poster

Atlas mraků

 • Německo

  Cloud Atlas - Alles ist verbunden

 • USA

  Cloud Atlas

 • Slovensko

  Atlas mrakov

 • Velká Británie

  Cloud Atlas

Drama / Mysteriózní / Sci-Fi / Psychologický

Německo / USA / Hong Kong / Singapur, 2012, 165 min

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • gouryella
  ***

  Po prvním shlédnutí za ** , po druhém zvedám na ***, ale víc si film nezaslouží, ale třeba jen nedokážu pohlédnout až do hloubky tohoto filmu a hodnotím jen jeho povrchní schránku :-)(1.4.2013)

 • Rogue
  ***

  Podobnost s Mr. Nobody je do očí bijící, naštěstí ale Atlas netočila taková nula. .. a především si nepsali scénář. K průšvihu ale stačí i to, že Tykwer má krizi a Wachovští nemají koule. Přes kýčovitost, mainstreamovou šablonovitost, nedomrlé prolínání dějových linií a konečné optimistické ladění nemám v průběhu sledování urgentní touhu zemřít a nesralo mě to zdaleka tolik, jak bych čekala. Za práci s různými žánry a masky velké plus. Za boření pyramid nedík.(3.2.2013)

 • genetique
  *****

  Film, pri ktorom by som nikomu nevyčítal ani odpad!-ové hodnotenie. Tykwer a Wachovskí v najvizionárskejšom diele všetkých čias, ktoré si síce nekladie a ani neodpovedá na otázky, ktoré čakali najzarytejší milovníci filozofických diskusií, ale spracováva témy akcie-reakcie, príčiny a dôsledku v niekoľko-generačnom a niekoľko-príbehovom epose. Sklamania a zmätky, ktorým som sa nevyhol ani ja sú potláčané úžasnou režisérskou zručnosťou, novátorským rozprávačským prednesom, hereckým umením, skvostnými dialógmi a jedinečnou prácou maskérov. Málo chýbalo k stopercentnému zážitku, ale som si istý, že ďalšie zhliadnutia si ho vynútia. 90%.(3.11.2013)

 • Adrian
  *****

  Zazitok maximalny. 1) Presvedciva dramaturgia a prechod z literarneho na audiovizualne dielo - Tykwer a Wachovvski dokazali z predlohy vybrat v drvivej vacsine u kazdeho pribehu to esencialne a ich zasahy z hladiska doplnkov/zmien voci predlohe su funkcne, invencne a nosnu temu zvyraznujuce. 2) Vzajomne prelinanie a jednotlive radenie sekvencii su ukazkovym prikladom synergie. V strihu zalozenom na spolocnych vyznamoch, motivoch, hereckom obsadeni dvoch spojovacich scen ako i vyvoja dialogu v scene x ako determinujucej radenie sceny x+1 nie su tvorcovia zdaleka prvi (namatkovo aj Leone, tiez nie ako prvy, vo Vtedy v Amerike postupoval podobne), ovsem z hladom aj na sposob predkladania a prepojenia pribehov zasli v kvantite a vyslednej ucinnej intenzite zatial najdalej. Odmenou mi bola epicka freska znejuca ako podmanivy sextet a zaroven i agonicky vykrik ludskej rasy uvedomujucej si tu sialenu horsku drahu s tragickym koncom, ktoru sami vytvorili, dobrovolne do nej nastupili, ale ju zatial nevedia zastavit. Snad sa to raz podari... .(16.11.2012)

 • Malarkey
  ****

  Atlas mraků mě po shlédnutí naprosto brutálně uhranul. Musel jsem nad filmem přemýšlet, protože to jsem po něm chtěl a přesně to byl jeho cíl. Krásně se na něj koukalo, ale ještě lepší bylo, že jsem celou dobu přemýšlel, jestli to stíhám pochopit a nebo se snažím jenom vnímat jednotlivou řádku šesti příběhů. Ono je těžký, když mi tvůrci naložili šest příběhů, každý rozdílný a každý zajímavý a do toho nezastavitelně určité postavy mluvili tak filozoficky, že těch 172 minut mě na konci absolutně vycuclo. Věřím, že v tom sta tisícu myšlenek je podstata celého filmu a je mi jasný, že bych si to měl zkouknout minimálně ještě dvakrát, aby mi všecko došlo. Nicméně nebyl problém, abych pochopil, že ten příběh je hlavně o duchovnu a o různých názorech, se kterými se setkávají hinduisti ve své podstatě života a smrti. Těžce se píše i samotný komentář, protože je takových věcí, co by se k filmu dalo říct, ale je těžké to nějak dát do ucelené věty. Co ale můžu říct, tak hlavně to, že nedokážu dát plný počet, i když jsem chtěl. Opravdu moc chtěl. Za jedinečnou originalitu a za kuráž, kterou tvůrci do tohoto neuvěřitelně náročného příběhu investovali, když se rozhodli vzdát i svých honorářů jenom proto, aby to dotočili. Mrzí mě ale, že jsem celou tu dobu čekal na nějaký brutální závěr, kde jednotlivé příběhy nádherně splynou do jednotlivého celku a ono se tak úplně nestalo.(13.12.2012)

 • Tom Hanks

 • - Jméno postavy Sonmi 451 (Doona Bae) odkazuje ke slavné antiutopické knize „Fahrenheit 451“ od Raye Bradburyho. (Barghest)

 • - Knihu doporučila sourozencům Wachovským Natalie Portman, která ji četla během natáčení filmu V jako Vendeta (2005). (Brousitch)

 • - Atlas mraků je jedním z mála filmů v historii, který má 3 spolupracující režiséry, jež si své zásluhy rovnoměrně dělí. (movieband)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace