• flyboyeda

Neoriginalni a klisovita nuda postradajici vse podstatne - atmosferu, napeti a bohuzel i jakykoliv naznak charisma hlavniho hrdiny. Naprosto ztraceny cas a promrhany potencial.(24.2.2013)

Mala som obavy, či sa Antti Reini bude hodiť do role Varesa. Nemám totiž rada série filmov, v ktorých sa mení predstaviteľ hlavného hrdinu. Juha Veijonen v predošlých dvoch dieloch mi pripadal o malý kúsok presvedčivejší a vtipnejší a viac mi zapadal do obrazu knižného Varesa. Predstava ďalších piatich pokračovaní je lákavá, uvidíme, či sa tvorcom podarí udržať kvalitu.(30.8.2011)

Definitívne to má lepšiu atmosféru i príbeh, ako ''dvojka'' a dokonca som aj rád, že v tomto nehral metal, ale ten dídžej, ako tu už Orvokki spomenula.(28.7.2011)

Velmi příjemná Finská detektivka v temnějším stylu Män som hatar kvinnor, která dokáže udržet v napětí po celou dobu. Nejedná se o žádné veledílo, ale velmi dobře odvedené řemeslo, které milovníky severských kriminálek určitě potěší. Celou dobu jsem si říkal, že mi to tak nějak připomíná Wallandera. Slušná zápletka, sympatický hlavní hrdina, výborná hudba, temné prostředí finska, co víc si přát na nedělní večer. Soukromý detektiv Jussi Vares dostává tentokrát za úkol vystopovat vraha dvou dívek. Natočeno podle novely spisovatele Reijo Mäki. Režie Anders Engström. P.S. Pokud patříte mezi ty co jsou schopni o obyčejné detektivce napsat padesátiřádkový komentář a hledat v ní něco jako ,,srovnávní své reality s fikcí románu bla bla bla atd. atd., tak se vám pravděpodobně film líbit nebude:)(12.6.2011)

Anglicky: The Kiss of Evil. Sex, Drugs And Rock N' Roll. A za všetkým hľadaj ženu. Aleksiho Mäkelä vystriedal na režisérskej stoličke Anders Engström, Juha Veijonena v úlohe detektíva Varesa vystriedal Antti Reini a Jasper Pääkkönen mal opäť inú úlohu. Pahan suudelma je film natočený podľa rovnomenného románu od Reijo Mäki a ja len dúfam, že časom sa aj do našej distribúcie dostane literárny preklad. Ale späť k filmu. O kvapku lepšie ako druhý diel Jäätynyt enkeli, o kvapku slabšie ako prvotina Yksityisetsivä. A ja sa neskutočne teším na ďalších päť pokračovaní. Príbeh sa odohráva v Turku. Kerttu Malmsten nájdu zavraždenú a keďže polícia vraha nedopadla, jej matka si najmä detektíva Varesa. Spočiatku sa vyriešenie zdá nemožné, lenže časom do seba začnú črepinky zapadať, objavia jej najlepšiu kamarátku Pirkko a slučka nad vrahom sa začína uťahovať. Film je už tradične napínavý, bez zbytočných kecov, so štipkou humoru a typickými fínskymi vecami. Hudba nie je metalová ako vo V2, takže už len len dodám, že ju má na svedomí DJ Slow a Samuli Laiho.(19.7.2011)