Čtyřicítka na krku

This Is 40

This Is 40

Komedie

USA, 2012, 134 min (Director's cut: 138 min)

[imdb: 6.3/10] | me: Je to taký priemer. Celý čas sa pohybuje na hrane medzi komédiou a filmom, ktorý špekuluje o štyridsiatke ako životnom miľníku nekomediálnym spôsobom. A ja som sa nevedel presne zaradiť ani na veselú ani na neveselú stranu. Je to tak ako to už pri všetkom "obyčajnom" býva: miestami je to slušne vtipné (a to poteší)... ale celkovo to proste nemá ten "drive"... Je tu príliš veľa hluchých = vážnych pasáží, ktoré by podľa mňa v tomto žánre v takom počte byť nemali. Takže je podstatne menej toho smiechu (a viac suchoty) a to stačí na to aby som to mohol a chcel prehlásiť za priemer. I don't want a turbo penis. I like your medium soft one. (26.2.2013)

Krásné, zábavné a ze života. Možná příliš romantické. Ale oceňuji, opravdu hezký snímek.(11.3.2013)

Judd Apatow se spíše soustředí na psaní scénářů k vulgárním ale ve své podstatě citlivým komediím ale občas si udělá čas a natočí něco ze života. Přesně to je i případ "40 na krku", která vypráví o manželském páru procházejícím standardní krizí, která potká 99,9% manželství. Apatow opět jede ve svých zajetých kolejích, takže zde nechybí jeho herečtí oblíbenci, (Rudd, Mann, Segel) řada vulgarismů a hlavně, co možná nejreálnější pohled do života obyčejných lidí, což je hlavní kámen úrazu všech Apatowových filmů. Režisér má prostě neuvěřitelnou potřebu toho divákovi tolik říct, ale ne všechno musí diváka zákonitě zajímat. Proto i zde je více jak dvouhodinová délka naprosto zbytečná a minimálně půlhodina scén by zde vůbec nemusela být. Pokud divák přistoupí na to, že bude muset dobrou půlhodinu filmu přetrpět, čeká ho velice dobře zahraná, občas vtipná a ve výsledku opravdu reálně vyhlížející podívaná ze života.(18.2.2013)

• Jara.Cimrman.jr

Film mě má bavit a nechat mne zapomenout na všední starosti. Tahle čtyřicítka je však podraz. Ano, jsem to já, kdo sedí s tabletem hodiny na záchodě, sympaticky prdí v posteli, za zády své drahé polovičky se cpe hranolkama a znechuceně ukončuje soulož kvůli dětskému řevu. Jak si mám u takovéhoto filmu odpočinout a přijít na jiné myšlenky? Ještěže ty pohledy na Megan Fox stály za to, ale byly jen takové nenápadné, protože jsem se dozvěděl, že ve vztahu musí mít jeden z partnerů pořádné koule. A moje žena je rozhodně má.(1.7.2014)

Jeden z nejstravitelnější Apatowů, i když slušelo by zkrátit stopáž, protože hluchá místa tam jsou, né že né.(28.5.2013)

• Maude Apatow