Fontána pre Zuzanu

The Fountain for Suzanne

(festivalový název)

Komedie / Drama / Muzikál

Československo, 1985, 81 min

Niekedy si hovoríte, že je to príjemná nostalgia, inokedy, že je to bezpríbehová rozťahaná nuda s trápnymi dialógmi. Fontána je najdlhší videoklip v histórii slovenskej populárnej hudby. Nepoznám pozadie vzniku filmu, ale mal som pocit, že boli nahraté nejaké potenciálne kultové pesničky a niekoho napadlo k nim urobiť pohyblivé obrázky v celku, nie ako samostatné klipy. Bol to nápad, ako vieme, extrémne úspešný. Že to malo pred takmer 30timi rokmi zmysel a obsah mladých mal čím osloviť, je neoddiskutovateľné. Taká Pomáda pre slovenské a zčasti aj české publikum. 50%.(2.1.2014)

Už jen kvůli mé oblíbené písničce (ako nejsi moja...) ty 3* dát musim :o))(18.7.2004)

Pěkná muzika, pěkná Eva Vejmělková. Celkem zajímavý příběh o úniku mladých z panelákové nudy.(13.12.2008)

První díl se mi líbil, Připadal mi jako příběh ze sídliště, jakých je řada v kdejakém městě. Líbila se mi i vhodná muzika a texty Vašo Patejdla. Právě mám chu´t si ji po dlouhé době i pustit, takže jdu na to.(23.8.2010)

Slovenská filmová tvorba obecně nestála za normalizace za moc (čestná výjimka Dušana Hanáka a Kadára s Klosem), takže tohle je celkem nadprůměr. ... .... .... .... Je to iba taký filmík o dospievanie na sídlisku, hej? A je tam taká pekná blondýnečka, a chalan s motocyklom a jedna pekná pesnička.(31.7.2007)