divit jak zvládá hrát v tolika jazycích. Ukončila bych to takto: „Promiňte, pane, neudělala jsem to schválně.“ Těmito slovy se královna Marie Antoinetta omluvila katovi, jemuž omylem šlápla na nohu. P.S. Mrzí mě, že s historií tento film má pramálo společného.(27.6.2013)

 • Morholt
  **

  Povedená dobová atmosféra, líbily se mi kostýmy a interiéry s exteriéry. Zaujmul i projev představitelky hlavní role, ale marná sláva - bylo to bezkrevné, chaotické a neschopné upoutat. kdyby jste se mě po deseti minutách zeptali, nedokázal bych si vybavit jedinou scénu. Škoda. 30%(7.4.2013)

 • LiVentura
  ***

  Trochu jiný pohled na jeden ze ztěžejních okamžíků dějin svobodného lidstva světa. Velmi "komorní" pohled..(2.7.2015)

 • vesper001
  **

  Mé znalosti dějepisu vypadají jako mé ruční práce: spousta děr a sem tam nějaký šmodrchanec. Nepřesnosti v historických filmech mě tedy příliš neruší a od tohoto jsem očekávala jen nákladné kostýmy a natupírované paruky navlečené na Diane Kruger. Jenomže vzhledem k té drobnosti, že film nemá prakticky žádný děj, má člověk ve výsledku pocit, jako kdyby si ty šaty a paruky prohlížel na ramínkách v zatuchlé skříni, na jejímž křídle je vylepený plakát s Dianou. A navíc mu přes rameno neustále zírala ošklivá lesbická čtečka s pohledem vycpané veverky.(2.5.2014)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace