poster

Pacific Rim - Útok na Zemi

 • USA

  Pacific Rim

 • Slovensko

  Ohnivý kruh

Sci-Fi / Akční / Dobrodružný

USA, 2013, 132 min

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • Radek99
  ****

  Oldschoolově vyvedený blockbuster, špinavý a umouněný, se zvláštním retro nádechem připomínajícím třeba Spielbergovu Válku světů. Guillermo del Toro nezklamal ani po přestupu ke komerci. Škoda slabšího scénáře, ten ovšem k blockbusteru tak nějak patří, ty vizuální orgie ovšem vše vrchovatě vynahrazují...(18.10.2013)

 • Isherwood
  ****

  Del Toro přichází tak trochu s křížkem po funuse, přeci jen už byla velká města zdevastována Avengery, Transformery, či Supermanem natolik, že se z padajících mrakodrapů začíná stávat trochu stereotyp, kterému se snaží režisér vetknout osobitost tím, že dává k dobru docela přehlednou akci, a vizuální rozmáchlostí nejde až tolik za hranu. Na druhé straně ale do dvou hodin nenacpal ani jednu zásadnější postavu, opravdový charakter, který by táhnul lépe, než jaeger plechovou kocábku po ulici. Idris Elba má charisma, ale topí se v patetických proslovech (a dabingu), zbytek ansáblu silně nezajímavý – Ron Perlman je spíše ikonickým trademarkem, než-li funkční postavou. Uteče to rychle, ale nejzásadnější a nejpůsobivější scénou je stejně nakonec úprk malé Mako před kaiju skrze liduprázdnou ulici.(18.7.2013)

 • Enšpígl
  *

  Nejdřív jsem si musel zvykat na 3D, pak jsem musel přijmout fakt, že hlavní hrdina bude nějakej poloteplej model bez kapky charismatu a ve finále asi hodinu a půl čekat, než se ve filmu každej vykecá a dojde na akci. A to mě ještě přijde, že tu akci tam tvůrci zařadili, protože se báli, že lidi ze samý nudy půjdou na záchod si dát vlasťnáček, aby si ten pobyt v kině alespoň nějak užili. Můžu pochválit způsob natočených bitek, bál jsem po prvních sekundách, že slovo opět dostane veřejný nepřítel číslo jedna, třaslavá kamera, naštěstí se třesy, třesy nekonaly a tak jsem si užil mnoho pohledů do držtiček těch přerostlejch hovad. Co mě vytáčelo, byla scénová, ale i dialogová podobonost z mnoha filmy. Několikrát jsem měl před očima dokonce i Top Gun !!!! Dialogy byly totálně bez chuti a ta snaha zabodovat především na čínským trhu, byla taky hodně vokatá. No nic, svý diváky si asi pacifik najde a proč taky ne, ale já mám pro film jediný...tamhle jsou dveře a sbohem.(10.7.2013)

 • kOCOUR
  ***

  Serious brain damage alert. Ale bitky výrazně přehlednější než u Snyderovy Pláštěnky.(11.7.2013)

 • Flipnic
  ****

  V kině v 3D paráda!! Prostě ať si kdo chce co tvrdí, ale TOHLE je nejlepší 3Dčkovej film, jakej jsem osobně viděl. Počítám samozřejmě i Avatara. Fakt masakr, když kolem vás prochází vobrovský "godzilácký" příšery a pak proti nim nastoupí vobrovský roboti s všelijakejma zbraňovejma vychytávkama ... a pak se začnou řezat a řezat a řezat ... až to tam ku..a celý vybuchne BÁÁC!!! A vy jste prostě v tom a nestačíte se koukat kolem sebe ... tam najednou z moře zprava vyplave další jakási ještěrka, proplave kolem vás a začne se řezat s těma robotama !!! ...No tak asi takový pocity jsem u toho filmu měl. Je to zábava!! Čistá zábava, trochu militaristická, ale děkuju Torovi, že se úplně a zcela vyhnul mnou nenáviděnýmu "amerikanismu" celýho tématu. A i když dost dlouhá část je hluchá a kecy o propojení sice mají svůj fylozofickej význam, divák chce stejně vidět ty potvory, jak se řežou navzájem ... Je to geniální a úžasná pocta japonské filmové kultuře a to jak všem těm "moster movies" jako byly Godzily, Gappy, Gaosové a dobrá desítka dalších. Tak stejně je to pocta japonským "Mecha-anime" filmům a seriálům, které osobně docela můžu... Docela zajímavý kousek pro tento rok, zaujal, hlavně pobavil a díky bohu neurazil ... :-)(31.7.2013)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace