Fontána pre Zuzanu

The Fountain for Suzanne

(festivalový název)

Komedie / Drama / Muzikál

Československo, 1985, 81 min

Trápení puberty v kabátku panelového sídliště. Eva Vejmělková sexsymbol doby, Jiří Bábek coby vlasatý (!) mladík. Díky soundtracku a taky období vzniku poměrně slavný film, který ale postrádá šmrnc. Dívat se ale na něj bez problému dá, konec je velmi dobře napsaný a za to jdu nakonec i na 70%.(10.10.2015)

No, asi takhle - Fontána není nějak špatný film, zapadá do svojí kategorie a kromě několika opravdu povedených písniček (určených především osobám ženského pohlaví o generaci starším než jsem já:)) a kouzelné slovenčiny mladičké Evy Vejmělkové nepřináší skoro nic...tedy alespoň mně ne:) To by bylo na dvě hvězdy, protože vyložená ztráta času první Fontána není, to je až ta druhá:) A ta třetí je, ehm, příšerná, to je asi to slovo:) A ta třetí hvězda je za nefalšovanou radost v očích mojí přítelkyně;)(18.7.2004)

Slovenská filmová tvorba obecně nestála za normalizace za moc (čestná výjimka Dušana Hanáka a Kadára s Klosem), takže tohle je celkem nadprůměr. ... .... .... .... Je to iba taký filmík o dospievanie na sídlisku, hej? A je tam taká pekná blondýnečka, a chalan s motocyklom a jedna pekná pesnička.(31.7.2007)

• NinadeL

Slovenský panelákový muzikál v podobném duchu jako Takmer ružový príbeh. Takže dnes už je to jen kus historie slovenského filmu, v tom nejhorším slova smyslu. Pokračování jsou stejně děsivá.(7.8.2009)

..ak nie si moja, tak potom neviem čia si, máš detskú tvár a hrozne dobré vlasy...fajná hudba, fajná Eva, puberta a moja celoživotná slabosť pre Janu Mařasovú a jej nemožnú..(4.11.2009)

• - Dĺžka komponovanej hudby v tomto muzikály je 37 minút 47 sekúnd. V kinodistribúcii bol uvedený s krátkym kresleným filmom Janko Hraško na matematike (1985). (Zdroj: skcinema.sk) (Raccoon.city)

• - Postava Vikyho v podání Roba Grigorova nepronese během filmu jedinou repliku, ba dokonce ani jediné slovo. I během jeho seznámení se Zuzanou (Eva Vejmělková) vyřkne jeho jméno Bela (Katarína Šugárová). (curfew77)

• - Po emigrácii Roba Grigorova (Viki) v roku 1988 do Belgicka komunisti film zakázali. (m.a.t.o.)