Pokračování temného odkazu rodiny Valdemarů začíná tam, kde končí první díl. Ten vysvětluje temnou minulost domu Valdemarů, zatímco druhý díl se věnuje čistě přítomnosti. Hledaná žena z realitní kanceláře uniká věznitelům a nalézá ji najatý detektiv. Spolu s dalšími je pak znovu zajata, aby se stala obětí temného rituálu připraveného členy záhadné sekty a Lázarem Valdemarem, který se tak snaží osvobodit svou milovanou ženu. Díky smrti nevinných vyvolá bájného netvora Cthulhu. Tajemné krvavé rituály jsou zrádné, o tom se sekta přisluhovačů přesvědčí na vlastní kůži. V temnotách jsou stvoření daleko horší než si lidská mysl dokáže představit. (Beastmaster4)

Cappuccino

Mystická časť filmu upadla tak trochu dopozadia a je už len akýmsi veľmi slabým "okrášľovadlom" deja. Povedzme, že príbeh z prvého dielu, ktorý sa zväčša zaoberal minulosťou rodu Valdemarov bol o poriadny kus zaujímavejší. I keď musím priznať, že tá hodinka a pol ubehla pomerme rýchlo. __ Ach, ty moj Azathoth, dúfam sa raz dožijem dňa, kedy Lovecraft dostane kvalitnú, celovečernú poctu. ()

evilmind

Po atmosférou přetékající jedničce jsem čekal, že přímo navazující druhý díl dotáhne příběh do fantastického a smysluplného konce, což naznačovaly i ukázky na konci titulků. Bohužel - nestalo se. Za prvé se domnímám, že rozdělit příběh do dvou filmů byla zásadní chyba, kdyby se události dvojky srazily tak na půl hodiny, pokud možno s jiným koncem, byl by to perfektně vygradovaný flák, jen nepatrně delší, než dneska beztak bývá zvykem. Nestalo se, a druhý díl je naprosto zabitý. Nesmyslný a překombinovaný děj s množstvím děr, nulová atmosféra, ta chvilička Lovecraft mystiky včetně digitálního Cthulhu nemůže prostě ospravedlnit dalších 90 minut. Jsem nasrán. ()

eraserhead666

Slabší než předchozí část a to hlavně dějově. Trošku jsem u některých věcí nechápal, proč přesně se dějí, kromě toho, že to vypadá hezky. Přes půlku filmu jde spíše o dobrodružný příběh (až jsem skoro čekal, že někdo vytáhne klobou a bič), než horrorový a obecně hlavně mysteriózní, než nějak mrazivě strašidelný. Kdyby se oba díly sestříhaly do jednoho dvouapůlhodinového filmu, bylo by to asi zajímavější. ()

J*A*S*M

Kupodivu se mi to líbilo o trochu víc než první díl. Většina filmu už se zabývá děním v současnosti, což jsem přivítal s povděkem - protože zdlouhavá část odehrávající se v minulosti první díl zabila. On je to v podstatě jeden dlouhý snímek rozdělený do dvou epizod, přičemž obě jsou na tom kvalitativně zhruba úplně stejně. Asi jsem byl dneska v lepším rozpoložení (a očekávání od minula také poklesla), takže jsem k La Herencia Valdemar II smířlivý. Přesto jsem velmi rád, že hororové snímky, v nichž hrdinové jen tak tak přeběhnou rozpadající se (evidentně umělý) mostek a na jejichž konci se ukáže ošklivý (evidentně trikový) bubák (pardon - Cthulhu - nebo co to bylo za potvoru), jsou dnes už spíše výjimkou. ()

Dellamorte

..keďže bolo napísané "skorovšetko " , tak to skrátim - znásilnený NECRONOMICON / využitý Paul / zneuctený Howard / zbytočné espa soplenie na " skorosériu " aby sa vyžmýkalo z divákov maXXLimum. Plastic/end je, ako čerešňa na roztopenej torte. Nechápala som filmový zámer a taktiež moje hodnotenie. Úctyhodná 2ka ()