poster

Pacific Rim - Útok na Zemi

 • USA

  Pacific Rim

 • Slovensko

  Ohnivý kruh

Sci-Fi / Akční / Dobrodružný

USA, 2013, 132 min

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • Malarkey
  **

  Nejdřív jsem si pro sebe po shlédnutí tohodle filmu řekl, že se jedná o totální průměr. Pak jsem ale šel ještě s jednou hvězdičkou dolů, přišlo mi tam hodně míst, kde jsem nad logičností nechápavě kroutil hlavou. Pacific Rim je blockbuster jek vyšitý, což o to. Já mu to za zlé nemám, dokonce se mi líbila i kamera a digitální efekty, se kterými Guillermo del Toro se svým štábem pracoval. Ale ať mi nikdo nevysvětluje, a teď budu spoilerovat, že ti nejlepší bojovníci v těch robotech jsou bratři, kteří se shodou okolností na rutinní akci v moři dostanou do spárů jedný příšery, která jednoho okamžitě sejme. Stejně tak mě pak fascinovalo, jak ten jeden bratr po deseti letech dostal nabídku zase jednoho toho robota řídit a je branej jako neuvěřitelnej borec, což mu samozřejmě zbylí kolegové vůbec nevěří. Do toho mě tady ani jeden herec naplno nepřesvědčil, abych si ho ve filmu oblíbil, což je dost zásadní problém, protože Guillermo dává na sílu dialogů, které v tomhle ohledu vůbec nefungují. Jedinej, kdo za to stojí, je Charlie Day jako pošuk doktor. Zbytek není ani vtipný, ani zajímavý a ten vztah mezi divákem tam prostě není, což je asi zásadní kámen úrazu tohoto filmu. On není úplně zlý, ale ztroskotal na průměrných hercích a hodně nevýrazném scénáři, který si usnadňuje tak moc věcí, až je to děsně znát.(14.6.2014)

 • Dadel
  **

  Když jsem psal, že si chci po Varech vymýt mozek, nemyslel jsem to tak doslova. Transformers měli ještě příběh, i většina počítačových stříleček má složitější příběh než tenhle film, který je jen porno pro kluky, co si chtějí užít bitky obřích robotů a příšer. Bohužel i ty bitky jsou skoro pořád ve tmě či pod vodou. Sice šlo o digitální projekci, ale jsem přesvědčen, že kdyby promítač prohodil uprostřed filmu dva pomyslné kotouče, nevšiml bych si toho. Oproti počítačovým hrám má ten film výhodu jen v tom, že v žádné hře neuvidíme Rona Perlmana a Rinko Kikuchi (sekretářka Omako).(11.7.2013)

 • choze
  ***

  Opírá se to o hromadu klišé, dost je tu cítit Emmerichův DEN NEZÁVISLOSTI od sarančovité povahy emzáků, přes vědátora, který s emzáky propojí svou mysl, až po finále s motivačním projevem a odpálením bomby u emzáků doma) a najdete tu i hodně nesmyslů. Má to ale i nadprůměrné množství vlastních nápadů a neirituje to infantilním blockbusterovým humorem. Všechny velké akční scény se odehrávají v noci, nejlépe za bouřky/deště/pod vodou a lítají v ních hromady bordelu a oslňují spousty světel, takže pořádně si užít jednotlivá monstra a roboty nebo jejich bitky je skoro nemožné, a samotné finále mi už bylo dost fuk a čekal jsem od něj víc. Elbovi jsem toho ultracharizmatického velitele úplně nesežral, ale ta Japonka byla fajn a nevýrazný nýmand v hlavní roli (hollywoodský trend, viz. Battleship, John Carter nebo Lone Ranger) moc neotravoval.(17.7.2013)

 • POMO
  ***

  Filmová megalománia, ktorá nie je samoúčelná a prehnaná, ale je samou podstatou cieľového konceptu, krvou v srdci filmu. Jednoduchá dejová šablóna, perfektné vizuálne efekty, fyzicky guletrhajúce akčné scény (kraľuje honkongský prístav), prepracovaný vizuál mecha-robotov aj morských príšer. Vyvážený úžas nad epickou silou protivníkov (Japonci sa z toho pos*rú). Plus Guillermove nadšenie pre sliz, kožných parazitov a Rona Perlmana. Postavy a ich interakcia však nič moc a myšlienka s dinosaurami kŕčovitá. Škoda. 3D lepšie než obyčajne (ale stále iba prevedené z 2D v postprodukcii). A je náhoda, že šialený vedec ako by z oka vypadol J.J. Abramsovi?(11.7.2013)

 • Segrestor
  *

  Tak jsem si poctivě nakoukal Beniciovu eee, teda Guillermovu filmografii, abych nasál jeho nezaměnitelný rukopis... a ejhle, je zaměnitelný. Z pacifické rýmy kouká Báj i Emerik. Vlastně se to teď říká: Báj vs. Emerik nebo také Transformers vs. Godzilla. Ale to by asi bylo to nejmenší, co by mi vadilo. Už jsem valil bulvy, že o akci se tu stará jednotka Kájo bijců zvaná Gipsy Danger... jako co? Cikánské nebezpečí? Takže cikáni teď budou osvobozovat svět? No paráda. Neříkám nic, myslel jsem, že už to tu právě osvobodili dávno. Chicht. Jsem to ale rýpal. Aby se na mě za chladné noci nějaký Gipsy Danger nesesypal... Nic, pokračujme dál. Herecké výkony příšerné jako noc v cikánské uličce, triky úchvatné jako cikánská hudba, hudba... nevím, chvílemi jsem myslel, že mi bubínek s kovadlinkou začnou kopulovat jako za divokých cikánských nocí. Zkrátka pan Del Toro ani nenasadil svůj lehký výtvarný humor, nic a tím mě nasral. Přesto všechno, a taky proto, že už od Gappy mám tyhle filmy rád, jsem byl místy blatantně spokojen, místy ale příšerně znuděn až téměř rozhořčen. Sice dvě Davidovy hvězdy, ale spíš se to kloní k jedné.(22.8.2013)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace