Nebezpečná kořist

Nebezpečná korisť

Prey, The

Thriller / Krimi / Akční

Francie, 2011, 100 min

Zdá se, že polar od dob Belmondových a Delonových docela vyčpěl. Ne, že by La Proie nebyla natočena zručně. Dupontelovi role sedne, v kaskaderských scénách nepotřebuje dubléra stejně jako Belmondo, jenže by snad přežil i výbuch atomové bomby těsně vedle něho. I když obal DVD mluví o základě ve skutečném příběhu, film se akčními scénami spíše podobá ptákovině Salt s Angelinou Jolie. A to není pro francouzský polar dobré vysvědčení. Nehledě na to, že v oddychovém filmu nechci sledovat do detailu vrahovu práci, hlavně pokud se týká malých dětí. Z akčního filmu mi nemá byt blbě. Tři hvězdičky za propagaci Českých drah. Českým filmařům by měla být hanba, že modro-bílo-červený pantograf vyjíždějící z Masarykova nádraži plně využili až francouzští filmaři.(4.1.2012)

V úvodu měla kořist celkem našlápnuto a při přebíhání střech pražského panťáku jsem už doufal v poctivou čtyřhvězdu. Hlavní frajer a hlavní frajerka tvořili dokonalý herecký pár a hra na kočku a myš se jim jednoduše dařila. O to horší to bylo s ostatním osazenstvem a obzvlášť s příběhem, který byl kýčovitě drastický!!Adekvátních 60 %(5.10.2013)

• Dale

Máme tu dobráckeho postaršieho zločinca, utekajúceho ako srnka so svojim batôžkom pred tuctami policajtov (aj postrelený), bývalého poliša, ktorý preňho aj život položí, typického psychouša a jeho ženu, ktorá jeho úchylku vo vraždení mladých dievčat podporuje a banálny príbeh prekypujúci naivitou... Ešte že tu je aj sympatická policajtka a ženská intuícia, takže sa na to dá ako tak pozerať.(9.8.2014)

Bezecka honicka v protismeru na prazske magistale, fakt.(9.3.2013)

Po velmi dlouhé době se mi opět líbil film o bankovních loupežích. Tohle má děj, napětí, povedenou hudbu a parádní herecké obsazeni.(18.4.2014)

• - V 39. minutě se ve filmu objeví český nápis "Pozor, rozmrazovací postřik", přesto že se děj odehrává ve Francii. České popisy jsou pak k vidění i na billboardech, konkrétně například "Nový Seat Ibiza". (Snorlax)

• - Jedna z akčních honiček filmu byla natočena v Praze nedaleko Hlavního nádraží. (Karrfik)