Pacific Rim - Útok na Zemi

Ohnivý kruh

Pacific Rim

Sci-Fi / Akční / Dobrodružný

USA, 2013, 132 min

Robo Dual Romance Action, aneb jak se věci mají, popsal již nash. Filmu chybí akčnější hudba( ne jen jedna melodie), která by dokázala souboje pořádně vystupňovat, ale i lepší příběh, který by nebyl podán tak jednoduše, přesto tento film není o příběhu, ale o soubojích mezi obřími roboty a monstry, které se povedly. Já měl pro roboty vždy slabost a určitě jsem se nenudil, přesto byly očekávání o hodně vyšší. Lepší B-čkový film, který přináší zábavu a akci. Horší 4* - 65%(1.11.2013)

• Gilmour93

Pacifik Šprým, aneb kterak Býk z arény pohádek o dětech pro dospělé spadl do Zálivu znečištěného dolarovou skvrnou a utonul v něm.. Klání mezi Jágrem transformerem a Pikaiču z jiné dimenze jistě přinese desetiletým chlapcům doposud nepoznané šimrání v podbřišku, načež tatínkům, neschopným čelit marketingovému tlaku, provane prkenici nákup figurek, jenž budou za pár měsíců pokryty prachem zevšednění. Potud splňuje del Torův „Bigger, Stronger, Dumber“ blockbuster svou úlohu dokonale, ale pro ty, co jsou na: „Udělej si boxera z kontejnerů!“, či: „Prašti jej tankerem!“ už příliš staří, zůstává jen možnost odjet na Elbu plus festival klišé, prázdných frází, absolutně zbytečného 3D a na poměrně kulervoucí téma (aspoň ty malé, japonské) stěží uvěřitelné sterility. Klidně to mohlo skončit, že helikoptéry proletí nad záchranným modulem ve formaci tvaru srdce, ale to už si asi Guillermo řekl, že zas až tak velká hollywoodská kurtizána být nemusí..(18.7.2013)

Exploze hollywoodských efektů a triků. 3D provedení bylo slabší, to už ukázka ze Šmoulů 2 měla více 3D grafiky. Taky mne naštvalo, že film byl děckám přístupný, takže žádná krev. Na druhou stranu, byl díky děckám, film s dabingem, což se v kině často nevidí. Ale.... a co je důležité, já se bavil. Požral jsem popcorn, vypil colu, sežral gumídky a těch 132 minut jsem ani nezaregistroval.(23.7.2013)

• Enšpígl

Nejdřív jsem si musel zvykat na 3D, pak jsem musel přijmout fakt, že hlavní hrdina bude nějakej poloteplej model bez kapky charismatu a ve finále asi hodinu a půl čekat, než se ve filmu každej vykecá a dojde na akci. A to mě ještě přijde, že tu akci tam tvůrci zařadili, protože se báli, že lidi ze samý nudy půjdou na záchod si dát vlasťnáček, aby si ten pobyt v kině alespoň nějak užili. Můžu pochválit způsob natočených bitek, bál jsem po prvních sekundách, že slovo opět dostane veřejný nepřítel číslo jedna, třaslavá kamera, naštěstí se třesy, třesy nekonaly a tak jsem si užil mnoho pohledů do držtiček těch přerostlejch hovad. Co mě vytáčelo, byla scénová, ale i dialogová podobonost z mnoha filmy. Několikrát jsem měl před očima dokonce i Top Gun !!!! Dialogy byly totálně bez chuti a ta snaha zabodovat především na čínským trhu, byla taky hodně vokatá. No nic, svý diváky si asi pacifik najde a proč taky ne, ale já mám pro film jediný...tamhle jsou dveře a sbohem.(10.7.2013)

Příliš mnoho klišé, příliš málo inovací. Tím jak jde v prvé řadě o fetišizaci strojů, se z toho úplně vypařily vnitřní konflikty lidí. Záchrana světa tu nepůsobí jako "buď my, nebo oni", ale jako trochu nablblá záminka k destrukci. Pokud mě nejvíc zaujala postava generála, který prohlašuje, že si do Jaegru nic nepřináší, je něco špatně (ale Idris Elba se definitivně posouvá do mé TOP3 herců, že tenhle zen uhrál). /// To ale nic nemění na tom, že jsem zalitoval, že náš syn ještě nemá 7-8 let, protože tohle by hltal stejně, jako se v tomhle věku já tetelil u původního Souboj titánů...(21.7.2013)

• - Jaegeři jsou ve filmu transportovány vrtulníky Chinook. Nosnost jednoho vrtulíku se pohybuje do 12,7 tun. Gipsy Danger by tak při hmostnosti 1980 tun musel být nesen 155-160 vrtulníky. Nemluvě o nejtěžším Jaegrovi Cherno Alpha se 2412 tunami, který by musel být nesen alespoň 190 vrtulníky. (ing.Frosty)

• - Několik týdnů před uvedením filmu do kin jeho tvůrci spojili síly s populárními kanály Youtube Jesse Cox, Press Heart to Continue, Total Biscuit, Husky Starcraft, Game Grumps, Crabcat Industries a The Game Station a vytvořili "kraťas" Pacific Rim: Training Day (2013), v němž se objevil i režisér Guillermo del Toro. (HellFire)

• - Kožatec (anglicky Leatherback) – samčí Kaiju, jenž se pohybuje stejně jako gorila nížinná – dostal své kódové označení po želvě, které se říká kožatka velká (leatherback sea turtle). (Zdroj: pacificrim.wikia.com) (Zdroj: ČSFD.cz)