Čtyřicítka na krku

This Is 40

Komedie

USA, 2012, 134 min (Director's cut: 138 min)

• Thomick

Zatuchlá, přepálená, na víc než dvě hodiny roztažená sonda do starostí 40letých. Nebo 38letých? Whatever. Hlavně že Apatow zase našel role pro svý děcka, no.(13.4.2013)

Leslie Mann mám rád, jedna z mých TOP hereček, ale ani ona nezachránila čest tohoto filmu, který po pravdě byl trochu porod dokoukat :) Bylo to v prvé řadě extrémně dlouhé (138 minut je na komedii opravdu dost) a humor, který nám tvůrci servírovali, byl často plytký a já se po pravdě ani jednou nezasmál nahlas (nejvíce mě paradoxně pobavila scéna v samotných titulcích, kdy Melissa McCarthy 2 minuty nepřetržitě hlásí všechny okolo :)) Každopádně v průběhu filmu jsem měl také pocit, že sleduji nějaké domácí video nebo reality show jedné "obyčejné" americké rodiny. Špatný snímek to ale nebyl, mělo to i pár úsměvných momentů a občasná "dramatická" vložka (zejména rozmluvy hlavní dvojice se svými otci) neuškodila. Takže pokud by se ubralo 30 - 40 minut času a přidalo se více na svižnosti a šmrncu samotného humoru, mohla to být povedená čtyř-hvězdičková komedie. Takhle bohužel pouze za tři. 67% (with J.)(6.12.2013)

Od Apatowa pořád to samé, nyní již mírně iritující. Rudd fajn, toť vše.(6.1.2013)

Judd Apatow se spíše soustředí na psaní scénářů k vulgárním ale ve své podstatě citlivým komediím ale občas si udělá čas a natočí něco ze života. Přesně to je i případ "40 na krku", která vypráví o manželském páru procházejícím standardní krizí, která potká 99,9% manželství. Apatow opět jede ve svých zajetých kolejích, takže zde nechybí jeho herečtí oblíbenci, (Rudd, Mann, Segel) řada vulgarismů a hlavně, co možná nejreálnější pohled do života obyčejných lidí, což je hlavní kámen úrazu všech Apatowových filmů. Režisér má prostě neuvěřitelnou potřebu toho divákovi tolik říct, ale ne všechno musí diváka zákonitě zajímat. Proto i zde je více jak dvouhodinová délka naprosto zbytečná a minimálně půlhodina scén by zde vůbec nemusela být. Pokud divák přistoupí na to, že bude muset dobrou půlhodinu filmu přetrpět, čeká ho velice dobře zahraná, občas vtipná a ve výsledku opravdu reálně vyhlížející podívaná ze života.(18.2.2013)

Za seba môžem povedať, že som sa takto dobre pri komédii dlho nezasmial. Apatow ma skratka baví svojím humor a rovnako ako pri Knocked Up som sa bavil aj tu. Rogen a Heigl sú preč a sem tam sa objaví Jason Segel, ale spojitosť s predošlým filmom nieje dôležitá. Čo sa týka samotného filmu, tak je presne o tom v čo má v názve. Teda konkrétne o normálnych manželských problémoch. Možno humor a príbeh nesadne každému, ale mňa manželské nadávanie a sťažnosti fakt bavili. Hlavne ma dostala scéna s hokejistami Philadelphie Flyers :-) Konečne nejaká zmena, tie tínedžerské komédie ma už prestávajú baviť. 85% - 4*(25.7.2013)