poster

Atlas mraků

 • Německo

  Cloud Atlas - Alles ist verbunden

 • USA

  Cloud Atlas

 • Slovensko

  Atlas mrakov

Drama / Mysteriózní / Sci-Fi / Psychologický

Německo / USA / Hong Kong / Singapur, 2012, 165 min

 • Superpero
  ****

  Wachovští opět naservírovali originální film, který prostě nelze k ničemu přirovnat. Když se mě někdo zeptá o čem to bylo, nebudu mu schopen dát uspokojivou odpověď a rozhodně ne stručnou. Propojení jednotlivých příběhů bylo znatelné, ale nepřišlo mi až tak zásadní. Nicméně se mi hodně líbilo to deformování informací a odkazů jednotlivých postav. Např, když se hláška o nepodrobení se zločinnému týrání z komické linie o důchodcích stane symbolickou větou vzpoury jídlonošky ve sci-fi budoucnosti. Žádný z příběhů nenudí, přesto nejradši jsem měl ten o útěku z domova důchodců a ten o jídlonoškách. Bohužel vzhledem k tomu kolik tam toho je se nedostaví nějaká extra katarze. Spíše jen touha si o tom pokecat, jestli jste to pochopili dobře a něco vám neuniklo. Rozhodně mě ještě žádný film takovou silou nenavnadil k tomu, abych si přečetl knižní předlohu.(3.1.2013)

 • EvilPhoEniX
  ****

  Hmm.. Co dodat? Film dosahuje velmi Vysokých Kvalit,které jsou Revoluční! Film utíká jako Švýcarské Hodinky a o zábavu je postaráno nevídaným způsobem.. Kombinuje se to krásně s Humorem, Akcí,Brutalitou.. + Filozofické Kecy.. Celé je to tak neuvěřitelně krásně odvyprávěno! Na Scifi příběhu se vyloženě Wachowští vyřádili a líbilo se mi nejvíce ze všech! Nechybí Emoce, Skvělé Efekty! Z Kina jsem tedy odcházel nadšený, ale polámaný z nepohodlných sedaček.. Přece jen 3 Hodiny jsou 3 Hodiny... Přesto, že film byl Super, už si ho po druhé nejspíš nepustím :)(28.11.2012)

 • RedAK
  odpad!

  Nerad bych jakkoliv zpochybňoval pětihvězdičková hodnocení mých velectěných kolegů a bezkonkrurenčích filmových kritiků směrem k této brilantní špici filmové tvorby a uznávám, že nejspíše bude chyba ve mně, přesto si, samozřejmě v rámci tolerance a bezvýhradné loajality, neodpustím jemné přátelské pošťouchnutí: ty pičo, ste se posrali, ne?! No, a hned se tu dá lépe dýchat. Děkuji za pozornost.(5.12.2013)

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • - Přestože Warner Bros. dali projektu zelenou, autoři nezískali potřebných 120 milionů amerických dolarů. Ty zvětší části získali až u mezinárodního distributora Focus Features díky Jamesi Schamusovi, kterému scénář připomínal tolik milovaný film 2001: Vesmírná odysea (1968). Zbytek peněz pochází z vlastních kapes – bratrská dvojice se vzdala honorářů. (iampatrik)

 • - V příběhu z roku 1849, který se odehrává v San Francisco, u stolu přisluhují černí otroci. Ve skutečnosti kalifornská ústava z roku 1849 otroctví zakazovala. (Aelita)

 • - Jméno postavy Sonmi 451 (Doona Bae) odkazuje ke slavné antiutopické knize „Fahrenheit 451“ od Raye Bradburyho. (Barghest)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace