Lemmy

Dokumentární / Životopisný / Hudební

USA, 2010, 116 min

Jedna vě je, že Lemmy je asi opravdovej rocker. Je to pozoruhodnej týpek, nic proti němu nemám, je mi v jádru sympatickej a hlavně má za sebou poctivou práci a hitů pro spoustu celebrit a dohromady o tom nikdo neví. Takže Lemmy dobrý. Tento dokument se ale podobá "Legendě o svatém Václavovi" a to je rockera velmi nedůstojné. První čtvrthodinu posloucháme různé celebrity, které už před lety "prodaly svou kůži" a nejradši by proto Lemmymu tu jeho stáhly. Tyhle odkvétající typy nás intenzivně přesvědčujou o tom, jakej je Lemmy "Bůh" a jak ho žerou. To to tedy žeru taky....haha! Pak se tam objeví Dave Grohl, bez kterýho se dneska nikdo v Americe neuprdne a ten dokument posvětí jak arcibiskup bigbítu. Řekne, že Lemmy patří do rodiny a tím je vymalováno. Vyprávění B.B.Thorntona jak dostal šek na miliony dolarů- se divím, že mu Lemmy nerozbil hlavu kríglem....a tak dál a tak dál. Tohle fakt není známka punku...to je přesně to, proti čemu se bigbít celý ty léta bouřil. Prachy! 50%(3.1.2014)

Ac jsem si v prvni polovine 90.-tych let hral na metalistu, tak kapela Motorhead me minula. Presto jsem se rad podival na dokument frontmana teto kapely, ktery je velmi sveraznou postavou... Dokument vsak spise nez radu informaci prinasi nostalgicke vzpominky jinych hudebniku a techniku, kteri vzpominaji na stare dobre casy s Lemmym. Tedy nic vyzivneho... Nejvice me tak zaujalo, ze je vasnivym sberatelem vojenskych artefaktu. "Co by jste rekl lidem, kteri vas maji za nacistu?...bla bla bla, az budou mit Izraelci nejhezci uniformy, prisaham, ze je zacnu sbirat"... Monolog syna: "kdyz mi bylo 17 let, tata mi rekl, at si nikdy nic nezacnu s kokainem, at si radeji vezmu speed, protoze ten je zdravejsi"... A taky je dokument dobrou reklamou na Jacka Danielse, ten mi ale taky chutna a neurazilo me to:-)!(27.4.2013)

Mister Kilmister jednou prohlásil, že má rád turné, protože místo ponožek může střídat města. To mě inspirovalo natolik, že jsem si nechal nastřelit na xicht dvě odpudivé bradavice, od osmdesátého sedmého sveřepě odmítám měnit spodní prádlo a hodně cestuju. Doufám, že v šestašedesáti taky budu mít za sebou dva tisíce pichů, vypité jezero Jacka Danielse a vyhulený sklad American tobacco. Zatím jsem stihl jen jednu předčasnou ejakulaci, dva panáky Kedlubnového Bollsu a zakuckání se u elektronické cigarety. Ale život prý začíná až po čtyřicítce! Tento film je jednoznačným důkazem existence Boha, protože kohokoliv jiného by po takové kariéře už nejmíň dvacet let balzamovali. Tak padněte obličejem do prachu, vy nehodní a malověrní, a v pokoře se skloňte před jediným, opravdovým Bohem, který byl zrozen k tomu, aby vám nakopal prdel.(15.12.2011)

Spousta pěkných záběrů s jedinou message - žije.(5.3.2014)

Tak upřímná výpověď jednoho nestárnoucího rockera se jen tak nevidí. Člověk, který měl už dávno ležet naloženej nabalzamovanej v mauzoleu, pořád hraje rock'n'roll, obráží turné, láduje se Jackem Danielsem a klátí fanynky. I po šedesátce! "Lemmy je kurva radioaktivní kovboj." - "Johnny Cash jako hardrockovej motorkář." - "Model z druhé světové války." - "Směs černýho Barta a Mad Maxe." - "Kapitán Hook! Mix kovboje, metalu a rock 'n' rollu." - "Dostal jsem fet pro Hendrixe. Byl to dobrý člověk. Dal jsem mu deset tablet, mě dal tři. Byl velkorysý." - "Nedali byste si nějakýho Jacka Danielse? Jasně, říkáme. Lemmy otevře láhev Jacka a podává mi ho... Napiju se, pak ji dávám Zakkovi, napije se a dává ji zpět Lemmymu. Ale Lemmy už otevřel další pro mě, a dokonce ještě jednu pro sebe. Otvíral nám to jako pivo. Přitom měl pořád lahev v krku. Oh, sakra, ne, ne... "(7.1.2012)