Nebezpečná kořist

Nebezpečná korisť

• Kanada

Thriller / Krimi / Akční

Francie, 2011, 100 min

Francie je poslední dobou země, ze které hrozně rád a často sleduju filmy. Některé jsou dobré, některé jsou horší. Nicméně se mi zdá, že jich za poslední dobu je hrozně, až neobvykle, moc. Tenhle mě ale okamžitě sejmul. Jedná se totiž o adrenalinovou jednohubku, která začne titulkami a skončí titulkami. Tak, jak by to u správného akčního filmu mělo vypadat. A jméno Albert Dupontel ve francouzském filmu asi začnu sledovat častěji.(20.12.2011)

• Caminzind

V podstatě bezduchá akční kriminálka s Tarzanem protkaná reklamními klipy na vozy nižší střední třídy. Měli z toho udělat giallo a byl klid, takhle to trochu připomínalo rvačku Petera Griffina s tím žlutým kohoutem (FAMILY GUY). Stačí to takto?(28.9.2011)

Naštvanější, realističtější, a dost možná i napínavější (!) odpověď na 96 hodin. Frantíci holt umí - škoda, že jsme všechno už dříve někde viděli, jinak by to bylo za plný počet. Super thriller, který diváka baví od první do poslední minuty. P.S. Drhnutí hlavou o zeď je mňamkou roku, kam se hrabe 127 hodin :-)!(21.11.2011)

Francouzská verze na terminátora, aspoň co se týče nezničitelnosti hlavního postaršího hrdiny a jeho víceboje, který obsahuje skoky, lety, běhy, srážky, střelbu do živého cíle a neskutečně tupou policii jako komparz...Ovšem pobavilo mě to, protože mám rád Jirku Kulhánka a takhle nějak si představuju hrdiny z jeho brakových románů, až se je někdo pokusí praštit do filmu. Taky chci být ve sto pěti stejně vitální.(9.12.2011)

Při zhlédnutí mě zajímalo, co to vlastně ti Francouzi dneska točí. Z kraje to nezačíná špatně, kromě toho, že o charakteristické atributy z akčních filmů tu opravdu není nouze. Sem a tam děj sklouzává k hloupostem, ale na druhou stranu akční filmy na reálnost z pohledu logiky zajisté moc nehledí. Nicméně zábavnost snímku kompenzuje obsazením hlavní hrdina Adrien (Albert Dupontel), který odvádí slušné řemeslo a hezká komisařka Alice Taglioni (Claire Linné). Leč ve výsledku mohu napsat, že tohle všechno podobně jsem už dříve viděl v jiných filmech.(16.10.2011)

• - V 39. minutě se ve filmu objeví český nápis "Pozor, rozmrazovací postřik", přesto že se děj odehrává ve Francii. České popisy jsou pak k vidění i na billboardech, konkrétně například "Nový Seat Ibiza". (Snorlax)

• - Jedna z akčních honiček filmu byla natočena v Praze nedaleko Hlavního nádraží. (Karrfik)