Nebezpečná kořist

Nebezpečná korisť

Prey, The

Thriller / Krimi / Akční

Francie, 2011, 100 min

Francouzská elegance došla vrcholu, neboť dokázala z kriminálníka udělat hrdinu a vzor ctnosti. A navíc nesmrtelného, protože během těch sta minut by i kočka chcípla tak šestkrát. Ovšem, nehledě na kvalitu a spád celé té jízdy, za tu pravou nebezpečnou kořist považuju Alici. Kdybych takovouhle Alici měl v naší ulici, roztrhám pas, spálím krosnu a do deseti minut by ze mě byl usedlík.(14.8.2013)

"Už máme stovky volání !! Jeho fotka byla v televizi.. Udávání je národní sport.."(5.11.2014)

Francouzská verze na terminátora, aspoň co se týče nezničitelnosti hlavního postaršího hrdiny a jeho víceboje, který obsahuje skoky, lety, běhy, srážky, střelbu do živého cíle a neskutečně tupou policii jako komparz...Ovšem pobavilo mě to, protože mám rád Jirku Kulhánka a takhle nějak si představuju hrdiny z jeho brakových románů, až se je někdo pokusí praštit do filmu. Taky chci být ve sto pěti stejně vitální.(9.12.2011)

Svižný syrový krimi thriller na jedno podívání.(19.5.2015)

Le Monde: ÚTĚK ZLODĚJE FRANCKA ADRIENA SE MĚNÍ V DRAMA....... /// Franck je v báni. Krást se nemá, ale on má venku schovaný ty prachy a taky manželku a dcerku. Ty ovšem schovaný nejsou. Krást se nemá, protože ty prachy (většinou) moc štěstí nepřinesou.... Půlhoďka není vůbec špatná! Víc otázek než odpovědí, vězeňskej teror mají na starost bachaři a Albert Dupontel ujde. Nadešel čas zdrhnout (páč musí) a ukázat, že je kurevsky dobrej, všemi mastmi mazanej a celej tak nějak z gumy a neporouchatelnej. (Něco jako James. James Bond - to jen pro představu, co bude.) A bylo !! Vcelku zajímavej příběh, ve kterým už nejde o prachy, ale o to ostatní, je mršenej dementníma věcma – tedy chováním (VŠECH!) a přestože to většinou nerozebírám, tak tady je na tom postavenej děj a zápletka filmu. Debilní závěr ve stylu: jsem nesmrtelnej, chcete dojmout? - taky moc kladnejch hvězd nepobere. Ale všechno se to tak nějak dá zkousnout. Jen musíte chtít! /// NĚKOLIK DŮVODŮ, PROČ MÁ SMYSL FILM VIDĚT: 1.) Miluju útěky z vězení. 2.) V lese jsem potkal rozstřílenýho chlápka. Přestože trpěl jako kráva, odmítl moji pomoc a mlel něco o Maroku. 3.) Chcu na někoho hodit svoje vraždy. /// PŘÍBĚH *** HUMOR ne AKCE * NAPĚTÍ *(22.9.2011)