Fontána pre Zuzanu

The Fountain for Suzanne

(festivalový název)

Komedie / Drama / Muzikál

Československo, 1985, 81 min

Už jen kvůli mé oblíbené písničce (ako nejsi moja...) ty 3* dát musim :o))(18.7.2004)

• BoPo

Mladý súdruh a mladá súdružka prežívajú lásku na sídlisku. Námet ako "hrom". Ono to však dopadlo lepšie než by ste čakali. Krása hlavnej hrdinky dokázala skryť veľa. V dnešnej Amerike by Megan Fox strčila do kapsy a žila v luxuse. No bohužiaľ dobu pre život si človek vybrať nemôže. Škoda.(4.3.2011)

• Gary

Nemůžu si pomoct, mě to přišlo jako hrozná kravina. Pořád tam kdákali příšerný písničky a vůbec.(21.7.2004)

• mr.kliky

chvílemi až nesnesitelná limonáda s absolutně příšernou hudbou, která ale paradoxně díky svojí naivitě a hlouposti má něco do sebe. když už nic, dává to dobrej kontrast k závěru, kterej je fakt docela depka.(11.4.2014)

Niekedy si hovoríte, že je to príjemná nostalgia, inokedy, že je to bezpríbehová rozťahaná nuda s trápnymi dialógmi. Fontána je najdlhší videoklip v histórii slovenskej populárnej hudby. Nepoznám pozadie vzniku filmu, ale mal som pocit, že boli nahraté nejaké potenciálne kultové pesničky a niekoho napadlo k nim urobiť pohyblivé obrázky v celku, nie ako samostatné klipy. Bol to nápad, ako vieme, extrémne úspešný. Že to malo pred takmer 30timi rokmi zmysel a obsah mladých mal čím osloviť, je neoddiskutovateľné. Taká Pomáda pre slovenské a zčasti aj české publikum. 50%.(2.1.2014)