Pacific Rim - Útok na Zemi

Pacific Rim

Ohnivý kruh

Sci-Fi / Akční / Dobrodružný

USA, 2013, 132 min

Co si budeme nalhávat, příběhově je to o ho.. ehm.. šílená slátanina. Jenže… Každý ví, že mám slabost pro filmy s roboty. Myšlenka mimozemšťané z hlubin alá Godžila vs. roboti, ovládáni propojenými lidmi alá obří Iron man, se mi setsakra líbí :o) Komentář dále může obsahovat spoilery :o) Trošku mě vyděsil začátek. Lekla jsem se, že jsme byli vhozeni hned do děje jako tomu bylo u Gamera, na kterého jsem se tak těšila a zbytek filmu se vlastně bude točit úplně o něčem jiném, než válce robotů a monster. Nakonec tomu tak nebylo a Del Toro si ty bitky s monstry vychutnal. Proto mě pak nesrala tak dějová linie, protože já šla do kina jen kvůli těm bitkám, vše ostatní mi bylo ukradené. Jo a ještě jsem v nějakém komentáři četla, že tam bude nahé tělo? No, tělo bylo hezké, zadek žádný, škoda :D K tomu mě hrozně bavila postava Charlie Daye :o) Správně bláznivá a to mě takové postavy většinou otravují :o) Ale tak já nikdy nebyla náročná a kino po takové době? Libil by se mi i film od Asylumu :D Trochu mě mrzelo, že jsme mysleli, že se spolu hlavní aktéři propojí důvěrněji a že mě občas zarazil nějaký nesmysl viz propojení s nevyvinutým mimískovým monstrem jsem fakt nepochopila :o) A proč ty monstra vždycky přišly na bitku večer, za tmy, občas jsem nerozeznala kdo je kdo? Jenže pak přišlo pár fakt zábavných momentů s mým nejoblíbenějším podáváním ruky :D a scéna v titulcích si zasloužila tu 4hvězdu :D Kde mám sakra svou druhou botu :o) Film mě fakt bavil :D(24.7.2013)

V kině v 3D paráda!! Prostě ať si kdo chce co tvrdí, ale TOHLE je nejlepší 3Dčkovej film, jakej jsem osobně viděl. Počítám samozřejmě i Avatara. Fakt masakr, když kolem vás prochází vobrovský "godzilácký" příšery a pak proti nim nastoupí vobrovský roboti s všelijakejma zbraňovejma vychytávkama ... a pak se začnou řezat a řezat a řezat ... až to tam ku..a celý vybuchne BÁÁC!!! A vy jste prostě v tom a nestačíte se koukat kolem sebe ... tam najednou z moře zprava vyplave další jakási ještěrka, proplave kolem vás a začne se řezat s těma robotama !!! ...No tak asi takový pocity jsem u toho filmu měl. Je to zábava!! Čistá zábava, trochu militaristická, ale děkuju Torovi, že se úplně a zcela vyhnul mnou nenáviděnýmu "amerikanismu" celýho tématu. A i když dost dlouhá část je hluchá a kecy o propojení sice mají svůj fylozofickej význam, divák chce stejně vidět ty potvory, jak se řežou navzájem ... Je to geniální a úžasná pocta japonské filmové kultuře a to jak všem těm "moster movies" jako byly Godzily, Gappy, Gaosové a dobrá desítka dalších. Tak stejně je to pocta japonským "Mecha-anime" filmům a seriálům, které osobně docela můžu... Docela zajímavý kousek pro tento rok, zaujal, hlavně pobavil a díky bohu neurazil ... :-)(31.7.2013)

,,KAIJU SE UČÍ. PŘIZPŮSOBUJÍ SE, VYVÍJEJÍ. ZTRÁCÍME JAEGERY RYCHLEJI, NEŽ JE STAVÍME. JAEGEŘI UŽ NEPŘEDSTAVUJÍ SPOLEHLIVOU OBRANU. PROGRAM JAEGER JE MRTVÝ, MARŠÁLE…“ /// Sráči ze dna Pacifiku zatoužili po mým paneláku! (i po tvým, tvým taky a ty i s tím mostem pudete do kytek…)… Pičo, to jsou hračky! Vobrovská, majestátní ,,cigoška“ vzbuzuje obdiv (Eržika? No tak určitě…) a hned vod začátku je jasný, že na tuhle šou je můj obejvák malej. Tohle bych měl vidět naživo, páč mi při tý veškerý akci uniká tolik detailů…nebo tam nejsou vidět? Kurva nevím. Torův megaprojekt je tak vyvoněná píčovina, která připomíná krom Godzilly, Transformerů, snad i 2012, a Armageddon s piloty Top Gunu. Průřez filmovým světem se spoustou akce, jenž sebou přináší tsunami patosu a doprovází jí závěrečný tleskání davů. Bohužel ne těch v kině. Dávám 3*, ale srdce fandy (a Fandy taky!) akce a CGI milujícího člověka pláče! /// NĚKOLIK DŮVODŮ, PROČ MÁ SMYSL FILM VIDĚT: 1.) Páč grafickej román Travise Beachama je mi ukradenej. 2.) Už jsem přestal věřit, že pustit si ženskou do hlavy se vyplatí. 3.) Thx za titule ,,krasnyprinc“. /// PŘÍBĚH *** HUMOR ne AKCE ***** NAPĚTÍ *(9.10.2013)

• - Zeď vybudovaná proti Kaiju vede v Sydney přímo kolem operního domu a pod Harbour Bridge, které se nacházejí uprostřed města. Takto by byla ponechána nechráněnou celé severní část Sydney. (pajik)

• - Poručík Aleksis Kaidonovsky (Robert Maillet) se jmenuje skoro stejně jako herec Alexander Kaidanovsky, který hrál ve filmu Stalker (1979). (Aelita)

• - Spoiler: Když se hlavní hrdinové chtějí dostat na planetu příšer Kaiju, řeší fakt, že pro cestu "trychtýřem" musí mít s sebou tělo mrtvé příšery. Cestu zpět ale absolvují bez těla a bez problémů (jujec)