Nebezpečná kořist

Nebezpečná korisť

Prey, The

Thriller / Krimi / Akční

Francie, 2011, 100 min

Le Monde: ÚTĚK ZLODĚJE FRANCKA ADRIENA SE MĚNÍ V DRAMA....... /// Franck je v báni. Krást se nemá, ale on má venku schovaný ty prachy a taky manželku a dcerku. Ty ovšem schovaný nejsou. Krást se nemá, protože ty prachy (většinou) moc štěstí nepřinesou.... Půlhoďka není vůbec špatná! Víc otázek než odpovědí, vězeňskej teror mají na starost bachaři a Albert Dupontel ujde. Nadešel čas zdrhnout (páč musí) a ukázat, že je kurevsky dobrej, všemi mastmi mazanej a celej tak nějak z gumy a neporouchatelnej. (Něco jako James. James Bond - to jen pro představu, co bude.) A bylo !! Vcelku zajímavej příběh, ve kterým už nejde o prachy, ale o to ostatní, je mršenej dementníma věcma – tedy chováním (VŠECH!) a přestože to většinou nerozebírám, tak tady je na tom postavenej děj a zápletka filmu. Debilní závěr ve stylu: jsem nesmrtelnej, chcete dojmout? - taky moc kladnejch hvězd nepobere. Ale všechno se to tak nějak dá zkousnout. Jen musíte chtít! /// NĚKOLIK DŮVODŮ, PROČ MÁ SMYSL FILM VIDĚT: 1.) Miluju útěky z vězení. 2.) V lese jsem potkal rozstřílenýho chlápka. Přestože trpěl jako kráva, odmítl moji pomoc a mlel něco o Maroku. 3.) Chcu na někoho hodit svoje vraždy. /// PŘÍBĚH *** HUMOR ne AKCE * NAPĚTÍ *(22.9.2011)

• Dale

Máme tu dobráckeho postaršieho zločinca, utekajúceho ako srnka so svojim batôžkom pred tuctami policajtov (aj postrelený), bývalého poliša, ktorý preňho aj život položí, typického psychouša a jeho ženu, ktorá jeho úchylku vo vraždení mladých dievčat podporuje a banálny príbeh prekypujúci naivitou... Ešte že tu je aj sympatická policajtka a ženská intuícia, takže sa na to dá ako tak pozerať.(9.8.2014)

Frantíci umí, škoda, že si film neudrží to mega tempo do konce, akce se vypaří, jako pára nad hrncem, ale má to skvělý nádech a napětí. 9/10(23.7.2013)

Další z předlouhé linie francouzských akčních thrillerů, kde hlavní hrdina (vypadá to, že je obdařen superschopnostmi, neb je nesmrtelný) je zase postavou veskrze zápornou, které ale v jejím boji proti všem (a zvláště proti ještě zápornější postavě, než je ona sama) musíte nutně s ubíhajícím dějem začít fandit. A policie se kolem toho všeho, jako obvykle, zase jen tak poflakuje...(7.12.2011)

Naštvanější, realističtější, a dost možná i napínavější (!) odpověď na 96 hodin. Frantíci holt umí - škoda, že jsme všechno už dříve někde viděli, jinak by to bylo za plný počet. Super thriller, který diváka baví od první do poslední minuty. P.S. Drhnutí hlavou o zeď je mňamkou roku, kam se hrabe 127 hodin :-)!(21.11.2011)