• španělský

• slovenský

Drama / Poetický

Mexiko / Francie / Nizozemsko / Německo, 2012, 115 min

• Isherwood

Test divácké trpělivosti a ochoty jít filmu naproti. „Festivalový film“ v tom horším slova smyslu, byť bez ironie uznávám, že divácké cílovce, která se v tomhle dokáže najít, vysílám svůj respekt.(13.5.2015)

• Bebacek

Proč?(25.11.2015)

Sledování tohohle filmu se u mě neslo ve znamení mé neúspěšné snahy začít mít o zobrazované zájem. Reygadas prý za svůj největší vzor označuje Tarkovského - zajímavé, že jeho filmy mě fascinují každou minutou, chci je sledovat a chci je rozlousknout. Jsem rád, když se to někdy podaří, ale nejsem zklamaný, když třeba ne, protože co jsem dostal, bylo i tak skvělé. Post Tenebras Lux je v podstatě opak. Fascinovat mě to nezačalo ani náznakem, zajímat jen čistě okrajově, ve smyslu "co vytáhne další scénu". To mi nestačí. 2 a 1/2(4.1.2014)

Nemůžu než citovat ctěného kolegu Aleše Stuchlého: "spirituální film verze 2.0". Pro mě úplně nový a přitom velmi povědomý prožitek.(28.3.2013)

(Ve chvíli, kdy se v domě objevil neonový ďábel, jsem věděl, že tenhle film budu milovat.)(19.3.2014)