• španělský

Drama / Poetický

Mexiko / Francie / Nizozemsko / Německo, 2012, 115 min

• Bebacek

Proč?(25.11.2015)

Sledování tohohle filmu se u mě neslo ve znamení mé neúspěšné snahy začít mít o zobrazované zájem. Reygadas prý za svůj největší vzor označuje Tarkovského - zajímavé, že jeho filmy mě fascinují každou minutou, chci je sledovat a chci je rozlousknout. Jsem rád, když se to někdy podaří, ale nejsem zklamaný, když třeba ne, protože co jsem dostal, bylo i tak skvělé. Post Tenebras Lux je v podstatě opak. Fascinovat mě to nezačalo ani náznakem, zajímat jen čistě okrajově, ve smyslu "co vytáhne další scénu". To mi nestačí. 2 a 1/2(4.1.2014)

• Mr. Lobo

Jedna hvězda za některé krásné vizuální pasáže (především tu úvodní), ale jinak nakopat do prdele.(2.6.2014)

U těch rozmazaných záběrů jsem si připadal, jako bych hleděl očima Anděla... Pak jsem se dočetl, že prý to byl Satan.(6.3.2013)

• Houdini

Zlatá Palma - výběr(28.5.2012)

• - Název filmu z původního latinského názvu v překladu znamená "Po tmě světlo". (Aelita)

• - Režisér Carlos Reygadas prohlásil, že byl inspirován impresionistickými malíři a jejich malbami ve stylu "pohledu skrze zašpiněné okno". (Terva)

• - Film měl premiéru na filmovém festivalu v Cannes 2012. (Terva)