Nebezpečná kořist

Nebezpečná korisť

Prey, The

Thriller / Krimi / Akční

Francie, 2011, 100 min

Frantíci opět mile překvapili skvěle obsazeným akčním krimi filmem, který však v průběhu sráželi přehnanými scénami a hlavně celý děj nezakončili důstojně a to by je mělo ještě dlouho mrzet. Přesto palec nahoru 70%(31.3.2015)

"Už máme stovky volání !! Jeho fotka byla v televizi.. Udávání je národní sport.."(5.11.2014)

Francouzi uměj točit,a i tímhle to dokázali.Jsou snad jedinou destinací v Evropě,která se dokáže postavit kvalitou Americe.Snímek na začátku nabídne poměrně drsnou scenérii věznice,ve který se seznámíme s dvojicí hlavních představitelů,shlídneme nesmírně drsně našlapaný dvě bitky,a útěk hlavního hrdiny.Pak se film vydá ve stopách krimi-thriller,a to s hodně vysokou úrovní,a já si vzpomněl,že kvalitou je to hodně blízko Purpurovejm řekám.Fakt pecka.Jen mě zaráží,že film neviděl nikdo z mý oblíbený dvacky.Spíte?80%.(22.10.2011)

Dynamická variace na Uprchlíka, ve které štvaný hrdina není tak úplně bez viny, po stopě mu jde sympatická policajtka a oběma jim motá hlavu mazaný sériový vrah. První půlhodina je navíc dost drsným vězeňským dramatem. Nejvyšší známku (jako například u Nevinné) nasadit nemůžu, protože je to chvílemi poněkud přitažené za vlasy (postava S.Lopeze se v jednom okamžiku zjeví jako deus ex machina), ale to divoké prase na hřbitově mě dostalo. Že by ozvuk kojota v Mannově Collateralu?(16.9.2011)

Nebezpečná kořist není vůbec originální snímek. Tenhle děj byl tady už 100x, ale stejně je něčím vyjímečný. Asi to bude tím šíleným, zběsilím tempem a akcí. La Proie bych dal v pohodě plný počet hvězdiček jen škoda, že závěr je tak klasický holywoodský, zbytečně přehnaný a přeplácaný.(9.11.2011)