Čtyřicítka na krku

This Is 40

This Is 40

Komedie

USA, 2012, 134 min (Director's cut: 138 min)

Uznávám, že je to velmi průměrný film. Nic nového nepředvede, navíc, když jsem viděla stopáž, tak jsem to chtěla vypnout hned na začátku. Ale když jsem překonala úvodní trapnosti manželského života v podání dvou pro mě křečovitých herců, skvěle jsem se pobavila. Některé vtípky mě jednoduše dostaly, což se mi u komedie nějakou dobu nestalo.. Proto je mé hodnocení takové, jaké je.(31.7.2013)

• oje

Vyletněné prostředí amerického předměstí a herecké obsazení nechává očekávat klasické prvky příjemné komedie. Ta ale nepříchází a místo toho rozebírá problémy partnerů jako jednotlivců, jejich vzájemných vztahů a vůbec vztahů napříč rodinnou. Ještě krůček a film by byl jen čisté drama, přitom ale podanné ryze nepřesvědčivě a emotivně chladně. Možná nemám tolik zažito, abych se s postavami ztotožnil, možná je naše kultura od americké vyšší vrstvy moc vzdálená, a možná byl film jen jednoduše nuda.(22.2.2014)

Nakonec poměrně snesitelné, místy jsem se fakt zasmál. Leslie Mann je pure MILF. Škoda jen, že některé (co některé, hned spousta) z postav jsou ve výsledku za nesympatické, a (a to především) zcela zbytečné kokoty.(11.11.2013)

Za seba môžem povedať, že som sa takto dobre pri komédii dlho nezasmial. Apatow ma skratka baví svojím humor a rovnako ako pri Knocked Up som sa bavil aj tu. Rogen a Heigl sú preč a sem tam sa objaví Jason Segel, ale spojitosť s predošlým filmom nieje dôležitá. Čo sa týka samotného filmu, tak je presne o tom v čo má v názve. Teda konkrétne o normálnych manželských problémoch. Možno humor a príbeh nesadne každému, ale mňa manželské nadávanie a sťažnosti fakt bavili. Hlavne ma dostala scéna s hokejistami Philadelphie Flyers :-) Konečne nejaká zmena, tie tínedžerské komédie ma už prestávajú baviť. 85% - 4*(25.7.2013)

Hrozne dlhý a zrejme najslabší Apatow. Samozrejme, má kopu skvelých scén, ale keďže nejde o komédiu ani nejaký konkrétny príbeh, pôsobí to brutálne naťahane. Film som si pozrel rád, akurát som si niekde od polovice stále hovoril, že je to len obyčajný život páru bez filmového korenia...(14.4.2013)

• Maude Apatow

• - Počas záverečných titulkov môžeme sledovať nepodarené scény. (Johnny.ARN)

• - Po hádce se Charlotte (Iris Apatow) u snídaně zeptá, proč nikdo nemluví. Pete (Paul Rudd) jí odpoví, že jsou to „zvuky ticha", což je narážka na „Sounds of Silence", jeden z nejslavnějších hitů dvojice Simon & Garfunkel, o kterých v předchozí scéně oba hlavní představitelé mluví. (_Irbe_)

• - Všechny elektronické výrobky ve filmu pocházejí z továrny Applu. (URBAN)