poster

Pacific Rim - Útok na Zemi

 • USA

  Pacific Rim

 • Slovensko

  Ohnivý kruh

Sci-Fi / Akční / Dobrodružný

USA, 2013, 132 min

 • Flipnic
  ****

  V kině v 3D paráda!! Prostě ať si kdo chce co tvrdí, ale TOHLE je nejlepší 3Dčkovej film, jakej jsem osobně viděl. Počítám samozřejmě i Avatara. Fakt masakr, když kolem vás prochází vobrovský "godzilácký" příšery a pak proti nim nastoupí vobrovský roboti s všelijakejma zbraňovejma vychytávkama ... a pak se začnou řezat a řezat a řezat ... až to tam ku..a celý vybuchne BÁÁC!!! A vy jste prostě v tom a nestačíte se koukat kolem sebe ... tam najednou z moře zprava vyplave další jakási ještěrka, proplave kolem vás a začne se řezat s těma robotama !!! ...No tak asi takový pocity jsem u toho filmu měl. Je to zábava!! Čistá zábava, trochu militaristická, ale děkuju Torovi, že se úplně a zcela vyhnul mnou nenáviděnýmu "amerikanismu" celýho tématu. A i když dost dlouhá část je hluchá a kecy o propojení sice mají svůj fylozofickej význam, divák chce stejně vidět ty potvory, jak se řežou navzájem ... Je to geniální a úžasná pocta japonské filmové kultuře a to jak všem těm "moster movies" jako byly Godzily, Gappy, Gaosové a dobrá desítka dalších. Tak stejně je to pocta japonským "Mecha-anime" filmům a seriálům, které osobně docela můžu... Docela zajímavý kousek pro tento rok, zaujal, hlavně pobavil a díky bohu neurazil ... :-)(31.7.2013)

 • Tom Riddle
  odpad!

  Od první až do poslední chvíle naprosto nelogická a nudná snůška. Chci zpátky svých 131 minut.(10.7.2013)

 • ScreamJay
  ***

  Wrestling v poměru 10000:1 aneb neplivej mi do ksichtu tu svou plazmatickou sračku (!!!) Hodinu a půl čekám na to, abych se dozvěděl, že má Rod Perlman docela velký nohy :-) ale popořadě. Ať to beru jak chci, Guillermo del Toro, to je určitý vizuální rukopis, taková ta hi-tech pohádka s cool barvama, která tady ovšem dostává na prdel pěstí z kalený oceli. Pacific Rim není průser, jen se posunuje v linii soudobé digitální onanie o další krůček = VÍC, VĚTŠÍ, NIČIVĚJŠÍ, CAPSLOCK. A vizuálně skutečně šlape, sice bez původního ksichtu, ale formálně sebevědomě (akorát dějově je to plochý jak Rumunská gymnastka). Jednu chvíli senzačně epický fight v ulicích Tokia a v druhou černoch v neoprenu s kupou stupidních motivačních citátů, které jako by mu našeptal sám Emmerich. Ksindl z jiný dimence se možná miliony let těší na naše freony, každopádně Pacific Rim je přesně tím standardem, kterýmu to (protože se těšíte) technicky spolknete i s navijákem, ale v druhým sledu už nemá co nabídnout . Chci říct, jeden z filmů, u kterých máte pocit, že jste dostali strašně moc a přitom odcházíte hladoví. Protože já tu taky u prvního a posledního sledu zůstávám, dávám tomuhle velkorozpočtovému dietnímu koktejlu víc než štědrých [final rate: 65%](28.11.2013)

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • - Spoiler: Keď na konci zlyhá plán umiestniť do tunela jadrovú bombu, Mako (Rinko Kikuchi) a Raleigh (Charlie Hunnam) zničia tunel odpálením jadrového reaktoru z ich Jaegera. Z fyzikálneho hľadiska však v jadrovom reaktore nemôže nastať jadrový výbuch. (koba)

 • - Počas záverečných titulkov hrá skladba "Drift" od Blake Perlman, dcéry Rona Perlmana, ktorý vo filme stvárnil Hannibala Chaua. (ad0lph)

 • - Kožatec (anglicky Leatherback) – samčí Kaiju, jenž se pohybuje stejně jako gorila nížinná – dostal své kódové označení po želvě, které se říká kožatka velká (leatherback sea turtle). (Zdroj: pacificrim.wikia.com) (TerribleTears)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace