Čtyřicítka na krku

This Is 40

Komedie

USA, 2012, 134 min (Director's cut: 138 min)

Judd Apatow už není "fucking geek", ale ocitá se "between labeles", přičemž tuto svou pozici reflektuje ve svém posledním, zatím nejlepším filmu. A co je hlavní, našel Amy - a nevzdal se přitom popkulturních narážek, které poprvé začlenil do vyprávění natolik důsledně, že ho ve zlomových momentech organizují a posunují dál.(4.1.2013)

• petero

40 let panic a Zbouchnutá to majú u mňa za full ale táto bez deja akože komédia je jedným veľkým sklamaním. Do teraz v pohode Paul Rudd či Leslie Mann sa mi zhnusili, ešteže Megan Fox tam behala v podprde a bikinkách.(30.1.2013)

[imdb: 6.3/10] | me: Je to taký priemer. Celý čas sa pohybuje na hrane medzi komédiou a filmom, ktorý špekuluje o štyridsiatke ako životnom miľníku nekomediálnym spôsobom. A ja som sa nevedel presne zaradiť ani na veselú ani na neveselú stranu. Je to tak ako to už pri všetkom "obyčajnom" býva: miestami je to slušne vtipné (a to poteší)... ale celkovo to proste nemá ten "drive"... Je tu príliš veľa hluchých = vážnych pasáží, ktoré by podľa mňa v tomto žánre v takom počte byť nemali. Takže je podstatne menej toho smiechu (a viac suchoty) a to stačí na to aby som to mohol a chcel prehlásiť za priemer. I don't want a turbo penis. I like your medium soft one. (26.2.2013)

Na komédiu málo komediálne. Námet je však zaujímavý a problémy, ktoré má pár po štyridsiatke boli celkom slušne rozobraté. Ale reálne boli iba samotné problémy, ich riešenie až tak veľmi nie. Scenár sa snažil nájsť čo možno najvtipnejšie riešenie, ale vyšlo to iba niekedy. Oceňujem vypichnutie rozdielov vo výchove detí v dobe iPhonov, iPadov, tabletov.... a dobou, v ktorej sme boli vychovávaní my. Nám stačilo zakázať ísť von s kamarátmi, prípadne žiadna telka, teraz už treba zakazovať všetky možné výdobytky počítačovej techniky, software a rôzne mobilné aplikácie nevynímajúc. Reálna hra s kamarátmi a stavanie bunkrov niekde na dvore už nikoho nebaví. Všetko je nahradené virtuálnym svetom. Zmena a návrat k tradičným hodnotám je už nemožná. Myšlienka a pointa filmu je teda celkom hodnotná, aj keď hrozne frustrujúca. Pre mňa silný priemer. 65/100(8.3.2014)

• Xmilden

Výborné jouky se střídají s hodně nudným dějem. Celý film připomíná vlastně jen změt scének, které na vyšší level povyšují hvězdy Segel/Fox/O'Dowd. Judd Apatow by měl častěji používat střihařské nůžky, takhle film zbytečně nabobtnal, na komedii, do neskutečné délky.(8.4.2013)

• Maude Apatow