Čtyřicítka na krku

This Is 40

Komedie

USA, 2012, 134 min (Director's cut: 138 min)

• Thomick

Zatuchlá, přepálená, na víc než dvě hodiny roztažená sonda do starostí 40letých. Nebo 38letých? Whatever. Hlavně že Apatow zase našel role pro svý děcka, no.(13.4.2013)

Na tomto filmu bez debat něco je, není to špatně napsané, film se snaží do jisté míry vyhýbat trapnému a nevkusnému humoru, spíše se snaží co nejpřirozeněji podat obyčejný příběh ze života. Mě to ale zkrátka vůbec nebavilo. Film potopila ta naprosto nepřiměřená stopáž, délka filmu je vážně šílená, zbytečně jsou tam narvány postavy a epizodky, které v rámci hlavní dějové linie vůbec nemají smysl. Paul Rudd je sympaťák a je to nejlepší na filmu, až vlastně na ty všudypřítomné narážky na Lost, které musí potěšit snad každého fanouška tohoto seriálu.(18.2.2013)

Jeden z nejstravitelnější Apatowů, i když slušelo by zkrátit stopáž, protože hluchá místa tam jsou, né že né.(28.5.2013)

Podprůměrná komedie o problémech středního věku a zlomové "čtyřicítky". Místy vtipná, občas celkem výstižná, ale většinu času spíše trapná a stupidní (rodina se topí dluzích, přesto maj dvě auta za několik mega a jejich domácnost je jako chodící reklama na Apple, yeah - 'Murica bitch). To všechno navíc v krutě dlouhé stopáži. Každopádně trochu to zachraňuje celkem ucházející konec a sexy Megan Fox, která se nám zas po delší době trochu víc ukázala na plátně. Za ni dávám i 3. hvězdičku.(27.5.2013)

Aj keď dĺžka je desne prepálená, na tomto filme niečo je...scenár nie je zle premyslený, dokonca sú v ňom milé a naozaj vtipné vychytávky. Mňa tento film celkom potešil, možno práve vďaka tomu, že som nečakala žiadnu grandióznu zábavu, skôr oddych a relax.(10.6.2013)