Pacific Rim - Útok na Zemi

Pacific Rim

Ohnivý kruh

Sci-Fi / Akční / Dobrodružný

USA, 2013, 132 min

Nezaznamenala jsem sice žádný silnější a hluboký moment, nicméně namísto fragmentů zůstala příjemná, celková vzpomínka na dvě hodiny, které jakoby trvaly jen dvě minuty, ani žádná OT myšlenka neměla šanci se do hlavy vloudit. Kaiju se vynořují jako na běžícím pásu, takže si je patřičně užijem, zároveň si ale takto trochu navzájem zevšedníme. Jsme ochuzeni o napětí a očekávání než se tvor objeví, ale je to pořád lepší, než typ monster filmů, kde se musíme protrpět k posledním deseti minutám. Plusem jsou některé roztomilé, béčkové nápady (loď zapíchnutá mezi dva mrakodrapy, živí paraziti sebraní z těl mrtvých, přerostlých rošťáků), mínusem detailnější snímání bitek.(17.7.2013)

// Distribútor: Warner Bros. // Počet premietajúcich kín v USA: 3,285 // Otvárací Víkend USA: $37,285,325 //(1.10.2013)

Co si budeme nalhávat, příběhově je to o ho.. ehm.. šílená slátanina. Jenže… Každý ví, že mám slabost pro filmy s roboty. Myšlenka mimozemšťané z hlubin alá Godžila vs. roboti, ovládáni propojenými lidmi alá obří Iron man, se mi setsakra líbí :o) Komentář dále může obsahovat spoilery :o) Trošku mě vyděsil začátek. Lekla jsem se, že jsme byli vhozeni hned do děje jako tomu bylo u Gamera, na kterého jsem se tak těšila a zbytek filmu se vlastně bude točit úplně o něčem jiném, než válce robotů a monster. Nakonec tomu tak nebylo a Del Toro si ty bitky s monstry vychutnal. Proto mě pak nesrala tak dějová linie, protože já šla do kina jen kvůli těm bitkám, vše ostatní mi bylo ukradené. Jo a ještě jsem v nějakém komentáři četla, že tam bude nahé tělo? No, tělo bylo hezké, zadek žádný, škoda :D K tomu mě hrozně bavila postava Charlie Daye :o) Správně bláznivá a to mě takové postavy většinou otravují :o) Ale tak já nikdy nebyla náročná a kino po takové době? Libil by se mi i film od Asylumu :D Trochu mě mrzelo, že jsme mysleli, že se spolu hlavní aktéři propojí důvěrněji a že mě občas zarazil nějaký nesmysl viz propojení s nevyvinutým mimískovým monstrem jsem fakt nepochopila :o) A proč ty monstra vždycky přišly na bitku večer, za tmy, občas jsem nerozeznala kdo je kdo? Jenže pak přišlo pár fakt zábavných momentů s mým nejoblíbenějším podáváním ruky :D a scéna v titulcích si zasloužila tu 4hvězdu :D Kde mám sakra svou druhou botu :o) Film mě fakt bavil :D(24.7.2013)

|| Scenár: Travis Beacham, Guillermo del Toro | Hudba: Ramin Djawadi | Produkcia: Tull, Jashni, del Toro, Parent | Distribúcia: Warner Bros. | Štúdio: Legendary Pic. | Rozpočet: 190 miliónov $ | Tržby: 407,454,805 $ || Pastva pre oči, ktorá sa raz musí vidieť. Pre mňa, ako fanušíka Godzilla filmov to bol nepopierateľne plnohodnotný zážitok, čo sa týka technickej stránky. Problém tkvel jedine v tej umeleckej. Del Torova mánia do slizu si ma tu jednoznačne nezískala a scenáristická jednočiarosť v poslednej tretine bez schopnosti prekvapiť ubrala i tú štvrtú peticípu. Pokračovaniu by som sa ale ani napriek tomu nebránil, ale jedine s inými ľudmi za písacím stolom. 72% | Blu-Ray, THX, EN DTS |(4.10.2013)

Del Toro přichází tak trochu s křížkem po funuse, přeci jen už byla velká města zdevastována Avengery, Transformery, či Supermanem natolik, že se z padajících mrakodrapů začíná stávat trochu stereotyp, kterému se snaží režisér vetknout osobitost tím, že dává k dobru docela přehlednou akci, a vizuální rozmáchlostí nejde až tolik za hranu. Na druhé straně ale do dvou hodin nenacpal ani jednu zásadnější postavu, opravdový charakter, který by táhnul lépe, než jaeger plechovou kocábku po ulici. Idris Elba má charisma, ale topí se v patetických proslovech (a dabingu), zbytek ansáblu silně nezajímavý – Ron Perlman je spíše ikonickým trademarkem, než-li funkční postavou. Uteče to rychle, ale nejzásadnější a nejpůsobivější scénou je stejně nakonec úprk malé Mako před kaiju skrze liduprázdnou ulici.(18.7.2013)