Čtyřicítka na krku

This Is 40

This Is 40

Komedie

USA, 2012, 134 min (Director's cut: 138 min)

Judd Apatow se spíše soustředí na psaní scénářů k vulgárním ale ve své podstatě citlivým komediím ale občas si udělá čas a natočí něco ze života. Přesně to je i případ "40 na krku", která vypráví o manželském páru procházejícím standardní krizí, která potká 99,9% manželství. Apatow opět jede ve svých zajetých kolejích, takže zde nechybí jeho herečtí oblíbenci, (Rudd, Mann, Segel) řada vulgarismů a hlavně, co možná nejreálnější pohled do života obyčejných lidí, což je hlavní kámen úrazu všech Apatowových filmů. Režisér má prostě neuvěřitelnou potřebu toho divákovi tolik říct, ale ne všechno musí diváka zákonitě zajímat. Proto i zde je více jak dvouhodinová délka naprosto zbytečná a minimálně půlhodina scén by zde vůbec nemusela být. Pokud divák přistoupí na to, že bude muset dobrou půlhodinu filmu přetrpět, čeká ho velice dobře zahraná, občas vtipná a ve výsledku opravdu reálně vyhlížející podívaná ze života.(18.2.2013)

// So I guess I might just go kill myself right now.(19.8.2014)

Průměrná americká komedie. I když mi to chvílema jako komedie moc nepřišlo ... Spíš jako odlehčené drama ze života. Herecké obsazení mi hodně sedlo. Jen bych teda vytkla tu zbytečně dlouhou stopáž díky který jsem se chvílema nudila. Bohatě by stačilo 100 minut. 60%.(28.10.2015)

• Xmilden

Výborné jouky se střídají s hodně nudným dějem. Celý film připomíná vlastně jen změt scének, které na vyšší level povyšují hvězdy Segel/Fox/O'Dowd. Judd Apatow by měl častěji používat střihařské nůžky, takhle film zbytečně nabobtnal, na komedii, do neskutečné délky.(8.4.2013)

Teda až mě bude čtyřicet let, přede mnou bude Megan Fox v bikinách a moje ženská řekne, že se o mně nebojí, protože bych nevěděl co s ní, tak seberu bágl a odlítám na Samutru rajtovat s domorodcema kolem ohně, protože takovejhle názor na mě je horší než členství v KSČM a v ODS dohromady. Ve filmu je spousty věcí, které mě přišli docela realný, ať už dialogy nebo některé scény i když třeba přerušená kuřba byl extrém, tohle mě zařídit nějakej fagan, tak jde do minuty do věčnejch lovišť za Vinnetouem. Celkově se jedná o překvapivě přijatelně procmrdlou zábavu, romantiku a reálku.(9.7.2013)

• - Všechny elektronické výrobky ve filmu pocházejí z továrny Applu. (URBAN)

• - Leslie Mann (Debbie) mala v dobe uvedenia filmu skutočne 40 rokov. (ludovit14)

• - Cameo si ve filmu střihl zpěvák kapely Green Day Billie Joe Armstrong. (pajik)