Fontána pre Zuzanu

(festivalový název)

Komedie / Drama / Muzikál

Československo, 1985, 81 min

• BoPo

Mladý súdruh a mladá súdružka prežívajú lásku na sídlisku. Námet ako "hrom". Ono to však dopadlo lepšie než by ste čakali. Krása hlavnej hrdinky dokázala skryť veľa. V dnešnej Amerike by Megan Fox strčila do kapsy a žila v luxuse. No bohužiaľ dobu pre život si človek vybrať nemôže. Škoda.(4.3.2011)

• MM_Ramone

Sídliskový, romantický muzikál. Vôbec to nie je dobré. Nepáčilo sa mi to. "Fontána pre Zuzanu" je útrpne panelákovo šedá. Nepáčila sa mi protivná, vtieravá hudba a znervozňovali ma nekvalitné herecké výkony. Vadilo mi to, celé mi to liezlo na nervy. Filmy Dušana Rapoša som nikdy nevedel oceniť. Podľa mňa je to velice biedny režisér. Ani týmto, mnohými preceňovaným, snímkom ma nedokázal osloviť, zaujať, či pobaviť. No to, čo predviedol vo svojich neskorších dielach, bola ešte väčšia mizéria. *(8.10.2011)

..ak nie si moja, tak potom neviem čia si, máš detskú tvár a hrozne dobré vlasy...fajná hudba, fajná Eva, puberta a moja celoživotná slabosť pre Janu Mařasovú a jej nemožnú..(4.11.2009)

Fontána 1 mě příjemně překvapila. Atmosféra letních prázdnin na panelovém sídlišti v nevinně komunistické Bratislavě, běžné problémy náctiletých, teror důchodců, pohodové obsazení... Nostalgie jak bejk. A jak jsem alergickej na Vašo Patejdla, tak sem se ten jeho soundtrack hodil. Kdyby tak chudák Zuzana tušila, kam její život šílený scénárista zavede v dalších dílech :)(2.4.2010)

• bestlama

Už jsem si přál ať začne konečně ta fontána téct ... čekal jsem jen na tohle ,..(19.5.2009)

• - Viki (Robo Grigorov) jazdí vo filme na motocykli BMW R-12 z roku 1935 a Olino (Jirí Bábek) sa preháňa na Jawe Stadion S11.   (Raccoon.city)

• - Príbeh Fontány pre Zuzanu inšpiroval vznik rovnomenného muzikálu, ktorý mal premiéru v októbri 2008. (m.a.t.o.)

• - Pri natáčaní filmu si režisér Dušan Rapoš a Eva Vejmělková, predstaviteľka Zuzany, padli do oka natoľko, že sa vzali v Las Vegas a žijú spolu dodnes. (Raccoon.city)